Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεπτομέριες οπως για παραδειγμα το Magsafe που έχουν όλα τα macbook pro είναι μια τόσο μικρή λεπτομέρεια που μπορεί να σε σώσει απο καταστάσεις που έχω δει μετα ματια μου σε απλά PC... απειρες φορές έχουν έρθει πελάτες μετά απο ένα χρόνο ή 6 μήνες με το τροφοδοτικό στο χέρι και το μισό κομάτι του βίσματος να έχει μείνει μέσα στη motherboard, ή πέρναγε η μάνα του πάτησε το καλώδιο και έσπασε η επαφή της motherboard και τέλος το μηχάνημα.... όλα αυτά είναι μέρος του κόστους.... κάποιοι κάθονται ξέρεις και σχεδιάζουν πράγματα -λεπτομέριες θα μου πεις- που όμως αλλάζουν τη ζωή μας... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια... Γιατι παντα να γινεται η διαμαχη αναμεσα σε apple και android ?

Γιατι οχι σε apple, android και windows phone?

 

δηλαδη μονο εγω βλεπω οτι δεν εχει κατι να ζηλεψει το windows phone απο τα αλλα λειτουργικα;

 

Σταθεροτητα; Check

Γρηγορο; Check

Λειτουργικο; Check

Ομορφο; Check

Ευκολο ακομα και για καποιον που δεν εχει καλη επαφη με τα Smartphones; Παλι Check!

 

Που υστερει δηλαδη και γινεται apple vs android το topic καθε , μα ΚΑΘΕ φορα;

 

Φιλικα παντα και χωρις παροπιδες! :)

έχεις δίκιο απλά είσαι νέος ακόμα στο χώρο - για το λειτουργικό σου εννοώ :) - τα Windows Phone πραγματικά θα ήταν μια πλατφόρμα που θα ήθελα να τη δοκιμάσω δεν την ξέρω δεν έχω άποψη, αυτό που ξέρω ώμος είναι οτι ακόμα είστε πίσω στο market, είναι νέο ακόμα το μαρκετ και πολλά apps απουσιάζουν και δεν συγκρίνεται η γκάμα των Windows Phones με αυτή του iOS και του Crap store εμμ... του google play ηθελα να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

games sync έχεις? δε νομίζω... iBooks συνεχίζεις το διάβσα απο εκεί που σταμάτησες σε οποιαδήποτε συσκευή apple, unified notifications center έχεις? στα Windows δεν έχεις καν notifications.... και η λίστα είναι μεγάλη.... 

 

το iTunes απο μόνο του έχει πίσω του μια ολόκληρη βιομηχανία μουσικής και θα ήταν ηλίθιο να επιτρέπει η apple το απλό clopy paste στις συσευές της.... έχεις δίκιο..... το απλό Clopy paste που υπάρχει στα απλά mp3 players εδώ και 15 χρόνια φέρνουν το android στο έτος 2050.... 

Βαση τα γραφόμενα σου δεν εχεις ιδέα απο android και google συγχρονισμό.

Λοιπον άκου εδω για να μάθεις!

Μπορώ να διαβάζω το βιβλιο μου και να συνεχίσω το διαβασμα σε οποιοδήποτε υπολογιστή στο κοσμο διχως να πρέπει να ειναι μακ.

Μπορώ να ακουω τη μουσικη μου ειτε ειμαι πειρατής είτε αγοραστής του google music και να εχω πρόσβαση απο οποιαδήποτε συσκευη εχει σύνδεση στο ιντερνετ.

Μπορώ να εχω τα docs μου σε οποιαδήποτε συσκευή.

Μπορώ να εχω τα contacts μου.

Το ημερολόγιο μου

Τις σημειώσεις μου

Τις φώτο μου

Τα email μου

Tα μερη μου

Τα hangouts μου

Το google earth μου.

Τι άλλο θέλεις να μάθεις για το android και το συγχρονισμό του;

Tώρα το iphone είναι τοσο άχρηστο που για να φτιάξεις demo με τη μπάντα σου πρέπει να το ανεβάσεις στο itunes.

Επισης το clopy paste σαν τεχνικός θα επρεπε να γνώριζες πολύ καλα πως ενας συγχρονισμός απο το 2003 μεσω wmp αρκεί.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonna hate !!

iOS 8 και Σεπτέμβριο νέες συσκευές.

Τα κόμπλεξ με τα android ας σταματήσουν.

Ειδικά όταν τρέχουν σε πλαστικές παντόφλες των 90 ευρω τιμή εισαγωγής απο Κίνα ...

iPad 2 / iPhone 4s και ακόμη πουλιούνται για 200 ευρω άνετα το καθένα.

Δοκιμάστε να πουλήσετε αντίστοιχα androids της ίδιας εποχής...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια... Γιατι παντα να γινεται η διαμαχη αναμεσα σε apple και android ?

