Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Nvidia PCSS ποσο κοβει cowboy ?

 

Τα PCSS σε σχεση με τα Softest κοβουν απο 5-7 fps στις σκηνες που δοκιμασα.

Δες εδω Softest VS PCSS.

(BTW εχω βαλει και MFAA στα screenshots αυτα).

 

Ρε παιδιά εμένα μου έχει κολλήσει στο Loading του launcher...

 

Ποιου Launcher?

Αν ειναι Steam και ειχες κανει pre-load δες αν εχει χωρο ο δισκος που εχεις το παιχνιδι, καθως θελει χωρο για το extract.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTX970 - 1440p - MAX settings χωρις MSAA (με FXAA, και Soft Shadows: Softest) +MAX Advanced Settings.Vsync OFF.

Average fps: 50

Min fps: 42

Ενω με κλειστα τα High Detail Shadows απο Advanced Settings δεν πεφτει ευκολα απο τα 55-60fps.

 

Γενικα τρεχει πολυ καλα, και τα γραφικα ειναι πανεμορφα. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο bug ουτε καποιο θεμα γενικοτερα. Επισης εχει παρα πολλα settings-options για πολυ customization, εχουν κανει καλη δουλεια.

Πολυ θετικη η μεχρι στιγμης εμπειρια μου!

 

Screenshots:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τωρα θα βαλω και MFAA απο Nvidia CP, το ειχα κλεισει μονο για δοκιμη.

Τα εχεις ολα maxed εκτος απο AA που αντι για msaa εχεις βαλει fxaa? Αν ναι τοτε ειναι ικανοποιητικα αυτα τα νουμερα απο την 970. Και το παιχνιδι δειχνει 1000 φορες καλυτερο απο οτι στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε στο pc δείχνει καλύτερο από μια κονσόλα (για το ίδιο το game πάντα) +60frames smooth-ιλα την οποία την είδα σε βίντεο στο youtube και μου έπεσαν τα σαγόνια. Τώρα πλέον στο youtube και τα 60frames φαίνονται κατευθείαν, ενώ παλαιότερα δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε πράγματα..  Εκεί είναι όλη η φάση. Όσοι το έχουμε παίξει στις κονσόλες θα το εκτιμήσουμε ακόμα πιο πολύ στο pc. Αλλά θέλω να δοκιμάσω να δω και στο pc μου πως πηγαίνει, οπότε θα πρέπει να περιμένω..

 

thx cowboy ήσουν κατατοπιστικότατος και ξεκαθάρισες πολλά πραγματάκια. Θέλω να δεις και τι παίζει με 1080p στα ultra όλα και τα advanced shadows. Κάνε και αυτό και πες αν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις ολα maxed εκτος απο AA που αντι για msaa εχεις βαλει fxaa? Αν ναι τοτε ειναι ικανοποιητικα αυτα τα νουμερα απο την 970. Και το παιχνιδι δειχνει 1000 φορες καλυτερο απο οτι στο ps4.

 

Ναι, σε 1440p με ολα MAX χωρις MSAA, με FXAA. Επισης στα Soft Shadows εχω Softest, μετα παει και Nvidia PCSS.

Και MAX Advanced Settings τα οποια ειναι και τα πιο βαρια settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιου Launcher?

Αν ειναι Steam και ειχες κανει pre-load δες αν εχει χωρο ο δισκος που εχεις το παιχνιδι, καθως θελει χωρο για το extract.

Έχει κάνει extract κανονικά. Κολλάει στο Rockstar Games Social Club, αφού κάνω Log-in, κολλάει σε Loading και δείχνει εικόνες από το παιχνίδι. Δλδ στην εφαρμογή, εκτός steam. Ναι,pre-load το έχω κάνει

Xg75XxK.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε 1440p με ολα MAX χωρις MSAA, με FXAA. Επισης στα Soft Shadows εχω Softest, μετα παει και Nvidia PCSS.

Και MAX Advanced Settings τα οποια ειναι και τα πιο βαρια settings.

Το FXAA σε συγκριση με το msaa εχει μεγαλη διαφορα στα γραφικα η οχι ? Τι διαοφρες παρατηρησες? Βλεπω πως τρεχει ετσι οπως ολοι το περιμεναμε για μια 970. 1440P max settings με fxaa ε δεν νομιζω να περιμεναμε κατι παραπανω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Μπορεί κάποιος που το πήρε από το Steam να μου πει αν έχει το PlayGTAV.exe? Γτ εμένα λείπει από το φάκελο

Xg75XxK.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unfortunately

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Μπορεί κάποιος που το πήρε από το Steam να μου πει αν έχει το PlayGTAV.exe? Γτ εμένα λείπει από το φάκελο

Xg75XxK.png

 

δεν έχω τέτοιο αρχείο,έχω GTAV.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 σελιδες σε 9 ωρες, τι 'στε σεις ρε? :P

Αντε να δω τι θα κανω και γω με την γριουλα μου..

Δοκιμασε κανεις διαφορα omega - 15.4?

μπα όλοι intel/nvidia είναι :-D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκιμασε κανεις διαφορα omega - 15.4?

γιατί να το δοκιμάσεις, αφού η amd σου λέει ότι έβγαλε οδηγό για το gta

 

εγώ τον 15.4 έβαλα και με αυτόν θα πορευθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thx cowboy ήσουν κατατοπιστικότατος και ξεκαθάρισες πολλά πραγματάκια. Θέλω να δεις και τι παίζει με 1080p στα ultra όλα και τα advanced shadows. Κάνε και αυτό και πες αν είναι.

 

Μολις το δοκιμασα και σε 1080p, με τα ιδια ακριβως settings που ειχα και προηγουμενος (MAX Settings- FXAA- Max Advanced και καθολου Vsync).

Τρεχοντας γρηγορα μεσα στην πολη για 5 λεπτα, επαιζα στα 60-70fps. Tα χαμηλοτερα fps που ειδα ηταν 48, αλλα σπανια επεφταν κατω απο τα 55.

 

Κλεινοντας τα High Resolution Shadows και Long Shadows απο Advanced Settings τα fps μου δεν επεφταν κατω απο 60.

 

Προς το παρον παιζω απο HDD, αργοτερα θα το βαλω στον SSD.

Επισης σε Fullscreen εχω 5-6fps παραπανω απο οτι σε Borderless, σε Windows 7.

Και φυσικα ειμαι με 350.12 driver.

Επεξ/σία από Cowboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...