Προς το περιεχόμενο

H Eset προειδοποιεί για το πρώτο λογισμικό τύπου ransomware στο android με δυνατότητα κρυπτογράφησης αρχείων


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευτυχώς που στο iOS δεν έχουμε κακόβουλες εφαρμογές 

Ουτε μη κακόβουλες εχει βασικα..

Ας γινόσασταν και μια φορά number 1 os και θα σας ελεγα.

Αλλα σαν εταιρία που σέβεται τον εαυτο της παραμένει πάντα στη 3η & 2η θέση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ουτε μη κακόβουλες εχει βασικα..

Ας γινόσασταν και μια φορά number 1 os και θα σας ελεγα.

Αλλα σαν εταιρία που σέβεται τον εαυτο της παραμένει πάντα στη 3η & 2η θέση.

Ο κίνδυνος κακόβουλων εφαρμογών προέρχεται απο το internet ή απο το Bluetooth?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που στο iOS δεν έχουμε κακόβουλες εφαρμογές και δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για ανάπηρους χρήστες μιας και η Apple όπως κάθε εταιρία που σέβεται στοιχειωδώς το κοινό της φροντίζει ώστε το οικοσύστημα της να μην είναι ξεφραγο αμπέλι. Φαντάζομαι ανάπηροι είναι και όλοι οι χρήστες που ανέδειξαν την παρακάτω εφαρμογή στην πρώτη θέση. 

http://www.androidpolice.com/2014/04/06/the-1-new-paid-app-in-the-play-store-costs-4-has-over-10000-downloads-a-4-7-star-rating-and-its-a-total-scam/

http://bgr.com/2014/04/07/worst-android-apps-virus-shield/

 

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά απο τη κακόβουλη εφαρμογή και την εφαρμογή που δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Μου λες δηλαδή ότι δεν υπάρχουν εφαρμογές στο iOS, που δεν κάνουν τίποτα απο αυτά που υπόσχονται; Επίσης, κατα πάσα πιθανότητα πολλοί απο αυτούς τους χρήστες που λες,  ήταν fake reviewers.

 

Για να δούμε μερικά παραδείγματα που η αγαπημένη μας Apple άφησε τέτοιες εφαρμογές να περάσουν κανονικά στο App Store:

 

http://m.macnn.com/fullarticles/13/06/05/apple.itunes.app.store.caught.hosting.fake.apps/

 

http://gizmodo.com/5970489/apple-let-a-hilariously-fake-halo-4-into-the-app-store

 

http://www.appolicious.com/games/articles/10970-apple-bounces-big-name-fake-apps-from-app-store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε μη κακόβουλες εχει βασικα..

Ας γινόσασταν και μια φορά number 1 os και θα σας ελεγα.

Αλλα σαν εταιρία που σέβεται τον εαυτο της παραμένει πάντα στη 3η & 2η θέση.

 

Εσύ το πας ντουγρού για έναν ανόητο OS war. Πρώτη θέση σε τι? Σε σύγκριση 150 κατασκευαστών κινητού εναντίων ενός? Άσε τα butthurtηλίκια και μια κατάλαβε πως μια ζωή το Android θα είναι στην από πίσω ιστορικά. Δέχομαι και θαυμάζω την ανάπτυξή του αλλά δεν παύει να είναι παρμένη ιδέα από αλλού.

 

Η Apple δημιούργησε την αγορά σ'αρέσει δεν σ'αρέσει. Πριν μπει στην αγορά τον κινητών μετρούσαμε την αξία του κινητού με τα μεγαpixel. Αν δεν ήταν η νυφίτσα ο Shcmidt που έφυγε σαν τον λαγό από το ΔΣ της Apple για να κρατήσει τα σκήπτρα στην Google ακόμα στο ψάξιμο θα ήταν το Android. Γιαυτό ακριβώς έχει ξεφτιλιστεί η Apple με τις μηνύσεις γιατί τους τσούζει μέχρι τώρα η κόπια που παίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυδακι και η ζωη ειναι ωραια.

