Προς το περιεχόμενο

compact μηχανή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!

Εδώ και αρκετό καιρό έχω σταμπάρει την Samsung NX1000 η οποία απ ότι έχω διαβάσει είναι εξαιρετική μηχανή!

Το πρόβλημα είναι ότι είναι λίγο ακριβή (230 ευρώ) και δεν μπορώ να την χτυπήσω τώρα.

Και επειδή θέλω μια απλή φωτογραφική για φωτογραφίες διακοπών και καθημερινές φώτο θα ήθελα να μου προτείνετε μια γύρω στα 80 max.

Γιατί αν δώσω τόσα λεφτά για την samsung δεν θα κάνουμε διακοπές :P

Έχω στη διάθεσή μου μόνο την κάμερα του Moto G.

Οπότε πιστεύω ότι και να πάρω θα είναι καλύτερο...

Τουλάχιστον να βγάζει λίγο - ελάχιστα - καλύτερες νυχτερινές απ το Moto G.

Συνήθως στοχεύω σε φωτογραφίες δρόμου κ τοπία, σπάνια σε πορτρέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχως σε αυτα τα λεφτα δυσκολα θα βρεις κατι αξιολογο.Στο λεω επειδη και γω μεχρι πριν λιγες μερες εψαχνα και ξεκινησα να ψαχνω με την σκεψη να δωσω κατω απο 100.αλλα μετα απο πολυ ψαξιμο σε σελιδες και review δεν βρηκα κατι καλο

Αν μπορεσεις να ανεβεις λιγο αυτη εδω ειναι μια καλη λυση  Link.png Site: PANASONIC DMC-SZ3

Επεξ/σία από MWesten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στόχος μου είναι η NX1000 ή κάτι καλύτερο ή μια Mirrorless γενικότερα, επειδή θέλω να ασχοληθώ με την φωτογραφία.

Απλά θέλω κάτι καλύτερο από το Moto G, για τις διακοπές και για τις καθημερινές φώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να μεινεις με του κινητου σου και σιγα-σιγα να μαζεψεις τα υπολοιπα για την nx1000.

 

Εναλλακτικα απλα θα εχεις πεταξεις ενα 80ευρω.Η compact δεν θα σου προσφερει τιποτα απο ρυθμισεις.Εχουν τρομερα αργη εστιαση,μικρους αισθητηρες και αρκετο χρονο αναμονης απο φωτο σε φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...