Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Το συγκεκριμένο quest είναι ένα κομμάτι προδιαγεγραμμένης ιστορίας, με κάποιες διακλαδώσεις στο τέλος του. Ή θα επιλέξεις να κάνεις το quest και θα δείς την ιστορία αυτή, ή δεν θα το κάνεις και δεν θα τη δείς.

Δεν είναι quest με το μέγεθος του quest του Βαρόνου.

 

Ε τότε θα το κάνω και ό,τι γίνει, δε γίνεται να αφήσω τέτοιο quest!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2018 στις 12:24 ΠΜ, Alastor192 είπε

Δεν ειχες χρονο να λιωσεις το Bloodborne και θα εχεις για το Witcher ? Τα λεμε σε κανα χρονο οταν θα το χεις τελειωσει

Αν και είμαστε offtopic τώρα, είμαι εντελώς υποχρεωμένος από τη συνείδησή μου να σχολιάσω ότι συγκρίνουμε εντελώς ανόμοια πράγματα. Το πρώτο είναι ένα παιχνίδι από το πάνω ράφι του PS4, πολύ καλό, κράχτης για την κονσόλα αλλά μέχρι εκεί. Το δεύτερο είναι ένα έπος που βγαίνει μια φορά κάθε 30 χρόνια (ή ένα από τα καλύτερα 4-5 παιχνίδια όλων των εποχών).

Στις 23/3/2018 στις 12:34 ΠΜ, paok_revolution είπε

Κοίτα ο χρόνος θα μπορούσε να βρεθεί, απλά όταν έχεις να κάνεις και με τη δυσκολία του bloodborne σε παίρνει εξ αρχής λίγο από κάτω. Άλλο να έχεις να παίξεις ένα παιχνίδι γιατί είναι από τη μάνα του 200+ ώρες και άλλο να έχει ένα άλλο που μπορεί να το τελειώσεις στις 200+ λόγω δυσκολίας. Είναι και ψυχολογικό το θέμα. Έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο δύσκολο το witcher

Επειδή είναι κυρίως θέμα γούστου, με το Bloodborne δεν ασχολήθηκα πάνω από μία ώρα γιατί πραγματικά βαρέθηκα κυρίως λόγω της δυσκολίας του από το πρώτο κιόλας λεπτό. Ακόμα κλαίω τα $20 που έδωσα στο US store και πλέον θεωρώ απίθανο να το ξαναπιάσω ποτέ. Με το Witcher 3 κάθε λεπτό, ώρα και μέρα ένιωθα πως ευχαρίστως θα έδινα $200 για να παίξω κι άλλα τόσα για να το ξαναβάλω από την αρχή.

ps: η ιστορία του Red Baron είναι το καλύτερο chain quest που έχω παίξει τα τελευταία 35 χρόνια.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος η παιχνιδάρα, μου κράτησε παρέα για 110 ώρες. Αν εξαιρέσουμε τα ''?'' στο skellige το παιχνίδι έφυγε νερό, πρώτη φορά παίζω τόσο μεγάλο παιχνίδι χωρίς να βαρεθώ. Θα κάνω ένα διάλειμμα να παίξω και τίποτα άλλο και θα συνεχίσω με τα expansions.

 

75557407_750334128814496_575437424805543936_n.png.b10f3fc87060b68254d23bf283292c0a.png

 

Πήρα το ενδιάμεσο τέλος όπου η Ciri γίνεται αυτοκράτειρα, την καρδιά του Master Witcher κέρδισε η Yen. Πάντως και τα τρία τέλη που αφορούν τη Ciri φαίνονται όλα πολύ ενδιαφέροντα. Κάτι που με χάλασε ήταν η δυσκολία, ίσως φταίω και εγώ που το έπαιξα στο τρίτο επίπεδο δυσκολίας αλλά και πάλι παρα ήταν εύκολο. Ειδικά οι μάχες προς το τέλος με τον Eredin περίμενα να έχουν περισσότερο challenge. Το προσπερνάω γιατί το combat έτσι κι αλλιώς δεν είναι το δυνατό του στοιχείο.

