Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 2 [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cortana διαβασε κι εσυ πιο πανω, το εχω γραψει 15 φορες για τον gkalas: δεν τρεχει στα 60hz physics και inputs, αλλά στα ..360hz.

6 φορες πιο γρηγορα απο οτι νομιζεις ;)

αλλωστε ειναι ενας απο τους λογους που παντα τα forza παιζουνε τοσο καλα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν κανατε τις κόντρες για τις κονσολες οι sonaκηδες και οι xbοχακηδες σας ενοιαζαν, τωρα που βγήκε μαπα το καρπούζι σας νοιάζει το απλό αγνό gaming ε; Πολυ υποκρισία ρε μάγκες.Επισης petran διάβασε το ποστ μου, αν βγάλεις τα πράσινα γυαλιά που φοράς θα δεις οτι γραφω γενικά για παιχνίδια με 60 fps και οχι για open world συγκεκριμένα. Αυτο μέχρι και Κουλης θα το έχει καταλάβει πιστεύω. Επισης το να λέμε μια άποψη για ενα παιχνίδι και να το ονομαζετε κατευθείαν hating μαλλον είναι λίγο άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως επισης ειναι ακυρο να ονομαζουμε <<αποψη>> αυτο που στην ουσια ειναι ..drive-by trolling!

 

ακομα και τωρα, μετα απο 15 ποστς σου σε αυτο το θεμα, δεν εχεις καταφερει να δωσεις ενα παραδειγμα στο οποιο να πατας επανω ωστε να μιλας απαξιωτικα για το horizon.

απλα γραφεις για να γραφεις. αυτη ειναι η ουσια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι troling και πράσινα αλογα μου λες; Δε σου είπα για forza και Gran tourismo;Δε σου ειπα για το rivals οτι το έπιασα μολις βγήκε 60αρι fix γιατι στα 30 δε το γουσταρα; Φιλε στο έχουν ξαναπεί πολλοί και στο λεω και εγώ Και με 5 fps να τρέχει εσύ θα μας πεις για μια τεχνική που το κανει να δείχνει καλύτερο απο 120fps.Δε ξανασχολουμαι με το θέμα μιας και δε βγαίνει άκρη.Εχεις μπόλικες τεχνικές γνώσεις αλλά η καυλα σου για τη ms σε κάνει να πετας αρλούμπες. Στο τέλος μονο με τον Κουλη θα συνεννοεισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπόλικες τεχνικές γνώσεις αλλά η καυλα σου για τη ms σε κάνει να πετας αρλούμπες. Στο τέλος μονο με τον Κουλη θα συννενοησαι.

μαλιστα..

 

δηλαδη οτι καθομαι ολη μερα και σου εξηγω οτι ο τροπος που λειτουργει το forza κανει τις συνηθησμενες κριτικες για τα 30hz στα racing να μην εχουν τοσο νοημα,

ειναι συμφωνα με αυτα που εσυ καταλαβαινεις.....   ---> ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ

 

γιατι παραπονιομαστε για τα 30 καρε οπου υπαρχει γρηγορη δραση?

γιατι ολο το concept του αμεσου χειρισμου και ανταποκρισης, παει περιπατο.

ειδικα οταν μιλαμε για oχι τελειες περιπτωσεις (που παιζει το framerate, ή εχει triple buffering για να μη σπαει), εκει παει για τελειως unplayable/αναξιο του χρονου μας.

 

τι διαφορετικο κανει το forza?

για να μην υπαρχει η εννοια της καθυστερησης, της αργοποριας, η μηχανη του παιχνιδιου τρεχει τη λογικη για τα physics και τα control inputs, οχι μια φορα σε καθε ενα καρε, αλλα ...ΔΩΔΕΚΑ. (360 ελεγχοι, 30 καρε καθε δευτερολεπτο)

 

εαν τα παραπανω ειναι ...αρλουμπες για σενα (τα εχω γραψει 15+1=16 φορες), τοτε απλα θα πρεπει να επιλεξεις να κανεις κατι πιο αποδοτικο για τον εγκεφαλο σου απο το να παιζεις games και να γραφεις σε forums.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωνω στα games και εχω την άποψη μου αλλα δυστυχώς την βαφτιζετε hating επειδή δε σας κάθετε καλά. Εχω πάρει το μέρος σου στο topic του ps4 γιατι σου έκαναν το ίδιο ακριβώς πράγμα.Σου ορμαγαν επειδή έλεγες την άποψή σου και δε τους άρεσε.Ιδιος είσαι και εσύ οταν θιξουν την ms και ετσι θα σε αντιμετωπιζω απο δω και πέρα.Τελος το oftopic απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε χεστηκα για την ms. την πληρωνω, οπως πληρωνω και τη sony και ενα σωρο ακομα καλα παιδια που ζουνε απο τα λεφτα που ξοδευουμε εμεις γενικα για την διασκεδαση μας.

 

απο εκει και περα, ξαναλεω, το σχολιο-κραξιμο σου για το horizon ειναι παντελως ακυρο, και ισχυει οτι εγραψα: στην αρχη δεν ηξερες, μετα που σου εξηγησα και συνεχιζεις, απλα δεν καταλαβαινεις.

 

ισως οταν τα φερει η τυχη και πιασεις στα χερια σου το horizon2, τοτε θα καταλαβεις τι ειναι αυτα που δεν καταλαβαινεις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανησυχεις, δεν υπαρχει νεο υλικο για ακομα 3 ωρες περιπου.

 

θελω να δω τι θα λες και το βραδυ που θα εχεις δει τι εκραζες, κυριε απαραδεκτε τραγικε..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εδώ και 3-4 σελίδες προσπαθείτε να πείσετε τον gkalas ότι το παιχνίδι θα εχει άριστα γραφικά και και και....Εξέφρασε μια γνώμη την οποία προσπαθείτε να του την αλλάξετε χωρίς ούτε καν εσείς οι ίδιοι να έχετε δοκιμάσει έστω κάποιο ντέμο του παιχνιδιού.

Και Petran ,οι ίδιοι οι δημιουργοί του παιχνιδιού να διάβαζαν το τοπικ ,δεν θα υπερασπίζονταν το παιχνίδι όπως εσύ.Αυτά ,και ελπίζω ένας modarator να σβήσει όλες αυτές τις oftopic σελίδες.(μαζί με το δικό μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konpat αυτα που γραφω ισχυουν, μπορεις να ανατρεξεις σε παρουσιασεις σε παλιοτερο developers conference να δεις τα video που εξηγουσε ο fulton (ceo της playground τα πως και τα γιατι), ή σε περσινο (παλι dev. conf.) που τα εξηγουσε ο dan greenawalt (της Τ10).

 

και προσωπικα δεν μιλησα για "αριστα γραφικα" και αυτα που λες, αλλα για το αν (και το γιατι οχι) το γεγονος οτι η οθονη στο horizon θα κανει refresh στο διπλασιο χρονο απο οτι στο motorsport, δεν επηρεαζει το gameplay.

 

δε νομιζω οτι ειναι πληροφοριες για σβησιμο, ειδικα αφου φαινεται οτι οι περισσοτεροι τα αγνοουνε αυτα, ενω ταυτοχρονα ολοι μαζι φερνουνε το horizon σαν παραδειγμα "καλου racing game στα 30fps".

ε, υπαρχει λογος που τα λενε αυτα για το horizon, και τωρα ξερετε κι εσεις (οσοι δεν ξερατε) ποιος ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...