Προς το περιεχόμενο

Έμπειρος PHP dev θα ζητείται σύντομα


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Defacer, συνώνυμο του Επαγγελματίας!

 

Καλή τύχη/επιτυχία στη νέα σου θέση!

 

Ελπίζω να συνεχίσεις να βρίσκεις χρόνο για σχόλια σε αυτό το φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Defacer, συνώνυμο του Επαγγελματίας!

 

Καλή τύχη/επιτυχία στη νέα σου θέση!

 

Ελπίζω να συνεχίσεις να βρίσκεις χρόνο για σχόλια σε αυτό το φόρουμ.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές.

 

Νομίζω ότι τα παραλές -- έχω πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να γίνω συνώνυμο του επαγγελματία -- αλλά όπως και να 'χει ελπίζω και γω και το χρόνο να έχω στο μέλλον, και να είναι χρήσιμα σε άλλους αυτά που γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατον να απαιτει γνωσεις ελληνικών και ορθογραφιας μια αγγελια η οποια ειναι δημοσιευμένη στα αγγλικα? απο που και ως που?

 

δηλαδη κάποιος θα ειναι καλος προγραμματιστης και θα έχει λυσει τα θέματα και θα τον κοψουν λογω ορθογραφιας? καλα κοροιδευομαστε τωρα? φιλολογο ψάχνουν ή πληροφορικο? χαχαχχα


Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές.

Νομίζω ότι τα παραλές -- έχω πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να γίνω συνώνυμο του επαγγελματία -- αλλά όπως και να 'χει ελπίζω και γω και το χρόνο να έχω στο μέλλον, και να είναι χρήσιμα σε άλλους αυτά που γράφω.

 

Nαι νομιζεις οτι τα παραλεει.... αλλα οταν ψαχνοσουν να πιαστεις απο το παραμικρο για να την πεις στον migf1 τοτε εδινες το παραδειγμα του σωστου επαγγελματια και του συναδελφου. Μεχρι και για το αν τα σχολια πρεπει να ειναι // ή /*.... */ πιανοσουν. Τωρα ταπεινότητα :P


 

 

Όλα αυτά τα ποστάρω γιατί μπορεί να βοηθήσω κάποιον με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, το τι θα έκανες εσύ ή βασικά οποισδήποτε άλλος δε με απασχολεί. Το μόνο που μπορεί να καταφέρουν κάτι τύποι σαν και σένα είναι να ξενερώσουν κάτι τύπους σαν και μένα και στο τέλος να μην ωφεληθεί κανείς από τους υπόλοιπους.


 

 

Eλα ρε defacer τωρα που σε νοιαζει και για τους υπολοιπους... οταν εκανες πολεμο στον migf1 στα θρεντ της C τοτε ηταν καλά? τα μισα κλειδωθηκαν και θα συνεχισουν να κλειδωνονται οσο για το θρεντ σου εφοσον δημοσιευεις κατι εχω καθε δικαιωμα να το σχολιάσω αν το επιθυμω. 

 

Σχετικα με την αγγελια παντως που δεν ξερω απο που ειναι αν επιθυμει κάποιος να προσληφθει απλα μην δειξει οτι έχει περισσοτερες γνωσεις απο τον defacer ακομα και αν τις έχει :P αυτο ειναι το κλειδι ολα τα αλλα που σας λεει .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι παρακολουθω διακριτικά το συγκεκριμένο νήμα και δεν είχα σκοπό να σχολιάσω, δεν κρατήθηκα διαβάζοντας την τελευταία σου φράση η οποία μόνο εμπάθεια δείχνει. Μάθε να κοιτάζεις τι κάνεις εσύ για τον εαυτό σου, κι άσε τις "συμβουλές" προς τους άλλους. Και κυρίως: μάθε να σέβεσαι τον διπλανό σου. Όποιες διαφορές κι αν εχεις με κάποιον, δε δικαιολογείται να γράφεις τέτοια σχόλια.

 

Πως ειναι δυνατον να απαιτει γνωσεις ελληνικών και ορθογραφιας μια αγγελια η οποια ειναι δημοσιευμένη στα αγγλικα? απο που και ως που?

 

δηλαδη κάποιος θα ειναι καλος προγραμματιστης και θα έχει λυσει τα θέματα και θα τον κοψουν λογω ορθογραφιας? καλα κοροιδευομαστε τωρα? φιλολογο ψάχνουν ή πληροφορικο? χαχαχχα


 

Nαι νομιζεις οτι τα παραλεει.... αλλα οταν ψαχνοσουν να πιαστεις απο το παραμικρο για να την πεις στον migf1 τοτε εδινες το παραδειγμα του σωστου επαγγελματια και του συναδελφου. Μεχρι και για το αν τα σχολια πρεπει να ειναι // ή /*.... */ πιανοσουν. Τωρα ταπεινότητα :P


 

Eλα ρε defacer τωρα που σε νοιαζει και για τους υπολοιπους... οταν εκανες πολεμο στον migf1 στα θρεντ της C τοτε ηταν καλά? τα μισα κλειδωθηκαν και θα συνεχισουν να κλειδωνονται οσο για το θρεντ σου εφοσον δημοσιευεις κατι εχω καθε δικαιωμα να το σχολιάσω αν το επιθυμω. 

