Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακα τα ψεματα το android εχει σαρωσει ακομα και το ios που ποτε μου δεν συμπαθησα πες λογο των ανουσιων περιορισμων που ειχε, πες λογο ελλειψεων που απ' οτι λενε στο ios 8 προσθεσαν μπορει τα iphone να κανανε το ξεκινημα για τα smartphone αλλα πλεον ειναι δευτερη και καταιδρομενη με πρωτη το android και τριτη τη microsoft με το windows mobile.

 

Δεν ειναι τυχαιο που ακομα και η nokia(Αγορασμενη πλεον απο την microsoft) βγαζει κινητα με android.....

 

Το οτι ολες οι εταιριες προσπαθουν να παρουν πολλα στοιχεια απο το android οπως και το android εχει παρει καποια στοιχεια απο το ios δεν ειναι πρωτόγνωρο....

sorry αλλά αν δεν το κατάλαβες η apple ειχε παρουσίαση. Τα θεματα για android σε αλλα νήματα. Μη μπερδεύεσαι. Εδω ειναι το νήμα για εμάς τα πρόβατα που μας τα παίρνει η apple. Εσείς οι έξυπνοι στα δικα σας. Και btw κινητό εχω ΝΟΤΕ 2 λογω οθόνης και tablet iPad 2 αυτα με βολεύουν στη δεδομένη στιγμη αυτα πήρα.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχουν φυγει πολυ μπροστα τα android σε θεμα εξελιξης...και ας πουλαει η apple παραπανω.τι το νεο και προτωποριακο? το swype? ή 2-3 πινελιες στο iu? 

δεν το παιζω εξυπνος που εχω αντροιντ αλλα αντικειμενικα τωρα δεν βλεπω κατι να με ενθουσιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι ......έχουμε να δούμε σπουδαία πραγματάκια και πάλι.

Παίδες έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια από κάτι πιτσιρικάδες εδώ μέσα με την συνεχή σύγκριση android iOS ....ρε παίδες πάρτε το χαμπάρι επιτέλους και μιλάω σα χρήστης όλων των smartphones μια δεκαπενταετία τώρα που συνεπάγεται και όλων των λειτουργικών τους, ότι μια είναι σοβαρή εταιρία που σέβεται τον πελάτη της τόσο σε θέμα stable software όσο και σε ποιότητα για να μην μιλήσω για θέμα update support...

Τώρα από κει και πέρα όσοι θέλετε φρου-φρου κι αρώματα και καμία δεκαριά restart τη μέρα με τα android που μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα και καμία μα καμία ασφάλεια γενικώς μείνετε εκεί και μην μπαίνετε στον κόπο σων και καλά να πείσετε πως το android είναι καλύτερο από τον iOS.

Μην ξεχνιόμαστε πλέον ότι μιλάμε για 64bit αρχιτεκτονική,αν αυτό δεν είναι αλλαγή τι να λέμε παραπέρα

Και τέλος τι αλλαγή περιμένατε ρε παίδες;

Όλοι όσοι δουλεύουμε με συσκευές apple ξέρουμε ότι από τότε που υπάρχουν αυτό είναι το interface ,ίδιο ,κλασσικό πατροπαράδοτο και πάνω από όλα Στα Θε Ροοοοοοο.

Ουφ τα είπα κι ας είμαι την επόμενη εβδομάδα με android :)

Η Apple είναι Apple τέλος.-

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα μπροστά η Apple. Έτσι. Άντε τώρα android να φας σκόνη.

 

Δεν χρειάζεται τόσος φανατισμός φίλε μου, έτσι πιθανώς να μη πάρεις κάτι που πιθανώς θα σε βόλευε περισσότερο αργότερα απλά και μόνο επειδή κοιτάς μόνο προς την apple (στη συγκεκριμένη περίπτωση).

Τελικά ισχύουν αυτά;

iOS 8 μόνο σε

iPhone 4S και πάνω.

iPad2 και πάνω.