Γιατι οχι σε apple, android και windows phone?

 

δηλαδη μονο εγω βλεπω οτι δεν εχει κατι να ζηλεψει το windows phone απο τα αλλα λειτουργικα;

 

Σταθεροτητα; Check

Γρηγορο; Check

Λειτουργικο; Check

Ομορφο; Check

Ευκολο ακομα και για καποιον που δεν εχει καλη επαφη με τα Smartphones; Παλι Check!

 

Που υστερει δηλαδη και γινεται apple vs android το topic καθε , μα ΚΑΘΕ φορα;

 

Φιλικα παντα και χωρις παροπιδες! :)

Σωστά αυτά απλά το store έχει θέματα και το UI είναι λειτουργικό αλλά λείπουν στοιχεία όπως το wallpaper και οι συσκευές ειναι πολύ λιγότερες και άμα τις συγκρίνεις με ανταγωνισμό υστερούν! κάνω λάθος ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαση τα γραφόμενα σου δεν εχεις ιδέα απο android και google συγχρονισμό.

Λοιπον άκου εδω για να μάθεις!

Μπορώ να διαβάζω το βιβλιο μου και να συνεχίσω το διαβασμα σε οποιοδήποτε υπολογιστή στο κοσμο διχως να πρέπει να ειναι μακ.

Μπορώ να ακουω τη μουσικη μου ειτε ειμαι πειρατής είτε αγοραστής του google music και να εχω πρόσβαση απο οποιαδήποτε συσκευη εχει σύνδεση στο ιντερνετ.

Μπορώ να εχω τα docs μου σε οποιαδήποτε συσκευή.

Μπορώ να εχω τα contacts μου.

Το ημερολόγιο μου

Τις σημειώσεις μου

Τις φώτο μου

Τα email μου

Tα μερη μου

Τα hangouts μου

Το google earth μου.

Τι άλλο θέλεις να μάθεις για το android και το συγχρονισμό του;

Tώρα το iphone είναι τοσο άχρηστο που για να φτιάξεις demo με τη μπάντα σου πρέπει να το ανεβάσεις στο itunes.

Επισης το clopy paste σαν τεχνικός θα επρεπε να γνώριζες πολύ καλα πως ενας συγχρονισμός απο το 2003 μεσω wmp αρκεί.

 

nified notifications center έχεις? στα Windows δεν έχεις καν notifications....???? games sync?..... γιατί τα παραλέιπεις? 

 

΄΄Επισης το clopy paste σαν τεχνικός θα επρεπε να γνώριζες πολύ καλα πως ενας συγχρονισμός απο το 2003 μεσω wmp αρκεί.΄΄αυτό πού κολάει και το έγραψες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonna hate !! iOS 8 και Σεπτέμβριο νέες συσκευές. Τα κόμπλεξ με τα android ας σταματήσουν. Ειδικά όταν τρέχουν σε πλαστικές παντόφλες των 90 ευρω τιμή εισαγωγής απο Κίνα ... iPad 2 / iPhone 4s και ακόμη πουλιούνται για 200 ευρω άνετα το καθένα. Δοκιμάστε να πουλήσετε αντίστοιχα androids της ίδιας εποχής...

Συγνώμη νομίζω οτι εσύ έχεις κόμπλεξ , το iPhone θεωρείτε στυλ ,για κάποιους περισσότερο γιατι συνδέεται με χρήμα, γι'αυτό δεν πέφτει η αξία του. Άμα θές να δείς πραγματική ποιότητα κατασκευής δες Htc One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nified notifications center έχεις? στα Windows δεν έχεις καν notifications....???? games sync?..... γιατί τα παραλέιπεις? 

 

΄΄Επισης το clopy paste σαν τεχνικός θα επρεπε να γνώριζες πολύ καλα πως ενας συγχρονισμός απο το 2003 μεσω wmp αρκεί.΄΄αυτό πού κολάει και το έγραψες? 

Ti games sync? Παιζουν τα μακ κ games?αχαχα ξεχασα τα sims τα τρεχει χαχα! Εσυ παραλείπεσαι στα αναφερόμενα μου μεχρι να βρεις λύση στο πρόβλημα εδω ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο για αυτο πλεον η apple τα παει απιστευτα σε πωλησεις στις περισσοτερες χωρες παγοσμιως οπως αυτο συνεβενε πριν κατι χρονια που στην ουσια δεν θα ελεγα οτι ειχε και τον απιστευτο ανταγωνισμο.

 

Και το λειγω εδω για να μην το μετατρεψουμε σε android vs ios topic.