Επεξ/σία από lebron15
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

110 ώρες εγώ δεν είχα φτάσει ούτε στη μέση, χωρίς να υπολογίζω τα DLC που είναι άλλες 30-40 ώρες αν θυμάμαι καλά. Είναι από τα παιχνίδια που αν θέλεις να το τραβήξεις χωρίς να βαρεθείς καθόλου, είσαι ελεύθερος να το κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν ασχολήθηκα με gwent αν και φαίνεται ενδιαφέρον, έκανα όλα τα side quests και σχεδόν όλα τα "?", λίγο ψυχαναγκαστικα στο skellige αλλά δεν πειράζει. Τώρα που έπαιξα το witcher έχω ακόμα μεγαλύτερες προσδοκίες για το cyberpunk. Ποιος ξέρει τι μας ετοιμάζουν οι τρελοί Πολωνοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, παίζω το παιχνίδι στο PS4, είμαι στο story στο Novigrad (μόλις συνάντησα την Triss για πρώτη φορά), φαντάζομαι περίπου στο 5% του παιχνιδιού, χεχε.

Πρόσφατα απέκτησα PC που να μπορεί να το παίξει άνετα, και σκέφτομαι μήπως κάνω καμιά καλή και το αγοράσω από το GOG για να στηρίξω και την CDPR καθώς το παιχνίδι μου αρέσει πολύ αν και δεν έχω τον χρόνο να το απολαύσω όπως του αξίζει.

Αξίζει να το αγοράσω δεύτερη φορά για την εμπειρία σε ένα καλό PC (με μικρότερα loading times, mods κτλ -- αλήθεια τι θα προτείνατε από αυτή την άποψη;) ή να συνεχίσω στο PS4; Σε περίπτωση που το πάρω στο GOG, υπάρχει κάποιο μέρος που θα μπορούσα να βρω saves για να μην το ξαναπαίξω όλο απ' την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, cubilone είπε

Καλημέρα, παίζω το παιχνίδι στο PS4, είμαι στο story στο Novigrad (μόλις συνάντησα την Triss για πρώτη φορά), φαντάζομαι περίπου στο 5% του παιχνιδιού, χεχε.

Πρόσφατα απέκτησα PC που να μπορεί να το παίξει άνετα, και σκέφτομαι μήπως κάνω καμιά καλή και το αγοράσω από το GOG για να στηρίξω και την CDPR καθώς το παιχνίδι μου αρέσει πολύ αν και δεν έχω τον χρόνο να το απολαύσω όπως του αξίζει.

Αξίζει να το αγοράσω δεύτερη φορά για την εμπειρία σε ένα καλό PC (με μικρότερα loading times, mods κτλ -- αλήθεια τι θα προτείνατε από αυτή την άποψη;) ή να συνεχίσω στο PS4; Σε περίπτωση που το πάρω στο GOG, υπάρχει κάποιο μέρος που θα μπορούσα να βρω saves για να μην το ξαναπαίξω όλο απ' την αρχή;

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε όλα αυτά που ρωτάς καθώς δεν έχω παίξει το παιχνίδι σε pc. Σε Xbox One πάντως τρέχει νερό το παιχνίδι, άρα φαντάζομαι στο PS4 τρέχει ελαφρώς καλύτερα. Γενικά το Wild Hunt είναι πολύ καλογραμμένο παιχνίδι και οι χρόνοι φόρτωσης δε μου φάνηκαν και τόσο τραγικοί για κονσόλα. Αν εξαιρέσεις το βάλε-βγάλε στο stash τίποτα άλλο δε με κούρασε, να υποθέσω ότι στο pc οι χρόνοι απόκρισης θα είναι μικρότεροι εδώ. Πάντως το ότι έχεις πάει στo Novigrad σημαίνει ότι έχει κάνει το White Orchard και μεγάλο μέρος από Velen. Επίσης έχει σημασία και πόσες δευτερεύουσες αποστολές έχεις κάνει, witcher contracts κλπ. Εγώ στην θέση σου αν είχα 15-20 ώρες στο παιχνίδι δεν θα έκανα αυτή τη μετάβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...