Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι πως ακόμα και με FXAA+2xMSAA+TXAA έχει αρκετά και έντονα jagged edges..

Πόσο θέλει πια..8x για να δείχνει οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε κάτι παίζει με σένα psycho; Τεσπα, για την εικόνα που πόσταρες  πιο πάνω απογοητεύτηκα λίγο. Το περίμενα πολύ καλύτερο.

Μπορεί να φταίει ότι είναι και νύχτα στο game. Ανεβάστε και καμιά άλλη. Ούτως ή άλλως στο testing είστε τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι πως ακόμα και με FXAA+2xMSAA+TXAA έχει αρκετά και έντονα jagged edges..

Πόσο θέλει πια..8x για να δείχνει οκ?

Ένα SweetFX και SMAA θέλει να στρώσει. ;)

 

psycho βγάλε το AA και εκεί δες πόσο θα πιάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυτα που διαβαζω σε φορουμ εχουν κανει καταπληκτικη δουλεια

 

το παιζουν υποφερτα ακομα και entry level pc με τις ρυθμισεις να εχουν τρομερο βαθος να παιξεις και να παρεις καλα fps

 

μιλαω για οσους πρεπει να κανουν παραχωρησεις οι 970αρηδες ειστε κομπλε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

online δεν μπορω να μπω λεει error

 

τραβηξα και ενα βιντεο με τις ρυθμισεις,εκανα και 5 φορες restart για σιγουρια αλλα δεν παιζω πρωτη φορα παιχνιδι :P :P

 

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εμένα για να 'ναι smooth(σχεδόν 60άρι σταθερό) το παιχνίδι, πρέπει να έχω τα ΑΑ όλα στο Off και τα Extended Distance Scaling και Shadows τέρμα κλειστά. Με MSAA και τα άλλα ανοιχτά, μόνο τη νύχτα χαζοπαλεύεται αλλά και πάλι έχει stuttering, τη μέρα δε είμαι κάτω από 30FPS. Το GPU Usage είναι στο 99% οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα, τώρα Aekoupoli δεν ξέρω πως και τι, ίσως το DSR 1440P να μην έχει καμία σχέση με το πραγματικό 1440P. Γενικά δεν είμαι ικανοποιημένος, μ' αυτά που λέγατε περίμενα να τρέχει νερό με τα πάντα στο Θεό.

 

Απλά αφήνω αυτό εδώ:

 

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=160027852&postcount=1208

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με SLI 970 και σε 1440P ζορίζονται να κρατήσουν 60άρι σταθερό με High settings και noAA..Aekoupoli μπας και έχεις SLI και μας δουλεύεις ; :) Εδώ τα SLI και δεν παίζουν στις ρυθμίσεις σου.

 

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=160026742&postcount=1194

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys δωστε κανα screenshot ετσι στον λαο! εμεις περιμενουμε την retail έκδοση! εχει κανεις δοκιμασει σε παρομοιο συστημα με το δικο μου της υπογραφης να το τρεξει σε 1080p 60hz και να μου πει σε τι γραφικο επιπεδο το ετρεξε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλυτική απάντηση δεν έχω να σου δώσω, αλλά θα είσαι κοντά στα 60αρια με τη κάρτα σου με πάνω από το 80% των setting σε 1080

 

το παιχνίδι δεν είναι τρελά βαρύ, τα φίλτρα μόνο μπορεί να το γονατίσουν (δηλαδή msaa ίσως να μην περιμένεις ) 

 

και από ότι μου φαίνεται όπως ήδη έχει ειπωθεί ακόμα και ένα όχι τόσο δυνατό pc θα είναι σε θέση να το τρέξει αέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...