Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Prospector8 συμφωνώ και επαυξάνω. Και εγώ με αυτά τα settings είμαι πλέον με τη φτωχή μου 770 και είναι super.

Αν κλείσεις το MSAA και βάλεις έξτρα FXAA από Nvidia Control panel είναι μια χαρά το παιχνίδι και πολύ πιο ελαφρύ όπως είπε και ο Cowboy.

Το shadow quality στο high από very high επίσης έχει τεράστια διαφορά στην απόδοση και τόσο πολύ οπτικά.

Πλέον είμαι σταθερά στα 60 σε όλες τις περιοχές του παιχνιδιού, SP και Online. Και με 2GB Vram.

Α, και το γρασίδι έριξα στο high, ήταν αρκετά βαρύ σε περιοχές με πολλά χόρτα. 

 

Επίσης, σχετικά με το tearing, είχα αρκετό σε κάποια σημεία.

Το διόρθωσα με VSync στο παιχνίδι + VSync > On στο Nvidia Control Panel.

Τώρα δεν έχει καθόλου. Δοκίμασα και το adaptive της Nvidia και το έκανε χειρότερο, οπότε on+on.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το παιχνίδι μου φάνηκε αρκετά ελαφρύ δεδομένου του τι γίνεται στην οθόνη σου

 

Στην περιοχή του Trevor κάθε άλλο παρά ελαφρύ το λες, το ότι έπρεπε να κλείσω το ΑΑ τελείως με O/C'ed 970 για να μην πέφτω κάτω από 28-30FPS θεωρώ ότι δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρυντικό, την στιγμή που δεν βλέπω jaw dropping details στην οθόνη. Παιχνίδι του 2013 είναι με improvements. Αλλά πάλι καλά που είναι και έτσι να λέμε και δεν φάγαμε άλλο ένα IV ή Stutter_Dogs στη μάπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,ξερουμε αν το Πλαισιο η καποιο αλλο μαγαζι κεντρο Αθηνα το εχει ετοιμοπαραδωτο?

Επιης καποιος που να χει δοκιμασει settings 1080p με R9 290?(15.4 beta)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,ξερουμε αν το Πλαισιο η καποιο αλλο μαγαζι κεντρο Αθηνα το εχει ετοιμοπαραδωτο?

Επιης καποιος που να χει δοκιμασει settings 1080p με R9 290?(15.4 beta)

Public.gr & Plasio θα το εχουν λογικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε αυτό για βελτίωση του LoD της σκιάς.

 

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5050965&postcount=210

 

Πρέπει να βρεθεί τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτό το Chromatic Aberation πάντως, δεν ξέρω γιατί ΟΛΟΙ οι devs το χρησιμοποιούν τη στιγμή που κάνει το παιχνίδι να δείχνει χειρότερο. Μόνο στο Alien Isolation κάπως ταίριαζε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση noobα!!!

Εγω πχ δεν το εξω παιξει ποτε.

Και γενικα δεν πολυ παιζω τετοια στυλ παιχνιδιου.

Ο χειρισμος ειναι σχετικα απλος η θα δυσκολευτω πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δε παει καλα με τον launcher του παιχνιδιου...Εχω αφησει το pc αναμενο απο εχθες το πρωι να κατεβαζει και τη περισσοτερη ωρα κατεβαζει με 600kpbs max...Συνολικα για 5 λεπτα (οχι σερι) χτυπισε 1mpbs ανα χρονκα διαστηματα...Αναβολη για αυριο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δε παει καλα με τον launcher του παιχνιδιου...Εχω αφησει το pc αναμενο απο εχθες το πρωι να κατεβαζει και τη περισσοτερη ωρα κατεβαζει με 600kpbs max...Συνολικα για 5 λεπτα (οχι σερι) χτυπισε 1mpbs ανα χρονκα διαστηματα...Αναβολη για αυριο. :P

Τα 60 γίγα έκαναν περίπου 10-11 ώρες να κατέβουν με τέρμα ταχύτητα. Τα 5 γίγα του update χρειάστηκαν 30 ώρες!! Τελείως τραγικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://9gag.com/gag/aZx2Eb6?ref=android

Nice touch.

 

Γινόταν και στο χειριστήριο του ps4 αυτό. Μου αρέσει όμως που το πρόσθεσαν και στο pc και τους κατόχους των blackwidow chroma.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση noobα!!!

Εγω πχ δεν το εξω παιξει ποτε.

Και γενικα δεν πολυ παιζω τετοια στυλ παιχνιδιου.

Ο χειρισμος ειναι σχετικα απλος η θα δυσκολευτω πολυ?

δεν ειναι κατι δυσκολο...κανεις δεν εχει πει ποτε πωωω πως το παιζεται αυτο το πραμα τα κουμπια του ειναι αισχρα!η δεν ξερω τι...οποτε θα μαθεις σιγα σιγα...μην ρωτας εδω γτ προφανως οι πιο πολλοι παιζουμε αν οχι απο GTA 3 σιγουρα απο san andreas δλδ 15 και 11 χρονια πισω και ολα μας φαινονται φυσιολογικα οσων αφορα τα κουμπια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν είναι ότι ξεκινάς souls παιχνίδι όπου αν είσαι άπειρος τα τρως τα μουτράκια σου.

 

Επίσης ακόμα και αυτοί που παίζετε με χειριστήριο, καλό θα ήταν να βάζατε free aim γιατί στο auto το game γίνεται υπερβολικά εύκολο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστό διάβαζα οτι ειναι fullscreen+vsync of game OFF+adaptive vsync On απο NCP+Triple buffering OFF

 

Για δοκίμασε ετσι.

Θα το δω αν και θυμάμαι έτσι το είχα δοκιμάσει και πριν.

 

Επίσης ακόμα και αυτοί που παίζετε με χειριστήριο, καλό θα ήταν να βάζατε free aim γιατί στο auto το game γίνεται υπερβολικά εύκολο.

Και αν βάλεις full aim assist σε βάζει online στο matchmaking μόνο με παίχτες που επίσης το έχουν ενεργοποιημένο..

Και δεν έχει πλάκα, άσε που έτσι συναντάς όλους τους καθυστερημένους που σε σκοτώνουν χωρίς λόγο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...