Προς το περιεχόμενο

προβλημε εμφανισης αρχικης index σε στατικο web site..


sofianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παιδια...

θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω φτοιαξει ενα στατικο site και αντιμετωπιζω το εξης θεμα αλα ομως δεν το παρουσιαζει σε ολους τους υπολογιστες...

πιο συγκεκριμενα ψηλα στην αρχικη σελιδα ιndex εχω το κυριως μενου οπου ειναι εταιρια,ιστορικο,επικοινωνια και διαφορα αλλα...

το προβλημα ειναι το εξης..πως σε ορισμενους υπολογιστες αυτο το μενου φαινεται μια χαρα ενω σε αλλους υπολογιστες δεν υπαρχει καθολου αυτο το μενου και καλυπτετε απο μια φωτογραφια που εχω στο απο κατω μερος ι οποια ειναι ενα slide που εχω φτοιαξει..

τι μπορει να φταιει αν μπορειτε να βοηθησετε???

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έβαλες κώδικα που να μην δουλεύει σε όλους τους browser με τον ίδιο τρόπο...

Αν δεν δώσεις τον κώδικα εδώ ή έστω το Link για να το δει κανείς δεν μπορεί να σου πει τι να αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια απο τα 992pixels και κατω το μενου εξαφανιζεται. πισω απο το slider. Οποτε το προβλημα βγαινει στις μικροτερες αναλυσεις, απο λαπτοπ με μικρη οθονη μεχρι ταμπλετ-κινητα. To προβλημα βεβαια δεν ειναι τοσο το μενου αλλα στο slider σου το οποιο ειναι λιγο ..χαοτικο στον κωδικα του, για αυτο και σπανε τα slides σου στις μικροτερες αναλυσεις. Κατα την γνωμη μου βγαλε το και ξαναβαλε το απο την αρχη. Αν μπορεις μαλιστα και μια πιο προσφατη εκδοση του, γιατι βλεπω εχεις ακομα την 1.0 που ειναι λιγο παλια.

 

Τελος παντων, εχεις 3 πιθανες λυσεις. Διαλεξε και παρε αυτη που σε βολευει:
 

  • Σβηνεις το logo απο εκει και το τοποθετεις καπου αλλου.
  • Στο  #slider-wrapper σου, αλλαζεις το top position απο 20px σε 80px. Αλλαζεις επισης το margin-top απο τα 3 Boxes σου κατω, σε 100px. Οι τιμες αυτες λειτουργουνε.
  • Προσθετεις z-index και δινεις στο μενου σου την μεγαλυτερη τιμη ωστε να βγαινει παντα πανω απο ολα τα στοιχεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ανεβαζω 3 αρχεια οπως το style.php το index.php και το slide.php και αν σας ειναι ευκολο

να μου τo διορθωσετε οποιο απο αυτο χρειαζετε γιατι τα εχω μπλεξει λιγο και αστα να πανε :P

 

 

 

index.php

slide.php

style.css

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...