 

Σχετικα με την αγγελια παντως που δεν ξερω απο που ειναι αν επιθυμει κάποιος να προσληφθει απλα μην δειξει οτι έχει περισσοτερες γνωσεις απο τον defacer ακομα και αν τις έχει :P αυτο ειναι το κλειδι ολα τα αλλα που σας λεει .... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στοιχεια για αυτα τα που γράφω. Δεν ειναι εμπάθεια η πραγματικοτητα ειναι. Οταν κάποιος ψάχνεται και κράζει τους κωδικες σου χωρις να υπάρχει σοβαρος λογος τοτε τι παιζει???  Μαλλον δεν τα εχεις παρακολουθησει ολα ποσα θρεντ έχουν κλειδωθει επειδη εμπαινε ο migf1 έγραφε κάτι και πεταγοταν απο κατω ο defacer να ανοιξει πολεμο ή να ειρωνευτει. Τοτε δεν τον ένδιεφερε αμα κλειδωθει κάποιο θρεντ και μετα πρεπει να ανοιγουμε καινουργια ή αμα ξενερωνε κάποιος και δεν ξαναεμπαινε στο φορουμ.

 

Ποιο δεν δικαιολογειται ακριβως? επισης στην αγγελια έχουν τις πληροφοριες στα αγγλικα και απαιτουν να εισαι σωστος 100% στα ελληνικα πλακα μας κάνουν? τοτε γιατι την έχουν στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα? αγγλικη αγγελια με απαιτησεις απαντησης στα ελληνικα. Εμενα κατι δεν μου κολλαει εδω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε δεν τον ένδιεφερε αμα κλειδωθει κάποιο θρεντ και μετα πρεπει να ανοιγουμε καινουργια ή αμα ξενερωνε κάποιος και δεν ξαναεμπαινε στο φορουμ.

 

:mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατον να απαιτει γνωσεις ελληνικών και ορθογραφιας μια αγγελια η οποια ειναι δημοσιευμένη στα αγγλικα? απο που και ως που?

 

δηλαδη κάποιος θα ειναι καλος προγραμματιστης και θα έχει λυσει τα θέματα και θα τον κοψουν λογω ορθογραφιας? καλα κοροιδευομαστε τωρα? φιλολογο ψάχνουν ή πληροφορικο? χαχαχχα

Free market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

StarLight, ούτε νωρίτερα ήμουν ούτε τώρα είμαι ταπεινός. Όμως ένα από αυτά που προσπαθώ να είμαι είναι ακριβής και αντικειμενικός.

 

Αντικειμενικά λοιπόν σου λέω πως ανάμεσα στα πολλά πράγματα που δεν έχεις καταλάβει, εκτός από τη βαθύτερη ουσία των "διασκεδαστικών" με τον migf1 είναι και το πως να φέρεσαι έτσι ώστε ακόμα κι αυτοί που δε σε συμπαθούν να σε παίρνουν στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω να καταλαβαινω οτι έχει ουσια ... θα μου πεις πως γινεται να έχεις μια αγγελια στα αγγλικα και να ελέγχεις μετα την ορθογραφια των απαντήσεων και των CV?? δεν ειναι λιγο κουλο αυτο? κάποιος θα έστελνε άνετα το CV του στα αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημασία έχει σε τι γλώσσα είναι η αγγελία; σίγουρα πάντως έχει σημασία αν το βιογραφικό έχει ορθογραφικά, είτε είναι στα ελληνικά γραμμένο, είτε στα αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημασία έχει σε τι γλώσσα είναι η αγγελία; σίγουρα πάντως έχει σημασία αν το βιογραφικό έχει ορθογραφικά, είτε είναι στα ελληνικά γραμμένο, είτε στα αγγλικά.

 

Σιγουρα θα υπάρχει κάποιος λογος που την έγραψαν στα αγγλικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το λες τωρα αυτο ή για σενα? γιατι εμενα προσωπικα μου φαινεται αστειο να ψάχνεις ικανο προγραμματιστη και να ελέγχεις την ορθογραφια του. Προγράμματα θα φτιάχνει δεν θα γράψει λογοτεχνικο βιβλίο. Εκτος και αν ψάχνεις αφορμες να τον κοψεις σαν εταιρεια. 

 

Ο λεκτορας μαθηματικος στην σχολή δεν ήξερε ορθογραφια 100% και έκανε κάποια λάθη αλλα αυτο δεν τον εμποδισε να ειναι καθηγητης στο ΠΑ.ΠΕΙ. Οποτε εσυ τι μου λες τωρα? οτι θα με ελεγξεις στην ορθογραφια ποιος ειναι ο διευθυνων συμβουλος της εταιρειας ? ο Μπαμπινιώτης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα υπάρχει κάποιος λογος που την έγραψαν στα αγγλικά. 

Ίσως γιατί με το να την έχουν στα αγγλικά δεν περιορίζονται στους Έλληνες; Δείχνουν περισσότερο επαγγελματίες; Οι περισσότερες σοβαρές εταιρείες που ψάχνουν για προγραμματιστές είτε στην Ελλάδα, είτε πχ. στην Τσεχία, είτε στην Αμερική χρησιμοποιούν αγγλικά στις αγγελίες τους. Επίσης το να ξέρεις βασική ορθογραφία δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο είτε είσαι προγραμματιστής, είτε όχι. Καλό θα είναι το βιογραφικό σου σε όποια γλώσσα και αν είναι, να είναι σωστά επιμελημένο.

 

Παρακολουθώ το θέμα και νομίζω πως ασχολείσαι με ψύλλους στα άχυρα φίλε μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Starlight υπάρχουν κάποια πράγματα όπως η ανορθογραφία και η βλακεία τα οποία όπως αρκετοί άλλοι έτσι και γω τα προσέχω χωρίς να το προσπαθώ... παρόλο που πολλές φορές θα ήταν βολικότερο να περνούσαν απαρατήρητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...