Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπως σαν το firefox δηλαδή. Ακόμα και αν αλλάξουν το default wallpaper και τίποτα άλλο θα πρέπει να του δωσουν διαφορετικό major version number. Έτσι... innovation στα νούμερα. Το ίδιο δηλαδή που θα κάνουν και με το i6.

 

Όσο για τις δηλώσεις του Cook οτι πολλοί αγόρασαν android κατα λάθος ενα έχω να πώ. Συνέχισε να μας διασκεδάζεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπως σαν το firefox δηλαδή. Ακόμα και αν αλλάξουν το default wallpaper και τίποτα άλλο θα πρέπει να του δωσουν διαφορετικό major version number. Έτσι... innovation στα νούμερα. Το ίδιο δηλαδή που θα κάνουν και με το i6.

 

Όσο για τις δηλώσεις του Cook οτι πολλοί αγόρασαν android κατα λάθος ενα έχω να πώ. Συνέχισε να μας διασκεδάζεις...

Το Firefox που κολλάει? Κατφερες και έβγαλες το συμπέρασμα ότι άλλαξε μόνο η εμφάνιση,που μόνο αυτή ήταν που δεν άλλαξε σε σχέση με το 7. Μάλλον δεν ειδες όλη την παρουσίαση και το συμπέρασμα το έβγαλες κατα λάθος....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανω μια ερωτηση και θελω μια απαντηση τεκμηριωμενη.αγορασα αρχες του 2012 απο wind το iphone4s 16GB στα 699ευρο.σημερα η τιμη αγορας του στο skroutz ειναι 489ευρο και αναβαθμιζεται πληρως σε ios8.μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα,πανω στο ερωτημα που εχω θεσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lagarisma με το android ολο φτιαxνεται και ολο το ιδιο μενει.απο εκδοση σε εκδοση το πανε.οσο για τους πυρηνες και την μνημη το android την καταπινει και δεν καταληγει πουθενα,δεν εχει οριο.καλυτερα ios για να εχει καποιος το κεφαλι του ησυχο και υποστηριξη απο τη apple σε κινητα 4ετιας.(παλιοτερα ειχε φαει τετοιο κολλημα το κινητο που εβγαλα την μπαταρια.ευτυχως πολλα android αποσυναρμολογουνται ευκολα)

Στην εκδοση 4.4.2 πιστεψε με θελει λιγοτερη μνημη απο τα παλιοτερα android οσο για λαγκ δεν υφιστατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια, δεν έχει τελειώσει ακόμη η παρουσίαση, παρουσιάζουν ακόμη το iOS 8 - αλλά εσύ, προφανώς με το κληρονομικό χάρισμα, έβγαλες ήδη συμπέρασμα. 

 

Τι να πω... 

Όντως βιάστηκα..Και απ'ότι φαίνεται διαψεύτηκα.NOT!!!!Και ύστερα σου λένε Support και Updates.Αμα αυτοί θεωρούν βασικά χαρακτηριστικά major update,τα πληκτρολόγια και το healthbook καληνύχτα κόσμε.Λογικό είναι να το πάρουν όλες οι συσκευές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχουμε γίνει όλοι 'έξυπνοι' και 'επιστήμονες' και γνωρίζουμε τα πάντα... Επειδή ανέφερες το iMac., πες μου σε παρακαλώ για να αγοράσεις μια οθόνη 27inch της κλάσης του iMac πόσα λεφτά χρειάζεσαι?

Ακόμα πες μου για παράδειγμα τι τροφοδοτικό 'φοραει' το iMac και πόσο κοστίζει (εάν μπορείς να το βρεις στην ελεύθερη αγορα)? Ακόμα και στο πλαίσιο για παράδειγμα να πας θα βρεις τροφοδοτικά 500w με 35€ αλλά και με 120€...

Οπότε ας μην συζητάμε θέματα που δεν γνωρίζουμε.. Αυτό που γνωρίζουμε και νομίζω είναι αποδεκτό από όλους είναι η Apple έχει κορυφαία αξιοπιστία και αντοχή στο χρόνο..

Εργαζομενος σε γνωστη εταιρεια ως τεχνικος οπου και συνεχιζω,μονο ως αξιοπιστη δεν μπορω να κρινω την apple.iphone 4.,αισθητηρες,audio ic κτλ,iphone 4s νεκρωμα wifi,bluetooth,audio ic,iphone 5 πληκτρο on\off..να παμε και σε Mac?καρτες γραφικων στην διετια με επισκευες στα 350 ευρω,να παμε σε mac pro? Ξεκολημενο αλουμινενιο πλαισιο απο οθονη λογω υπερθερμανσης απο της εξαγωγες των ανεμηστηρων απο χρονια χρηση..