Και εκατομμύρια μύγες τρώνε σ@€&&α τι λεει αυτο;;;; Απλα το να μπαινεις εδω μονο για να πεις ποσο ανώτερο ειναι το android δείχνει οτι προφανώς το συγκεκριμένο λειτουργικό σε εχει φανατισμένο οπαδό του. Εχει λοιπον και εδω και σε αλλα σαιτ εκατοντάδες νήματα για να ασχοληθείς μαζι του. Ο καθένας αγοράζει κινητό και γενικα ηλεκτρονική συσκευη σύμφωνα με τις ανάγκες του. Οταν λοιπον ηθελα να παρω το ΝΟΤΕ παρακολουθούσα ολα τα σχετικα θεματα και κυριως με ενδιαφερε η αποψη των χρηστών που το ειχαν αποκτήσει ηδη. Ετσι ενημερώνεσαι σωστα και σε βοηθά στην επιλογη σου. Το να φοράς παρωπίδες και να μπαινεις σε θεματα μονο για να κραζεις δε βοηθά ουτε αυτον που το κανει ουτε όσους θέλουν να ενημερωθούν και να αποκτήσουν αποψη για κατι που ενδιαφέρονται. Δεν αναφέρομαι προσωπικα σε σενα για να μην υπαρχει παρεξήγηση αλλα σε ολους όσους το κανουν αναξαρτητα σε ποιο στρατόπεδο εχουν ενταχθεί! Και κάνοντας χιούμορ βάζοντας και λιγο φωτια! Δε χαίρεσαι που δεν παει καλα και κλείνει η apple? τι δεν ισχυει;;;;; Και τι διαβάζω εδω δυο χρονια τωρα ;;;; Φιλικα παντα επειδη θεωρω οτι ολοι εδω εχουμε την ίδια τρελα και σηκωνουμε πλακιτσες που γινονται καλοπροαίρετα :-)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να μην μιλησω τοση ωρα και μπω κι γω στο τρυπακι android vs ios αλλα δεν γινεται. Αρχικα μη συκρινετε αυτα τα δυο. Ειναι δυο διαφορετικα λογισμικα. Το καθενα με δικες του ιδιαιτεροτητες. Ως κατοχος galaxy s3 και galaxy core ενα εχω να πω και δεν με ενδιαφερει αν φταιει η εταιρια η το λογισμικο. Τα κινητα lagaroun οσο δεν φανταζεστε. Δεν εχω παρει σε κανενα ουτε μια αναβαθμιση. Αντιθετα ξερω οτι ταiphone παλια καινουρια ουτε σερνονται σαν τα ερπετα ουτε τα παιρνεις και ειναι στο ελεος του θεου μη χαλασουν και μην τα παρατησει η εταιρια. Το iphone 4s που κυκλοφορησε το 2011 θα παρει την τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου του. Αντιστοιχα παρτε ενα android του 2011 και βαλτε του το τελευταιο λογισμικο δηλαδη 4.4 και αν δεν βγαλει καπνους τυχεροι θα μαστε. Ασε που ειναι και απιθανο να παρει αναβαθμιση απο την εταιρια. Επομενη συσκευη φετος θα ναι της apple χωρις δευτερη σκεψη. Τουλαχιστον ξερω οτι θα μαι καλυμμενος για τα επομενα χρονια απ ολες τις αποψεις. Οσοναφορα το θεμα τωρα το ios 8 δεν βλεπω να χει τις τρελες αλλαγες αλλα βλεπω αξιοπρεπεστατα βηματα μπροστα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκατομμύρια μύγες τρώνε σ@€&&α τι λεει αυτο;;;; Απλα το να μπαινεις εδω μονο για να πεις ποσο ανώτερο ειναι το android δείχνει οτι προφανώς το συγκεκριμένο λειτουργικό σε εχει φανατισμένο οπαδό του. Εχει λοιπον και εδω και σε αλλα σαιτ εκατοντάδες νήματα για να ασχοληθείς μαζι του. Ο καθένας αγοράζει κινητό και γενικα ηλεκτρονική συσκευη σύμφωνα με τις ανάγκες του. Οταν λοιπον ηθελα να παρω το ΝΟΤΕ παρακολουθούσα ολα τα σχετικα θεματα και κυριως με ενδιαφερε η αποψη των χρηστών που το ειχαν αποκτήσει ηδη. Ετσι ενημερώνεσαι σωστα και σε βοηθά στην επιλογη σου. Το να φοράς παρωπίδες και να μπαινεις σε θεματα μονο για να κραζεις δε βοηθά ουτε αυτον που το κανει ουτε όσους θέλουν να ενημερωθούν και να αποκτήσουν αποψη για κατι που ενδιαφέρονται. Δεν αναφέρομαι προσωπικα σε σενα για να μην υπαρχει παρεξήγηση αλλα σε ολους όσους το κανουν αναξαρτητα σε ποιο στρατόπεδο εχουν ενταχθεί! Και κάνοντας χιούμορ βάζοντας και λιγο φωτια! Δε χαίρεσαι που δεν παει καλα και κλείνει η apple? τι δεν ισχυει;;;;; Και τι διαβάζω εδω δυο χρονια τωρα ;;;; Φιλικα παντα επειδη θεωρω οτι ολοι εδω εχουμε την ίδια τρελα και σηκωνουμε πλακιτσες που γινονται καλοπροαίρετα :-)

