Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 2 [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Τελειώνω διάφορα championships και παρόλα αυτά στα μενού αυτά παραμένουν ως "New" με τη δυνατότητα να τα επιλέξω πάλι...! Πρόκειται ίσως για κάποιο progress bug?? Έχει συμβεί σε κανέναν?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν κανεις ενα νεο Roadtrip πας σε ενα Horizon Hub. Πχ του Montelino.

 

Eκει επιλεγεις championship με καθε championship να εχει 3-5 αγωνες.

 

Οι αγωνες αυτοι του Χ championship εμφανιζονται ως New.

 

Μετα απο δυο Roadtrips τα Hubs (to megalo H στο χαρτη) συνεχιζουν να λενε New γιατι περιεχουν και αλλα Championships.

 

Aυτο εννοεις ή οτι συνεχιζει να σου δειχνει τα εικονιδια των ξεχωριστων αγωνων ως New ? Δε μου το εχει κανει παντως εως τωρα και το εχω λιωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πχ σε κάθε νέο roadtrip επανεμφανίζονται και τα προηγούμενα championships (πχ JDM icons) που τελείωσες με διαφορά απλά την τοποθεσία?

 

Τα εικονίδια παραμένουν ως new με κάθε νέο roadtrip μαζί με τα προηγούμενα championships που τελείωσα.

 

 

 

Πάντως αυτό το συγκεκριμένο το παρατήρησα μετά το τέλος του train's in vain event όπου το παιχνίδι κράσαρε εντελώς και αναγκάστηκα να επιστρέψω στο dashboard και να κάνω τερματίσω την εφαρμογή.

 

Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ότι αυτό με τα championships συνέβαινε και πριν...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phiomicronrhozetaalpha4_zpsb6fbbf40.jpg

Phiomicronrhozetaalpha3_zps13657891.jpg

Phiomicronrhozetaalpha2_zps66e81e73.jpg

phiomicronrhozetaalpha1_zpsb448686a.jpg


Δηλαδή πχ σε κάθε νέο roadtrip επανεμφανίζονται και τα προηγούμενα championships (πχ JDM icons) που τελείωσες με διαφορά απλά την τοποθεσία?

 

Τα εικονίδια παραμένουν ως new με κάθε νέο roadtrip μαζί με τα προηγούμενα championships που τελείωσα.

 

 

 

Πάντως αυτό το συγκεκριμένο το παρατήρησα μετά το τέλος του train's in vain event όπου το παιχνίδι κράσαρε εντελώς και αναγκάστηκα να επιστρέψω στο dashboard και να κάνω τερματίσω την εφαρμογή.

 

Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ότι αυτό με τα championships συνέβαινε και πριν...  

 

Οταν υπαρχουν διαθεσιμα championships στα Forza Hubs λενε ενα New πανω τους, αλλα στο χαρτη δε φενεται κατι αλλο περαν των Hubs αν δεν εχεις ενεργο πρωταθλημα. Δλδ τελειωνεις το πρωταθλημα του Montelino με τα Hypercars. Οταν το τελειωσεις και δεν εχεις αλλο ενεργο championship τοτε στο χαρτη πρεπει να σου φαινονται τα H μονο, τα οποια θα λενε New γιατι εχουν και αλλα πρωταθληματα για να διαλεξεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χάρτη δεν μου εμφανίζονται παλιοί αγώνες. Απλά στο hub το πρωτάθλημα πχ με τα Hypercars που αναφέρεις συνεχίζει να εμφανίζεται ως new και στο επόμενο roadtrip ασχέτως εαν το τελείωσες στο προηγούμενο roadtrip...

 

Για να γίνω πιο κατανοητός, θεωρητικά θα μπορούσα να τελείωσω όλα τα roadtrips  και να τερματίσω το παιχνίδι επιλέγοντας μόνο πχ Hypercars πρωτάθλημα σε κάθε νέο roadtrip. Αυτό τώρα είναι φυσιολογικό άραγε ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι.

 

Δοκιμασε αφου εχεις τελειωσει ενα πρωταθλημα, να το ξανατελειωσεις και να δεις αν μετραει προς το συνολικο σου progress για το Finale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...