Αυτό το ipad 2 εφτάψυχο! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια άτομα δε μπορούν να καταλάβουν διότι πολύ απλά δε τους δώθηκε η ευκαιρία να έχουν μια συσκευή apple και να νιώσουν την ανωτερώτητα.... το θέμα είναι το πάντρεμα των 2 οικοσυστημάτων OSX και iOS... αυτή η εμπειρία είναι μοναδική και κανένα android με Windows ή Linux μπορούν να προσφέρουν.... όσο για το SwiftKey δεν αντιλέγω είναι απίστευτο app και πραγματικά μου έλειπε απο το iPhone ενώ το είχα στο Galaxy s4, όμως το θέμα με τις πατέντες και τις μηνύσεις είναι βαθύτερο και δεν έχει να κάνει με το αν κάποιος αντιγράφει κάτι απο καποιον άλλον ως προς τη λειτουργικότητα του App αλλά αν κάποιος κλέψει πηγαίο κώδικα για να το βάλει στο δικό του οισοσύστημα... το Swap to unlock για παράδειγμα μπορεί να το έκλεψε το Android απο την Apple όμως χρησιμοποίησε δικό της κώδικα σε αντίθεση με τη Sumsung που έκλεψε γραμμές κώδικα αυτούσιες απο το UI του iOS για το touchwiz UI της samsung..... Τέλος είναι αστείο μερικοί να λένε ε σιγά τη καινοτομία απο την Apple για το iOS 8  δε παρουσίασε κάτι το συγκλονιστικό και θα έπρεπε απλά να είναι μια major αναβάθμιση του iOS7, υπενθυμίζω οτι στο iOS 8 παρουσίασε για τους Devs το Swift μια εξ ολοκλήρου καινούργια γλώσσα προγραμματισμού και τέλος την αντικατάσταση του Open GL/CL με το metal ....... αυτά και μόνο είναι βήματα που θα πάνε το iOS έτη φωτός μπροστά απο το Android σε θέματα hardware optimization σε σχέση με το software που είδη το Android τρώει σκόνη απο την Apple αλλά και απο τα WP πλέον.... ας αλλάξετε κι εσείς τον Dalvik στον SDK σας και στον kernel του android και μετά μιλάμε......!!!!! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετς να ουμε, αυτα ειναι!

5.5 ινστες iPhone 6 με το υπεργαμηστερο iOS8... καληνυχτα Samsung!

 

Tα iPhone τωρα πια ειναι ετη φωτος μπροστα απο τα Android τηλεφωνα, και πιστευω οτι ο μονος λογος που καποιοι αγοραζουν Android ειναι οτι δεν εχουν λευτα για iPhone.

 

Για δειτε ομως ποσες χιλιαδες iPhone 4 (2010) υπαρχουν εξω ακομα. Υπαρχουν πολλα Android τηλεφωνα του 2010 εκει εξω?

Επισης το iPhone 4 επερνε updates ακομα και 4 χρονια μετα την κυκλοφορια του. Ολα τα Android εκτος τα Nexus δεν παιρνουν updates πανω απο 2 χρονια μετα τη κυκλοφορια τους.

 

Δεν ειναι φανατικος της Apple ουτε και σας λεω να τρεξετε να παρετε iPhone. Αλλα η αληθεια ειναι μια, οτι πληρωνεις παιρνεις. Και εγω προτιμω να πληρωνω παραπανω για ενα ποιοτικο, γερο, ευχρηστο, αξιοπιστο και γαμηστερο iPhone που θα μου βγαλει τα τριπλασια χρονια απο μια πλαστικουρα Android δυσχρηστη ψευτοκατασκευη.

Τότε κοίτα και το Xperia Z2/Z3! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από iPhone.