Καθε φορα που θα μιλας για iphone θα πινεις νερο στν υγεια των windows mobile

Ναι σωστά...και όχι μόνο http://en.wikipedia.org/wiki/Palm_os Διαδεδομένα περισσότερο στην Αμερικη και μάλιστα ανάγκασε ολόκληρη Microsoft να μετονομάσει σε pocket PC τον πρόγονο του windows mobile.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά...και όχι μόνο http://en.wikipedia.org/wiki/Palm_os Διαδεδομένα περισσότερο στην Αμερικη και μάλιστα ανάγκασε ολόκληρη Microsoft να μετονομάσει σε pocket PC τον πρόγονο του windows mobile.....

Τους αθεοφοβους(MS) πηγαν να το ονομασου palm pc!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά...και όχι μόνο http://en.wikipedia.org/wiki/Palm_os Διαδεδομένα περισσότερο στην Αμερικη και μάλιστα ανάγκασε ολόκληρη Microsoft να μετονομάσει σε pocket PC τον πρόγονο του windows mobile.....

Μιλαμε για smartphone ή οχι; οπότε πιες και εσυ νερακι στην υγεια της ms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε για smartphone ή οχι; οπότε πιες και εσυ νερακι στην υγεια της ms

Δηλαδή το πρόβλημα ήταν ότι τόσο καιρό δεν έβγαιναν με δυνατότητες κλήσης? οκ λοιπόν στην υγεία της Microsoft που ανακάλυψε την δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων ενός pocket PC......αυτό αντέγραψε η apple την δυνατότητα κλήσης και για αυτό έκανε θραύση?

Άντε και άσπρο πάτο....

ΥΓ. 100 εκατομμύρια iPod touch έχουν πουληθεί μέσα σε μια 7 ετια που όμως δεν είναι smartphone (http://en.wikipedia.org/wiki/Smartphone)

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσένα οτι εχει τιμόνι στο κανει αμάξι; 
Εσεις τα φανς είστε αυτοι που λέτε πως το iphone άλλαξε το κόσμο των smartphone αρα προϋπήρχε οπότε my 2 cents φιλε μου.

Τωρα το ποιος δημιούργησε την αγορα αυτο πρέπει να το ρωτήσουμε σε καμία motorola.
To android αυτη τη στιγμή ειναι το no1 os στα κινητά σας αρέσει ή οχι.100αδες εταιρίες παιζουν στην ιδια πλατφόρμα αν αυτο δεν ειναι ανταγωνισμός (που οπου ανταγωνισμός = εξέλιξη - χαμηλές τιμες κλπ) τοτε τι ειναι; Και τωρα η apple τρέχει να προλάβει τις εξελίξεις και να ξανα κερδίσει τους χαμένους της πελάτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσένα οτι εχει τιμόνι στο κανει αμάξι; 

Εσεις τα φανς είστε αυτοι που λέτε πως το iphone άλλαξε το κόσμο των smartphone αρα προϋπήρχε οπότε my 2 cents φιλε μου.

Τωρα το ποιος δημιούργησε την αγορα αυτο πρέπει να το ρωτήσουμε σε καμία motorola.

To android αυτη τη στιγμή ειναι το no1 os στα κινητά σας αρέσει ή οχι.100αδες εταιρίες παιζουν στην ιδια πλατφόρμα αν αυτο δεν ειναι ανταγωνισμός (που οπου ανταγωνισμός = εξέλιξη - χαμηλές τιμες κλπ) τοτε τι ειναι; Και τωρα η apple τρέχει να προλάβει τις εξελίξεις και να ξανα κερδίσει τους χαμένους της πελάτες.

 

Μου αρέσει που αποκαλείς τους άλλους φαν και η αλήθεια είναι στην αρχή σε πήρα ειλικρινά στα σοβαρά....