Δεν καταλαβαινω γιατι κανεις επιθεση ΚΥΡΙΩΣ σε εμενα ενω την ιδια ακριβως αποψη εχουν πει και αλλα ατομε σε αυτο το τοπικ αλλα δεν σε βλεπω να τους λες κατι.

Γιατι αραγε?

 

Εννοειτε οτι χαιρωμαι που το ios παει οσο γινεται και χειροτερα γιατι ο κοσμος βαρεθηκε ποια την κοροιδια που του πουλαει η apple.

Δυο πολυ μικρα παραδειγματα το οτι εχει κλειδωμενο να ΜΗΝ μπορεις να βαλεις αυτουσια mp3 σαν ringtones και πρεπει να τα μετατρεψεις αλλα μετα τη μετατροπη εχεις περιορισμο στο χρονο του ringtone και το οτι μπορεις να συνδεσεις bluetooth συσκευες μονο αν ειναι apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να μην μιλησω τοση ωρα και μπω κι γω στο τρυπακι android vs ios αλλα δεν γινεται. Αρχικα μη συκρινετε αυτα τα δυο. Ειναι δυο διαφορετικα λογισμικα. Το καθενα με δικες του ιδιαιτεροτητες. Ως κατοχος galaxy s3 και galaxy core ενα εχω να πω και δεν με ενδιαφερει αν φταιει η εταιρια η το λογισμικο. Τα κινητα lagaroun οσο δεν φανταζεστε. Δεν εχω παρει σε κανενα ουτε μια αναβαθμιση. Αντιθετα ξερω οτι ταiphone παλια καινουρια ουτε σερνονται σαν τα ερπετα ουτε τα παιρνεις και ειναι στο ελεος του θεου μη χαλασουν και μην τα παρατησει η εταιρια. Το iphone 4s που κυκλοφορησε το 2011 θα παρει την τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου του. Αντιστοιχα παρτε ενα android του 2011 και βαλτε του το τελευταιο λογισμικο δηλαδη 4.4 και αν δεν βγαλει καπνους τυχεροι θα μαστε. Ασε που ειναι και απιθανο να παρει αναβαθμιση απο την εταιρια. Επομενη συσκευη φετος θα ναι της apple χωρις δευτερη σκεψη. Τουλαχιστον ξερω οτι θα μαι καλυμμενος για τα επομενα χρονια απ ολες τις αποψεις. Οσοναφορα το θεμα τωρα το ios 8 δεν βλεπω να χει τις τρελες αλλαγες αλλα βλεπω αξιοπρεπεστατα βηματα μπροστα!

Μαλλον δεν τα εχεις ψαξει και αρκετα.

Μαθε λοιπον οτι για να λαβει ενα κινητο το νεοτερο android εκτος του οτι κατα βαση ειναι θεμα μαρκετινγ για να πουλησουν τα ποιο νεα μοντελα μηπως δεν σηκωνει το νεοτερο android το κινητο των π.χ. 50 ευρω?

 

Οσο αφορα το λαγκ που λες ναι ηταν υπαρκτο αλλα μεχρι την εκδοση 4.2.2 απο την 4.3 και μετα δεν υπαρχει ειδικα σε καλα μοντελα κινητων android και οχι των 50 ευρω που δεν εχουν σχεδον καθολου μνημη, επεξεργαστη κ.τ.λ.

το ios απευθυνεται πιο πολυ σε επαγγελματιες που αναζητουνε σταθεροτητα και ασφαλεια.ολα τα υπολοιπα ειναι λογια καφενειου

Δηλαδη τα android δεν ειναι για επαγγελματιες ετσι?

Π.χ. κινητα οπως τα samsung galaxy s4, s5, lg g2, g3, htc one κ.τ.λ. ειναι κινητα για ερασιτεχνες.

Οκ το ακουσαμε κι αυτο.

 

 

Λοιπον επειδη πολυ το τραβηξαμε και το καναμε vs το τοπικ καλυτερα να παμε σε ποιο σωστο τοπικ που να συζηταμε αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας τους android χρηστες δεν μας παιρνει να κατακρινουμε πλεον. Κι εμεις αν διαθεταμε χρηματα ios θα ημασταν γιαυτο καλυτερα σταματηστε τους τσακωμους για μ@$/^##/#.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...