 

Και..ποιοτικό,μη πλαστικούρα δεν λες ένα iPhone 5C πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλά αν δεν το κατάλαβες η apple ειχε παρουσίαση. Τα θεματα για android σε αλλα νήματα. Μη μπερδεύεσαι. Εδω ειναι το νήμα για εμάς τα πρόβατα που μας τα παίρνει η apple. Εσείς οι έξυπνοι στα δικα σας. Και btw κινητό εχω ΝΟΤΕ 2 λογω οθόνης και tablet iPad 2 αυτα με βολεύουν στη δεδομένη στιγμη αυτα πήρα.

Ναι εχεις δικιο για αυτο πλεον η apple τα παει απιστευτα σε πωλησεις στις περισσοτερες χωρες παγοσμιως οπως αυτο συνεβενε πριν κατι χρονια που στην ουσια δεν θα ελεγα οτι ειχε και τον απιστευτο ανταγωνισμο.

 

Και το λειγω εδω για να μην το μετατρεψουμε σε android vs ios topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε κοίτα και το Xperia Z2/Z3! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από iPhone.

 

Και..ποιοτικό,μη πλαστικούρα δεν λες ένα iPhone 5C πάντως

.....

 

χμμμ.... δεν έχει να ζηλέψε σε τπτ ένα iPhone 5 σαν κατασκευή αλλά έχει να ζηλέψει πολλά μα πολλά πράγματα στο Software.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το θέμα είναι το πάντρεμα των 2 οικοσυστημάτων OSX και iOS... 

Που να δεις τι κανει το πάντρεμα google με κινητο υπολογιστή τηλεόραση. Θα πάθεις πλάκα.Σύντομα και σε γυαλιά.

ps και δεν χρειάζεται το itunes για να περασεις μουσική.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν φυγει πολυ μπροστα τα android σε θεμα εξελιξης...και ας πουλαει η apple παραπανω.τι το νεο και προτωποριακο? το swype? ή 2-3 πινελιες στο iu? 

δεν το παιζω εξυπνος που εχω αντροιντ αλλα αντικειμενικα τωρα δεν βλεπω κατι να με ενθουσιαζει.

σου εύχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου κάποια στιγμή να σου δωθεί η ευκαιρία να αποκτήσεις ένα MacBook Retina με OSX, ένα iPhone 5S και ένα iPad.... μάθε να τα λειτουργείς σε μια δυο βδομάδες ...... και μετά ξανα πιάσε στα χέρια σου το Android που έχεις και το PC απο το οποίο ποστάρεις και τα ξαναλέμε.... :) (παλιός PCάκιας απο το 1989 - 2007 τεχνικός H/Y gamer και κάτοχος PC Gaming rig galaxy s4 2 macBooks 1 iMac και όλα τα iPhone απο το 2007 και μετά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις τι κανει το πάντρεμα google με κινητο υπολογιστή τηλεόραση. Θα πάθεις πλάκα.Σύντομα και σε γυαλιά.

ps και δεν χρειάζεται το itunes για να περασεις μουσική.

 

θέλω να μου απαντήσεις τεκμηριωμένα και να μου πείς τι κάνει το παντρεμα Google και ότι άλλο είπες..... τα γυαλιά της google μη τα αναφέρεις ακόμα δεν υπάρχουν.... όσο για το iTunes φίλε μου έχω να το χρησιμοποιήσω εδώ και 3-4 χρόνια διότι με το Spotify δέν ασχολούμε κάν.... εσείς στο android έχετε μείνει ακόμα σε εποχές 2000 με Copy paste τα πειρατικά σας mp3..... στην Ευρώπη το Spotify έχει λύσει αυτό το πρόβλημα εδώ και μισή δεκαετία περίπου.... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ετς να ουμε, αυτα ειναι!

5.5 ινστες iPhone 6 με το υπεργαμηστερο iOS8... καληνυχτα Samsung!

