Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GOG; Και τι κάνεις εδώ; :P

 

(πλάκα κάνω)

 

Κι εγώ όπως ο panther, προσπαθώ να χαζεύω λίγο τα γραφικά αλλά να μη διαβάζω τίποτα από διαλόγους κλπ, γιατί θέλω να το δω με τα ίδια μου τα μάτια. Άντε να δούμε αν θα παίζουμε αύριο τέτοια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστός. Εγώ πάλι μ' αυτά που γράφουν στο άλλο thread ντρέπομαι να λέω ότι έχω αξιοπρεπές PC και είμαι μόνο εδώ. :)

 

Τελικά για την αλλαγή του region  που λέγαμε, απ' ότι κατάλαβα έχει σημασία από που αγοράστηκε το game και όχι που είναι δηλωμένη η κονσόλα. Εφόσον εγώ το πήρα από Hong Kong, βλέπω να ξεκλειδώνει το πρωί της Τρίτης. Ουφ, υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δεν έχουν άδικο.Καλα θα κάνει η κάθε εταιρεία να μη κοροϊδεύει τον κόσμο. Το παιχνίδι θα παιχτεί γιατί είναι παιχνιδαρα αλλά δε γίνεται ρε φίλε άλλα να σου δείχνουν και άλλα να παίρνεις. Στην τελική ο pcας τα σκάει για να βλέπει και λίγο οπτικό αποτέλεσμα. Βέβαια εγώ είμαι του frame rate οπαδός αλλά κουβέντα να γίνεται. Εγώ αυτό που θέλω είναι να είναι ενα παιχνίδι χωρίς προβλήματα που να θέλει 10 πατσακια για να στρώσει και μάλλον θα είναι μια χαρά απο την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δεν έχουν άδικο.Καλα θα κάνει η κάθε εταιρεία να μη κοροϊδεύει τον κόσμο. Το παιχνίδι θα παιχτεί γιατί είναι παιχνιδαρα αλλά δε γίνεται ρε φίλε άλλα να σου δείχνουν και άλλα να παίρνεις. Στην τελική ο pcας τα σκάει για να βλέπει και λίγο οπτικό αποτέλεσμα. Βέβαια εγώ είμαι του frame rate οπαδός αλλά κουβέντα να γίνεται. Εγώ αυτό που θέλω είναι να είναι ενα παιχνίδι χωρίς προβλήματα που να θέλει 10 πατσακια για να στρώσει και μάλλον θα είναι μια χαρά απο την αρχή.

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα και αυτο περιμενουμε να δουμε οσον αφορα τον οπτικο τομεα. Δεν γινεται δηλαδη ενας που εχει αξιολογο PC να εχει το ιδιο οπτικο αποτελεσμα πχ με αυτον του XboxOne.

 

Στα του παιχνιδιου τωρα για μενα ειναι ξεκαθαρα το παιχνιδι της χρονιας αυτο,οσο καλο να ειναι το Batman AK,με μονο αντιπαλο το Metal Gear Solid αν ειναι σε επιπεδα του MGS4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχει ίδιο οπτικό αποτέλεσμα, αφού θα παίζει σε μεγαλύτερη native ανάλυση, θα έχει σαφώς καλύτερα textures, για να μη μιλήσω και για τις έξτρα τεχνολογίες (hairworks και σία) που δεν υπάρχουν στις κονσόλες. Φυσικά στο μέλλον λογικά θα έχουμε και PC enhanced editions ή mods που θα βελτιώσουν ακόμα περισσότερο τα γραφικά. Ήδη έχω κατεβάσει το preload και σε PC (ναι, από το θείο), να του ρίξω μια γρήγορη ματιά μεθαύριο, να δω πως πάει με τέρμα όλα σε 2560x1440 αλλά θα κάτσω να το παίξω μόνο στο Xbox One.

 

Για την ατέλειωτη γκρίνια στο PC thread, τους έχω ήδη προτείνει να κάνουν μήνυση στην CDPR ή να κλείσουν την εθνική οδό ή να κάνουν επίσημο διάβημα στις Βρυξέλλες ή να αυτοπυρποληθούν μαζί με τα τουμπανοPC τους ως ένδειξη διαμαρτυρίας. Στο μεταξύ εμείς θα λιώνουμε το παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι θα το λιώσουν το παιχνίδι αλλά η γκρίνια είναι δικαιολογημενη.Δε μπορεί άλλα να δείχνεις και άλλα να δίνεις. Πάντως με ενα sweetfx ολα θα φτιάξουν. Αυτά τα καλά έχει το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιούνται να γκρινιάζουν μόνο όσοι είχαν προπαραγγείλει το παιχνίδι για PC πριν κανα χρόνο και βάλε. Κανένας άλλος. Και κάτι μου λέει πως οι μισοί από αυτούς που κλαίγονται τελικά θα κατεβάσουν από μπάρμπα. Και θα συνεχίσουν να κλαίγονται.

