Προς το περιεχόμενο

Remote Desktop σε LAN


katoikos44

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερες!Υπαρχει καποιο software που να δεινει full control καποιου pc σε ενα αλλο σε lan και χωρις lag?Αν ναι ειναι συμβατο για win 8 και xp?Θελω να παιξω ενα παιχνιδι, το tropico 5 για οσους γνωριζουν,απο το καλο μου pc σε ενα p4 με xp!!Το παιχνιδι ειναι στρατηγικης και καποιο λογικο Lag η delay  δε θα ηταν προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lag αφείλεται στην σύσνδεση περισσότερο παρά στο πρόγραμμα για remote.

Αν βάλεις gigabit lan switch και πάνω του κουμπώσεις καλά καλώδια δικτύου και τα pc έχουν gigabit lan card τότε η σύνδεση θα είναι ταχύτατη.

Αν περιμένεις να το κάνεις μέσω Internet ή ασύρματα άστο καλύτερα.

Υπάρχει όμως και ένα θέμα με τα full screen apps. Δεν είναι σίγουρο ότι θα σου περάσει τέτοια εικόνα ένα remote ρόγραμμα, πρέπει να το δοκιμάσεις να δεις αν όντως περνάει.

Από προγράμματα δες το teamviewer αλλά ρύθμισε να δέχεται σύνδεση σε lan ή δοκίμασε το tightvnc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μπας και μπορείς να το κάνεις μέσω της καινούργιας λειτουργίας του steam. Λένε πως παίζει ακόμα και για μη steam προγράμματα/παιχνίδια. Σε steam game μέσω gigabit ethernet που δοκίμασα, πετάει. Με wifi, δεν παλεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μπας και μπορείς να το κάνεις μέσω της καινούργιας λειτουργίας του steam. Λένε πως παίζει ακόμα και για μη steam προγράμματα/παιχνίδια. Σε steam game μέσω gigabit ethernet που δοκίμασα, πετάει. Με wifi, δεν παλεύεται.

Απο το steam Μου κατεβηκε η ιδεα αλλα νομιζα οτι ειναι μονο για steam games και με συμβατοτητα απο vista και μετα.Θα δοκιμασω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, μπορείς να κάνεις stream προς WinXP. Κάποια παιδιά στο thread είπαν πως το χρησιμοποίησαν και για παιχνίδια που δεν ήταν αγορασμένα για steam, δεν το χω δοκιμάσει εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...