Προς το περιεχόμενο

Η Corsair παρουσιάζει τη νέα σειρά modular τροφοδοτικών HXi


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι έχουν ήδη άριστα seasonic units δεν υπάρχει λόγος να αλλάξουν. Εννοείται ότι έχουν το καλύτερο. Η CWT στην αρχική σειρά HX είχε κάνει καταπληκτική δουλειά με πολύ ποιοτική κατασκευή και features σε αυτά τα units που άλλωστε δεν είχαν στόχο να μειώσουν το κόστος. Tώρα έχει παρεξηγηθεί η CWT επειδή έχει καιρό να εμφανίσει κάποιο ποιοτικό psu στο line-up της corsair. Αν τα HXi είναι όμοιας και καλύτερης ποιότητας με τα παλιά HX, τότε μιλάμε για πολύ πολύ καλά psus που είναι μόλις λίγα βήματα πίσω από τα καλύτερα psu της seasonic και της delta. Φυσικά η seasonic πάντα μπροστά με τα high-end τροφοδοτικά της είτε στη σειρά της corsair είτε με τα δικά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηστε μου στο εξης ερωτημα:

Εχω ενα psu της enermax το liberty to 400w που δεν ελεγε πουθενα οτι ειναι modular αλλα ειχε αποσπώμενες καλωδιώσεις εν ετει 2009.Που ακριβως ειναι η πρωτοπορια εδω περαν των βελτιωσεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιω ακομα εννοειται και δεν προκειται να το αλλαξω αν δεν σκασουν οι πυκνωτες!!!!!!!

Εννοειται πως δεν προκειται να φτιαξω μηχανημα που να ζητα παραπανω απο 400w ισχυ για δυο λογους 1 δεν θελω να κανω συνεταιρο τη δεη και 2 δεν θελω να εχω μια σομπα να με ζεσταινει χειμωνα καλοκαιρι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφα! Και οτι ετοιμαζομουν να παρω καινουριο τροφοδοτικο. Ξερει κανεις αν το Corsair Link cable θα συμπεριλαμβανεται στη συσκευασια? Γιατι απ' οσο ξερω στη σειρα RM δν συμπεριλαμβανεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το AX850 κατασκευάζονταν από την Seasonic.

Το ποιο καινούριο δεν συνεπάγεται και ποιοτικότερο.

Έχεις ένα από τα ποιο ποιοτικά τροφοδοτικά.

Ποιος ο λογος να το αλλάξεις αφού επαρκεί  για αυτό που το θες; Κανένας.

δεν ειπα οτι θα το αλλαξω.. απλα ηθελα να δω τι διαφορα εχει με τα πιο καινουρια μοντελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα φέρεσαι σαν τον Ταρζάν στον υπολογιστή σου έτσι ώστε να τρέχουν ζουμιά από την υδρόψυξης τότε το πόσο ποιοτικό θα είναι το τροφοδοτικό σου είναι από τα τελευταία σου προβλήματα...

δεν φερθηκα ποτε σαν το ταρζαν στον υπολογιστη μου... οσο προσεκτικος και αν εισαι οταν αλλαζεις τις σωληνωσεις δεν υπαρχει περιπτωση να μη πεσει ουτε 1 σταγονα καπου μεσα στο κουτι.. ειδικα οταν ειναι micro-atx και ισα-ισα χωρανε τα xερια σου μεσα στο κουτι. ε μια φορα ετυχε να πεσει επανω στους κοννεκτορες της καρτας γραφικων (μια 6990) και δεν bootαρε το pc για 1 μερα, μετα δουλευε κανονικα λες και δεν εγινε τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο προσεκτικος και αν εισαι οταν αλλαζεις τις σωληνωσεις δεν υπαρχει περιπτωση να μη πεσει ουτε 1 σταγονα καπου μεσα στο κουτι..

 

Θέλεις να μου πεις πως εσύ αλλάζεις της σωληνώσεις μέσα στο κουτί με τα πράγματα όλα κουμπωμένα ακόμη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

he laughs in the face of danger ρε... :P

 

Hahaha προσπαθώ να προσδιορίσω αν το προσεκτικός είναι έτσι απρόσεκτος πως είναι?

Να αλλάζεις της σωληνώσεις ενώ δουλεύει :P ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε διαρροη απο το καιρο και το αλλαξα γιατι εσταζε. η καρτα δεν εβγαινε αμα δεν εβγαζα καποιους σωληνες. το εκανα οσο bleed γινοταν αλλα ειχαν μεινει καποιες σταγωνες που εσταξαν! το θεμα τωρα ειναι ποσο προσεκτικος ειμαι εγω ? η ερωτηση μου ηταν τι προσφερουν τα πιο καινουρια τροφοδοτικα σε σχεση με τα παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...