 

Με τις λύσεις του sweetfx προσωπικά έχω μια περίεργη σχέση αφού, παρότι αναγνωρίζω τη χρησιμότητά του, σε όσα παιχνίδια κι αν το έχω δοκιμάσει, το αποτέλεσμα ήταν τουλάχιστον αισχρό. Από Skyrim, μέχρι ΝΒΑ 2k και... Euro Truck Simulator 2. Έβαζα τις -υποτίθεται- δημοφιλέστερες ρυθμίσεις και αυτό που έβλεπα ήταν βασανιστήριο για τα ματάκια μου. Τερματισμένο contrast, αλλοιωμένα χρώματα κλπ. Σε σημείο που πλέον δεν το λαμβάνω υπ' όψιν στα καινούρια παιχνίδια και δεν μπαίνω καν στον κόπο να το εφαρμόσω. Ίσως με το Witcher η κατάσταση αποδειχθεί διαφορετική και το δοκιμάσω (μαζί με άλλα mods) όταν με το καλό κυκλοφορήσουν τα expansions ή/και η ενδεχόμενη enhanced edition.

 

Μέχρι τότε κονσόλα και πάλι κονσόλα.


Ολοι θα το λιώσουν το παιχνίδι

 

Συγγνώμη, αλλά αυτό αδυνατώ να το πιστέψω. Βάζω στοίχημα ό,τι θέλετε πως στο αδερφό thread η συντριπτική πλειοψηφία των post θα αναφέρεται πάλι σε καρέ/sec και benchmarks (βλ. Crysis, Far Cry, Metro, FEAR και άπειρα άλλα). Και αδυνατώ να κατανοήσω πως κάποιος "λιώνει" ένα παιχνίδι όταν το μοναδικό πράγμα που τον απασχολεί είναι ένα νουμεράκι πάνω αριστερά, περιμένοντας πότε θα πέσει κάτω από το 60. Ή όταν κάθε 2 μέρες ψάχνει τα διάφορα φόρουμ για να βρει ποιες είναι οι τελευταίες προτεινόμενες ρυθμίσεις για sweetfx, AA/AF και ποια τα τελευταία mods (το ξέρω γιατί κατά καιρούς το έχω κάνει κι εγώ, μέχρι που το σιχάθηκα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο την παλέτα χρωμάτων/contrast.sharpness θα αλλάξει/βελτιώσει (κατά προτίμηση) και θα έχει και SMAA και FXAA πιθανόν. Από εκεί και πέρα ότι αφαιρέθηκε δεν θα στο δώσει πίσω κανένα SweetFX preset.

 

Αnw παιχνιδάρα θα είναι οπότε ας μην το κουράζουμε και εδώ όλο το θέμα με τα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδες χωρις να τρολλαρω τωρα, οπως σας εδειξα το χω απο το σαββατο το πρωι αλλα ακομα το χω κλειστο επιτηδες για να βγει το patch....να χω νορμαλ εμπειρια , ειδα και πιο πανω αυτα που χα διαβασει και φτιαχνει αρκετα και σημαντικα πραγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρες 69,99  για ps4  που υποτιθεται δεν ειναι οπως στο pc που θα χρειαστει patch και ρυθμισεις και περιμενεις τα 5 fps παραπανω απο το patch ? καλα θα μου πεις βιτσια ειναι αυτα ...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα να πω την αληθεια δεν ειχα και τον χρονο....(κανω γενικες με την γυναικα), δεν ειναι τοσο τα 5 frame οσο η αισθηση του πατσαρισμενου "bug"...Εν τω μεταξυ βλεπω οπου υπαρχει αντιστοιχο pc thread για το παιχνιδι , βγαινει πολυ μισος για την console version...Τι πινουν, ειλικρινα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τώρα που θα βγει το game, και δουμε οτι όντως υπάρχουν διάφορες με τις κονσόλες, θα ηρεμήσουν τα πράγματα και θα γυρίσουμε στο "Ρε παιδιά εχω gtx8800+Core2duo το σηκώνω το game? Επίσης βγήκαν νεοι drivers για το game αυτο, μήπως να μείνω καλύτερα με αυτούς που εχω τωρα??" -.-'

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...