Προς το περιεχόμενο

Δε θα υπάρχει Start Menu στην δεύτερη αναβάθμιση των Windows 8


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος πια... Αηδία κατήντησε. 

 

Είναι που έχουν το 90%+ και τους παίρνει να κάνουν τέτοιους χαζούς πειραματισμούς πάνω στους χρήστες. Αλλιώς δεν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η ταση είναι οι οθονες αφης.

 

Βλέπουμε πλεον να βγαινουν "κλασικά" λαπτοπ με τέτοιες οθονες, οποτε είναι λουκουμι θα ελεγα....

 

Προσωπικα μου αρεσουν πολύ τα win8.1 και οποιες διορθωσεις και αναβαθμίσεις είναι ευπρόσδεκτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το είχα πρωτοδεί αυτό το νέο start, είπα ωραίο, συνδυάζει τη λειτουργικότητα του κλασσικού με το εφέ του metro. Αλλά αν είναι να το "πουλήσουν" ως feature των 9, sorry, αλλά δεν θα πάρω. 

 

Classic Shell, τζάμπα τα κάνει όλα και συμφέρει σφόδρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δύσκολο είναι να προσθέσουν το ρημάδι το μενού? Ανατολικό ζήτημα έχει γίνει. Μάλλον απλά ακολουθούν την μαρκετίστικη τακτική του "δημιουργώ μια ανάγκη που μπορώ να καλύψω τώρα αλλά θα το κάνω στο μέλλον με ένα άλλο προϊόν". Τότε λοιπόν θα λένε: Παρτε Windows 9, έχουν και Start Menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να έχω μια touch-screen για το desktop pc μου; Αυτό με ενδιαφέρει, οι λίγες έως καθόλου επιλογές σε οθόνες αφής.

 

Το Start Menu δε με ενδιαφέρει καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να έχω μια touch-screen για το desktop pc μου; Αυτό με ενδιαφέρει, οι λίγες έως καθόλου επιλογές σε οθόνες αφής.

 

Το Start Menu δε με ενδιαφέρει καθόλου.

 

Υπάρχουν μπόλικα all-in-one με touch screen, αν αυτό χρειάζεσαι έχεις αρκετές επιλογές (και σε Win και σε Mac)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 9 σε λιγοτερο απο χρονο εε? Σαν τα millenium-vista και τα windows 8 ............. νυχτα με φεγγαρι φευγουν.

 

Αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι ήδη υπαρχουν 20 μήνες στην αγορά.

 

Απριλιος του 2015 σημαινει 36 μήνες μετα. Αν δε οπως υπολογιζω (Συνηθως η διαθεση γινεται τελη οκτωβριου) θα εχει κλεισει κανονικα των κυκλο ζωης οπως τα Windows 7 (3 Χρονια).

 

Sorry theELF το ειδα μετα οτι το ποσταρες κι εσυ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μπόλικα all-in-one με touch screen, αν αυτό χρειάζεσαι έχεις αρκετές επιλογές (και σε Win και σε Mac)

 

Δε με ενδιαφέρουν τα all-in-one γιατί δεν είναι παραμετροποιήσιμα και οι οθόνες τους είναι μαύρο χάλι.

Θέλω αυτή που έχω (Dell U2412M) σε touch έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενδιαφέρουν τα all-in-one γιατί δεν είναι παραμετροποιήσιμα και οι οθόνες τους είναι μαύρο χάλι.

Θέλω αυτή που έχω (Dell U2412M) σε touch έκδοση.

Όταν βγεί ποτέ σε  touch μια αντίστοιχη και πιθανότατα με 4κ ανάλυση θα έχει πάνω από 1000Ε και ουσιαστική δουλειά δεν θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε με ενδιαφέρουν τα all-in-one γιατί δεν είναι παραμετροποιήσιμα και οι οθόνες τους είναι μαύρο χάλι.

Θέλω αυτή που έχω (Dell U2412M) σε touch έκδοση.

sorry, μόνο 16:9

 

https://www.skroutz.gr/s/2527451/Dell-S2340T.html?from=account_favorites

https://www.skroutz.gr/s/4046230/Dell-P2314T.html?from=account_favorites

https://www.skroutz.gr/s/4046226/Dell-P2714T.html?from=account_favorites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαντάκωσαν το λειτουργικό οι άχρηστοι

Ναι, γιατί ένα λειτουργικό κρίνεται από το αν θα έχει start button ή όχι...

 

Το λειτουργικό είναι μια χαρά από όλες τις απόψεις... είναι σταθερότατο και κάνει την δουλειά του άψογα!

Το χρησιμοποιώ και στην δουλειά μου καθημερινά και δεν με έχει καθυστερήσει σε τίποτα...

Ποτέ μου δεν κατάλαβα τον ντόρο για το start button...

Ειδικά τις γκρίνιες μετά την μικρο-αναβάθμιση που έκανε (και καλώς έκανε η MS) βγάζοντας τα power off & logoff σε πιο εμφανή θέση και εμφανίζοντας το σαν κουμπί όπου σε μεταφέρει στα program files a.k.a. modern UI.

 

(Είμαι πραγματικά πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει αν κάνει η Apple κάτι παρόμοιο και επίσης δεν ξέρω αν έγινε θέμα όταν τα Ubuntu έβαλαν το Unity...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αφήσουν για τα 9 δεν θα το θέλει κανένας, θα έχουμε συνηθίσει :-)

Το Metro ui είναι ωραίο για οθόνες αφής αλλά δε βολεύει τόσο με ποντίκι πιστεύω

To metro UI είναι σαν την επιφάνεια εργασίας σου, γιατί είναι πιο δύσχρηστο με το ποντίκι...?!

Δεν είναι ανάγκη να έχεις όλα τα apps σε tiles, διαλέγεις όπως και στην επιφάνεια εργασίας σου.

Δεν είναι ανάγκη να έχεις τα tiles στο μέγιστο μέγεθος μόνο όσα θέλεις...

Στην επιφάνεια εργασίας σου δεν είναι ομαδοποιημένα σε κατηγορίες τα εικονίδια σου, ενώ στο modern UI τα ομαδοποιείς εύκολα.

 

Μόνο εγώ το βλέπω έτσι?!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...