Αυτα λεω εγω που εχω πιασει εκατονταδες apple στα χερια μου.οχι εν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφειλουμε ομως να παραδεχτουμε απο ποιοτητα κατασκευης και αρχιτεκτονικη κυκλωματων(βλεπε πλακετα iphone ,η mac),και ποιοτητα υλικων ειναι μια στροφη μπροστα.ανοιγεις Air απο το καπακι χωρις να πιανεις την βαση και το μηχανιμα δεν σηκωνεται σουζα!η σχεδιαση που ειχε ενα Air και το αλουμινιο που το περιεβαλε το 2010, εκανε το εκανε τοσο ξεχωριστο γιατι οι υπολοιπες ειχαν συμφιλιωθει με τα πετρελαιοπαραγωγα πλαστικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως βιάστηκα..Και απ'ότι φαίνεται διαψεύτηκα.NOT!!!!Και ύστερα σου λένε Support και Updates.Αμα αυτοί θεωρούν βασικά χαρακτηριστικά major update,τα πληκτρολόγια και το healthbook καληνύχτα κόσμε.Λογικό είναι να το πάρουν όλες οι συσκευές

Δεν θα πάρουν όλες οι συσκευές metal....καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το Health τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... A! Κάτι trolls που έκραζαν τη Samsung 1 χρόνο πριν :D http://goo.gl/l2whWQ

 

Μετά από αυτή την εφαρμογή πάντως, το iWatch είναι ένα βήμα πιο κοντά... Ο συνδυασμός τους στα αθλήματα έχει νόημα.

 

Ωραίες οι αλλαγές, θα δώσουν και ώθηση στον ανταγωνισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ετς να ουμε, αυτα ειναι!

5.5 ινστες iPhone 6 με το υπεργαμηστερο iOS8... καληνυχτα Samsung!

 

Tα iPhone τωρα πλεον ειναι ετη φωτος μπροστα απο τα Android τηλεφωνα, και πιστευω οτι ο μονος λογος που καποιοι αγοραζουν Android ειναι οτι δεν εχουν λευτα για iPhone.

 

Για δειτε ομως ποσες χιλιαδες iPhone 4 (2010) υπαρχουν εξω ακομα. Υπαρχουν πολλα Android τηλεφωνα του 2010 εκει εξω?

Επισης το iPhone 4 επερνε updates ακομα και 4 χρονια μετα την κυκλοφορια του. Ολα τα Android εκτος τα Nexus δεν παιρνουν updates πανω απο 2 χρονια μετα τη κυκλοφορια τους.

 

Δεν ειμαι φανατικος της Apple ουτε και σας λεω να τρεξετε να παρετε iPhone. Αλλα η αληθεια ειναι μια, οτι πληρωνεις παιρνεις. Και εγω προτιμω να πληρωνω παραπανω για ενα ποιοτικο, γερο, ευχρηστο, αξιοπιστο και γαμηστερο iPhone που θα μου βγαλει τα τριπλασια χρονια απο μια πλαστικουρα Android δυσχρηστη ψευτοκατασκευη.

 

Δικη σας ειναι η επιλογη:

  • Αν θελετε ενα φτηνο πλαστικο τηλεφωνο που θα σας βγαλει 2 χρονακια με προβληματα και μετα θα ειναι για πεταμε, παρτε Android.
  • Αν θελετε ομως ενα ποιοτικο τηλεφωνο που θα σας βγαλει ανετα και εγγυημενα μια 5ετια χωρις κανενα προβλημα, (και μετα θα μπορειτε και να το πουλησετε σαν μεταχειρισμενο σε καλη τιμη), δωστε κατι παραπανω και παρτε iPhone.

 

 

μην λες μ...ς. Ακου εκεί το iphone καλύτερο απο ναβαρχίδες android. Ούτε στα ονειρά σου.Το μόνο κινητό που άξιζε απο iphone είναι το 4/4s. Και αν θεωρείς το z1, z2, mi3 κτλ ψευτοκατασκευή, τότε καλύτερα να μην ασχολείσαι με αυτά τα θέματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας τους android χρηστες δεν μας παιρνει να κατακρινουμε πλεον. Κι εμεις αν διαθεταμε χρηματα ios θα ημασταν γιαυτο καλυτερα σταματηστε τους τσακωμους για μ@$/^##/#.

να μιλάς για τον εαυτό σου. όποιος γνωρίζει ξέρει πολυ καλά ότι δεν θα πάρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το μόνο που μπορεί να συγκριθεί και ανήκει στην ίδια κατηγορία με τα MacBook Pro είναι τα zen book της Asus. Μάλιστα αυτή η κατηγορία των ultra book ξαναήρθε στο προσκήνιο χάρη στα MacBook Pro. Τώρα αν θες να συγκρίνεις laptop γενικότερα ανέκαθεν υπήρχαν τα laptop που αναφέρεις μόνο που τα περισσότερα περιμένουν κανέναν καμένο που θέλει να τα χρησιμοποιεί ως portable desktop. Ναι έχουν γίνει πολλές συζητήσεις αλλά όσο πανε και μειώνονται μαζί με τις τιμές των Mac....

μόνο asus λέει. ότι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...