Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με boot! οσο πιο αμεσσα γινεται!


nem52

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν το κανω boot δλδ θα εχει το interface του προγραμματος και θα πατησω απο εκει rebuild ΜΒR?? λιγο που εψαξα ειδα οτι το bootable το φτιαχνει με WINDOWS PE. απο εκει δεν εχω δει πως κανεις rebuild to MBR

 

Θα πρεπει τότε να φορτώσεις και το AIK της microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια παιδια. Αν και ειχα κανει κουμαντα για ολες τισ περιπτωσεις με προγραμματα και boot usbs μια επιλογη η οποια ειχα ξαναδοκιμασει πριν γραψω το θεμα δουλεψε. με το που εβαλα το δισκακι windows και πηγα στο repair την πρωτη φορα δεν ειχε γινει τπτ οπως εγραψα. οταν πηγα να κανω τα κολπα μου που προτεινατε, εκανε ενα scan μονο του και μου εγραψε broken windows found ή κατι τετοιο.. εκανε επισκευη μονο του, και στο ρεσταρτ μου εβγαλε το boot manager με τα δυο λειτουργικα με το δευτερο το οποιο χρειαζομουν να γραφει σε παρενθεση (recovered). υστερα εκανα φορματ τα slave windows που ειχα βαλει μονο για την επισκευη, και επειδη παρολο που ηταν σβησμενα μου τα ξαναεβγαζε o boot manager μεσα απο το msconfig τα εσβησα τελειως και τωρα ολα κομπλε ανοιγει κατευθειαν στα του ssd οπως ηθελα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...