Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, εκεί στα 40-45 είσαι με max τα πάντα με 2xMSAA ξέρω 'γω σε 1440P(Μόλις είδα ότι είσαι σε 1200P, και πάλι 2xMSAA θα σου έλεγα για πιο smooth experience). Για παραπάνω ΑΑ θες SLI αναγκαστικά, και στην περιοχή που ξεκινάς με τον Trevor εγώ έπρεπε να κλείσω το ΑΑ τελείως για να 'ναι playable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα settings πήγαινε στο "keyboard/mouse" και άλλαξε το mouse input method σε directinput.

 

 

 

 

Βρε παιδιά κάποιος με gtx 780 να πεί με τί ρυθμίσεις παίζει και με πόσα fps.Έχω δοκιμάσει πολλές παραλλαγές στις ρυθμίσεις άλλα με το ζόρι φτάνω στα 45fps.Πρέπει να βάλω πολλά σε medium/high και off για να ανέβουν τα fps άλλα το οπτικό αποτέλεσμα δέν είναι καλό.

 

Το δοκίμασα αλλά πάλι το ίδιο έκανε. Κάποιες φορές δεν το κάνει...τέσπα θα βρεθεί λύση.

Επειδή έχω GTX 780 - 1080p, παίζω σε όλα High εκτός από PP Effects που το έχω normal (γιατί δεν μ'αρέσει το bloom/blur) με FXAA βγάζω 80-100 fps. Με overclock (150core / 650mem) κερδίζω γύρω στα 15fps.

Επίσης ο 2500k στα 4.5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δν νομιζω να υπαρχει λογος για καποιον που το χει τερματισει σε κονσολα να το αγορασει...καπως ετσι δν ειναι??

 

Για εμενα τα GTA δεν ειναι παιχνιδια που "τερματιζοντε". Ειναι ο αγαπημενος μου τιτλος, και τα παιζω 4-5 χρονια το καθενα.

Τωρα το αν αξιζει να το παρεις στο PC εξαρταται μοναχα απο εσενα. Ειναι σαν να ειδες την ταδε ταινια σε CAM-TS και να ρωτας αν αξιζει να την παρεις σε BluRay, (αν και τα games ειναι κατι διαφορετικο).

 

Εγω προσωπικα οχι μονο δεν επαιξα το παιχνιδι σε κονσολα, αλλα δεν ειδα ουτε spoilers-videos, για να μην χαλασουν την εμπειρια μου. Σκεψουν αν σε ενδιαφερει ακομα το παιχνιδι και αν θα το παιξεις κι αλλο, και αποφασισε. Και αν σε ενδιαφερουν τα MODs (δεν εχουν βγει ακομα φυσικα).

απο 60-70 fps μεσα στην πολη στο βουνο πεφτω στα 25 πως εξηγειται αυτο???

 

Το ειδα και εγω αυτο, στις περιοχες με βλαστηση το παιχνιδι ειναι αρκετα πιο βαρυ.

Δεν ξερω ακομα σε τι οφειλεται, αν οφειλεται σε καποιο setting ή κατι αλλο καθως τωρα βρηκα στα βουνα και το παρατηρησα. Λογικα θα ειναι το Grass στο Ultra οπως ειπε ο Psycho παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει διαφορα ομως στα γραφικα high με ultra πιστευω οτι ειναι broken! :/ τεραστια η διαφορα και στα fps

..και εγω δεν το βγαζω από τα Ultra...εχει οντως διαφορα και επειδή το παιχνιδι εχει πολύ δασος,χορταρι και γενικα πρασινο.....κοιταξε να χαμηλώσεις κατι άλλο και ασε το Grass στα Ultra....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοίπον έβγαλά δυο screenshots στο βουνό για να κάνουμε τη σύγκριση στο Grass Very high vs Ultra τόσο σε image quality όσο και σε framerate.

 

Grass very high , 44,7 fps :

 

GTA5_2015_04_14_23_52_41_322Grass_VH_zps

 

Grass Ultra, 31,7 fps :

 

GTA5_2015_04_14_23_56_11_726Grass_Ultra_

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι διακρίνω πολύ περισσότερη σκίαση στο γρασίδι στο Ultra και κατά συνέπεια και περισσότερο aliasing :P. Επίσης επηρεάζει και από πόσο μακριά φαίνεται (draw distance)

 

Αλλα ναι , δεν αξίζει το ultra , είναι μεγάλο το fps drop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μan για το online και μονο θα αξιζει. Το να τερματισεις το campaign το κανεις και απο το θειο στα PCs.

To θεμα ειναι το online. Kαι στο ΙV επαιζα το λιγοτερο 3 χρονια. Μεχρι τωρα τι ΙV ειναι πιο vfm αγορα που εχω κανει.

Ελπιζω επιτελους να βρηκα τον αντικαταστατη τωρα.

 

 

 

Αγορινα πουλαει ομως διαθεσιμοτητα.

Τα σκρουτζομαγαζα ειναι ολα κατοπιν παραγγελιας & αγνωστη διαθεσιμοτητα και τετοια.

Αν το θες 0day το παιχνιδι θα δωσεις κατι παραπανω.

Στο πλαισιο παει 51,89 euro με τιμη internet & υπαρχει ηδη στα ραφια.

Συν τοις άλλοις το public δεν θυμάμαι ακριβώς πότε (6/1 ειναι η δική μου παραγγελία) είχε κάποια προσφορά και αγοράζοντας 2 παιχνίδια σου έκοβε κάποια χρήματα. Eν τούτοις για το gta v, αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα παραλάβω 2 gta v με 80,80, άρα 40,40 το ένα. Την προσφορά την είχα βρει στην καρτέλα των προσφορών του insomnia και ευχαριστώ τον χρήστη που την ανέβασε αν διαβάσει το παρόν μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι γενεται με το downloading του παιχνιδου απο το social club?

Στην αρχη πιανει μια χαρα ταχυτητα (1.6mbs)και μετα απο λιγη πεφτει σιγα σιγα πιανοντας μονο 80kbs?!

Παταω pause και μετα resume και ερχεται στα ισια του παλι αλλα μετα απο λιγο μου το ξανακανει..

Το συναντησε και κανας αλλος το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...