Προς το περιεχόμενο

αποψεις για amd fx-6300??


gerrybezhani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τον 6100 χωρίς o.c και ειμαι ευχαριστημένος...οπότε ο 6300 είναι ενα μικρό κλικ παραπάνω.. βέβαια πολύ απιτητικά games δεν παίζω, αλλά σε εφαρμογές επεξεργασίας εικόνας και βιντεο που χρησιμοποιώ νομίζω δεν ειναι ασχημος...πλέον o ssd και καλή επιλογή σε μνήμες θα σου κάνουν το pc να πετάει... η cpu μόνο είναι για το εφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Βασικα δεν κάηκε τελείως αλλα καβει σινεχομενα reboot στο bios.....απεκλεισα τα παντα εκτος απο μητρικη και επεξεργαστη...και ενας τεχνικος μητρικη μου ειπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν κάηκε τελείως αλλα καβει σινεχομενα reboot στο bios.....απεκλεισα τα παντα εκτος απο μητρικη και επεξεργαστη...και ενας τεχνικος μητρικη μου ειπε

Αν βλέπεις κάναν πυκνωτή φουσκωμένο στην μητρική να ξέρεις ότι κάποιος που ξέρει μπορεί να σου το φτιάξει αρκετά φτηνά.

Αρκεί να μην είναι πάρα πολλοί γιατί μετά θα θέλει πολύ ώρα και θα σε χρεώσει ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλέπεις κάναν πυκνωτή φουσκωμένο στην μητρική να ξέρεις ότι κάποιος που ξέρει μπορεί να σου το φτιάξει αρκετά φτηνά.

Αρκεί να μην είναι πάρα πολλοί γιατί μετά θα θέλει πολύ ώρα και θα σε χρεώσει ανάλογα.

τι φουσκωμένο πυκνωτή, είσαι τεχνικός ?? και βλέπεις συνεχείς φουσκωμένους πυκωτες σε μητρικές  !! οι σημερινοί πυκνωτές αντέχουν στους 100 βαθμούς !!, έχουν τύχει σε μένα να αχρηστευτούν τρεις μητρικές μα καμιά δεν είχε θέμα πυκνωτή !!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγοράσεις άλλο cpu. Εκτός αν έχει θέμα η μητρική του ο i5 650 είναι τετραπύρηνος και έχει ίδιες single thread επιδόσεις με fx 6300. είναι σπατάλη χρημάτων,πως να στο πω. τα χρήματά σου δώσ'τα σε τροφοδοτικό και κάρτα γραφικών ή ssd. μην αλλάξεις cpu,διαφορές ΔΕΝ θα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγοράσεις άλλο cpu. Εκτός αν έχει θέμα η μητρική του ο i5 650 είναι τετραπύρηνος και έχει ίδιες single thread επιδόσεις με fx 6300. είναι σπατάλη χρημάτων,πως να στο πω. τα χρήματά σου δώσ'τα σε τροφοδοτικό και κάρτα γραφικών ή ssd. μην αλλάξεις cpu,διαφορές ΔΕΝ θα δεις

post-90622-0-92609500-1402487237_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι φουσκωμένο πυκνωτή, είσαι τεχνικός ?? και βλέπεις συνεχείς φουσκωμένους πυκωτες σε μητρικές  !! οι σημερινοί πυκνωτές αντέχουν στους 100 βαθμούς !!, έχουν τύχει σε μένα να αχρηστευτούν τρεις μητρικές μα καμιά δεν είχε θέμα πυκνωτή !!  

Μόνο που δεν έχει σημερινή μητρική ο άνθρωπος,εξάλου απλά μια πιθανότητα ανέδειξα για εύκολη βλάβη δεν είπα ότι σίγουρα από αυτό είναι.  

 

Και τα παιδιά μιλάνε για single και όχι για multi που ανέβασες εσύ.

Με δυο πυρήνες + ότι κάνει το hyperthread έχει την μισή δύναμη που έχει ο 6300 με 6 πυρήνες,σου λέει κάτι ή όχι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θα αλλαξω cpu επειδη θελω να αναβάθμιση αλλα επειδη οπως ειπα χαλασε η μητρικη και δεν βρισκω socket 1156...επίσης απο benchmarks που εχω δει ο fx ειναι πολυ ανοτερος απο τον 650

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...