 

Tα iPhone τωρα πλεον ειναι ετη φωτος μπροστα απο τα Android τηλεφωνα, και πιστευω οτι ο μονος λογος που καποιοι αγοραζουν Android ειναι οτι δεν εχουν λευτα για iPhone.

 

Για δειτε ομως ποσες χιλιαδες iPhone 4 (2010) υπαρχουν εξω ακομα. Υπαρχουν πολλα Android τηλεφωνα του 2010 εκει εξω?

Επισης το iPhone 4 επερνε updates ακομα και 4 χρονια μετα την κυκλοφορια του. Ολα τα Android εκτος τα Nexus δεν παιρνουν updates πανω απο 2 χρονια μετα τη κυκλοφορια τους.

 

Δεν ειμαι φανατικος της Apple ουτε και σας λεω να τρεξετε να παρετε iPhone. Αλλα η αληθεια ειναι μια, οτι πληρωνεις παιρνεις. Και εγω προτιμω να πληρωνω παραπανω για ενα ποιοτικο, γερο, ευχρηστο, αξιοπιστο και γαμηστερο iPhone που θα μου βγαλει τα τριπλασια χρονια απο μια πλαστικουρα Android δυσχρηστη ψευτοκατασκευη.

 

Δικη σας ειναι η επιλογη:

  • Αν θελετε ενα φτηνο πλαστικο τηλεφωνο που θα σας βγαλει 2 χρονακια με προβληματα και μετα θα ειναι για πεταμε, παρτε Android.
  • Αν θελετε ομως ενα ποιοτικο τηλεφωνο που θα σας βγαλει ανετα και εγγυημενα μια 5ετια χωρις κανενα προβλημα, (και μετα θα μπορειτε και να το πουλησετε σαν μεταχειρισμενο σε καλη τιμη), δωστε κατι παραπανω και παρτε iPhone.

 

Θες να μου πεις οτι δεν υπαρχουν εταιρειες οπως η Htc,Huawei και αλλες δεν φτιαχνουν μεταλλικα και ποιοτικα κινητα;

Τι αλλο θα ακουσουμε..Θεωρω τραγικο να δωσεις 600Ε και 700Ε για να παρεις iPhone οταν υπαρχουν στην αγορα κινητα οπως το G2,Htc One κλπ που το αγοραζεις με μισα λεφτα..

Η τεχνολογια εξελιζεται με ταχυτατους ρυθμους οποτε ενα κινητο θα το κρατησεις για 2-3 χρονια και μετα θα το αναβαθμισεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εύχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου κάποια στιγμή να σου δωθεί η ευκαιρία να αποκτήσεις ένα MacBook Retina με OSX,

 

θέλω να μου απαντήσεις τεκμηριωμένα και να μου πείς τι κάνει το παντρεμα Google και ότι άλλο είπες..... τα γυαλιά της google μη τα αναφέρεις ακόμα δεν υπάρχουν.... όσο για το iTunes φίλε μου έχω να το χρησιμοποιήσω εδώ και 3-4 χρόνια διότι με το Spotify δέν ασχολούμε κάν.... εσείς στο android έχετε μείνει ακόμα σε εποχές 2000 με Copy paste τα πειρατικά σας mp3..... στην Ευρώπη το Spotify έχει λύσει αυτό το πρόβλημα εδώ και μισή δεκαετία περίπου.... 

 

Με εχει συγχρονισμενο σε ολα η μαμα google και το android διχως να με περιοριζει.Πες μου τωρα για τους αυτοματισμους που δεν εχεις στο οικοσυστημα τις apple για να καταλαβω και εγω ο φτωχος που παντα ηθελα συστηματα apple αλλα χαλαγα τα χρηματα μου στα μπουζουκια.

Εμεις στο Android ειμαστε καπου στο 2050 για εποχες apple στο θεμα μουσικης.Το spotify ποτε δεν το χρησιμοποιησα ασε που σου πρηζει τα @ρχιδια οταν αλλαζεις χωρα καθε 3ης και λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...