 

Μετά είδα την υπογραφή σου :P ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσένα οτι εχει τιμόνι στο κανει αμάξι; 

Εσεις τα φανς είστε αυτοι που λέτε πως το iphone άλλαξε το κόσμο των smartphone αρα προϋπήρχε οπότε my 2 cents φιλε μου.

Τωρα το ποιος δημιούργησε την αγορα αυτο πρέπει να το ρωτήσουμε σε καμία motorola.

To android αυτη τη στιγμή ειναι το no1 os στα κινητά σας αρέσει ή οχι.100αδες εταιρίες παιζουν στην ιδια πλατφόρμα αν αυτο δεν ειναι ανταγωνισμός (που οπου ανταγωνισμός = εξέλιξη - χαμηλές τιμες κλπ) τοτε τι ειναι; Και τωρα η apple τρέχει να προλάβει τις εξελίξεις και να ξανα κερδίσει τους χαμένους της πελάτες.

Είπα εγώ πουθενά ότι ανακάλυψε το smartphone η Apple? Απλά ανέδειξε την touch friendly δυνατότητα των mobile oses που προϋπηρχανε. Τώρα αν εσύ βλέπεις οτιδήποτε άλλο εκτός απο αυτό, πρόβλημα σου.....

Δεν νομίζω το προτερήμα του iPhone ήταν οι τηλεφωνικές κλήσεις......άλλωστε όταν πρωτοπαρουσιάστηκε πούλαγε τρέλα ακόμα και με πρόβλημα στην κεραία.... Τι να λέμε τώρα για τιμονια και αμάξια....

Μάλιστα τώρα πάμε στην Motorola. Δημιούργησε την αγορά που τώρα είναι κυρίαρχο το android. Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ πουθενά ότι ανακάλυψε το smartphone η Apple? Απλά ανέδειξε την touch friendly δυνατότητα των mobile oses που προϋπηρχανε. Τώρα αν εσύ βλέπεις οτιδήποτε άλλο εκτός απο αυτό, πρόβλημα σου.....

Δεν νομίζω το προτερήμα του iPhone ήταν οι τηλεφωνικές κλήσεις......άλλωστε όταν πρωτοπαρουσιάστηκε πούλαγε τρέλα ακόμα και με πρόβλημα στην κεραία.... Τι να λέμε τώρα για τιμονια και αμάξια....

Μάλιστα τώρα πάμε στην Motorola. Δημιούργησε την αγορά που τώρα είναι κυρίαρχο το android. Οκ.

Χαχαχα για το bold και μονο!!

Επρεπε να το λεγανε σκετο i και οχι phone λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παραδέχομαι ότι το iOS ειναι κλειστό λειτουργικό αλλα ρε φίλε.. Πρέπει πραγματικά να μην έχω ζωή για να κατεβάζω torrent στο κινητό μου.. Μπορεί αυτο που λέω να το βλέπεις σα δικαιολογία αλλα πραγματικά νομίζω πως ειναι έκαστη συσκευή στο είδος της..

Δε συνηθίζω να χαλάω την έξοδο μου για να ασχολούμαι με το κινητό. Το οποίο ειναι αυτο που εκφράζει η φράση ´´κινητο τηλέφωνο-smartphone" και τιποτα παραπάνω..

 

Βασικα, εντελως φιλικα, οντως πρεπει να μην εχεις ζωη για να γραφεις τετοια ποστ σαν το παρακατω

 

 

Κάτσε εσυ με τους ιούς σου κ ασε μας εμάς να παίζουμε με ασφάλεια αλλα και μοδατα..

 

Α και πρόσεχε παρά τη πολυ ισχύ και μνήμη σου μη σε ταπεινωσει κανά 2 πυρηνο μηλαρακι..

True story!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δακρυζω! Τα στησατε στο φαναρι και το δικο σου την ειχε μεγαλυτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...