Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Νέο Hardware!


kraken92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, 

 

Το PC γύρισε απο eshop και όπως ανέφερα και παραπάνω δεν βρέθηκε κανένα απολύτως θέμα! Ο τεχνικός τελικά ήταν πολύ εξυπηρετικός και πολύ ευγενικός...Δοκιμάσαμε μαζί κάποια πράγματα όσον αφορά το PSU και δεν παρατηρήσαμε να ξανακάνει τα κολπάκια που έκανε στην αρχή...Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά..Με μπέρδεψε πολύ η όλη κατάσταση! Το δοκίμασα και εγω στο σπίτι και όλα κλα! Το μόνο θέμα που βρήκα είναι στην εγκατάσταση του OS που δεν γινόταν μέσω dvd drive καθώς κόλαγε στο Expanding Windows Files (0%) και μετά μου έβγαζε οτί υπάρχει κάποιο file το οποίο είναι corrupted...To παίδεψα λίγο αλλά τελικά η εγκατάσταση έγινε μέσω USB και όλα comple!  :-D  Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον! Αν σας έχει τύχει και εσάς κατι παρόμοιο με την εγκατάσταση των Windows πείτε μου αν έχετε βρει κάποια λύση...

PS. έχω μετατρέψει το SATA configuration στο BIOS απο IDE σε AHCI..Αν εγκαταστήσω με αυτό το mode τα windows είναι λογικό όταν το μετατρέψω σε IDE να μη κάνει boot? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για ποιό λόγο να το ξαναμετατρέψεις σε IDE?

 

-Αν στην προηγούμενη μητρική με τα προυπάρχοντα windows ήταν IDE και στην καινούρια μητρική έβαλες AHCI τότε είναι λογικό να μην ξεκινούσε ο υπολογιστής με τα στημένα windows μιάς και δεν υπήρχε ο AHCI driver ενεργοποιημένος...

ρίξε μιά ματιά στο παρακάτω link για να καταλάβεις http://www.insomnia.gr/topic/468810-%CE%BA%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-hdd-%CF%83%CE%B5-ssd-e%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-ahci/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, 

 Το μόνο θέμα που βρήκα είναι στην εγκατάσταση του OS που δεν γινόταν μέσω dvd drive καθώς κόλαγε στο Expanding Windows Files (0%) και μετά μου έβγαζε οτί υπάρχει κάποιο file το οποίο είναι corrupted...To παίδεψα λίγο αλλά τελικά η εγκατάσταση έγινε μέσω USB και όλα comple!  :-D  Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον! Αν σας έχει τύχει και εσάς κατι παρόμοιο με την εγκατάσταση των Windows πείτε μου αν έχετε βρει κάποια λύση...

 

 

Παρόμοιο πρόβλημα με ...corrupted  or missing files! (κάθε φορά διαφορετικούς) σε εγκατάσταση win7 , είχα και τελικά μου έφταιγε μια μνήμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...