Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παρεα,

Ως φαν και εγω αγορασα το παιχνιδι αλλα μου βγαζει το εξης error.

Προσπαθησα να στο σβησω και να το εγκαταστησω ξανα αλλα τιποτα.(και παιρνει και η εγκατασταση 2 ωρες αμα εισαι απο πανω).Αλλα λεω μηπως φταιει που αλλου εχω τα windows και αλλου την εγκατασταση? Γιατι οπως βλεπετε εχω 3 δισκους

post-244855-0-71825200-1429167833_thumb.png

post-244855-0-54812600-1429167880_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου αναφερεται σε path τοτε συμβαινει το προβλημα που υπεθεσες.δν μπορεις να τον χωρεσεις στον πρωτο σκληρο??(εστω να διαγραψεις κατι..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου κανει το εξης

 

στο κατεβασμα απο το launcher,οταν το αφηνω μονο του(κλεινω το display) σταματαει μετα απο λιγο μονο του!

 

θελει δηλαδη συνεχεια κοιταγμα!

 

απο χθες με τα πολλα εχω κατεβασει ουτε 15 gb..

 

το αφησα τωρα να "κατεβαζει" παλι να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου αναφερεται σε path τοτε συμβαινει το προβλημα που υπεθεσες.δν μπορεις να τον χωρεσεις στον πρωτο σκληρο??(εστω να διαγραψεις κατι..)

μολις ξανακανω εγκατασταση στον ssd που θα γινει και πιο γρηγορα αλλα ο ssd θα μεινει με 700mb free υπαρχει περιπτωση να κολλαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατιέμαι να μην πάω πλαίσιο , μιας και περιμένω τον "Θείο" μου να μου το κάνει δώρο. :shock:

To έχει κάνει ήδη δώρο στα καλά παιδιά που έχουν windows 7 :P

 

Εγώ το έλιωσα αρκετές ώρες το game χτες.

 

Δεν έχω δει να μου γίνονται αυτά που αναφέρονται από αρκετούς. Δεν έχω stuttering. Ούτε για αστείο μέσα στην πόλη δεν έπεσε κάτω από 45 frames ακόμα και σε φάση που γινόταν χαμός με εκρήξεις κτλ.

 

Επίσης το borderless που λέτε αρκετοί ότι δεν δουλεύει σωστά, σε εμένα δίνει και κάποια frames παραπάνω, το Vsync στο off, δεν έχω tearing.

 

Ίσως στο story mode από κάποιο σημείο και μετά τα έχετε συναντήσει όλα αυτά; Γιατί χτες το πήγαινα από εδώ, το πήγαινα από εκεί, και δεν μπορώ να πω ότι δεν έτρεχε ομαλά το game.

 

Τώρα μην περιμένετε σε single gpu να το πλακώσετε στα MSAA/TXAA και με advanced shadows στα 1440p και πάνω, και το game να αποδίδει τίποτα 60αρια.

 

Είναι και open μην το ξεχνάμε αυτό.

 

ΥΓ.Πραγματικα πολύ καλό scaling μεταξύ των cores στο game.Γενικά δεν συναντάς το σύνηθες φαινόμενο

 

post-250036-0-13399000-1429169981_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παρεα,

Ως φαν και εγω αγορασα το παιχνιδι αλλα μου βγαζει το εξης error.

Προσπαθησα να στο σβησω και να το εγκαταστησω ξανα αλλα τιποτα.(και παιρνει και η εγκατασταση 2 ωρες αμα εισαι απο πανω).Αλλα λεω μηπως φταιει που αλλου εχω τα windows και αλλου την εγκατασταση? Γιατι οπως βλεπετε εχω 3 δισκους

Δοκιμασε αυτο

"Ok I think I may have found a solution. Go into Device Manager and go under "Display Adapters" right click on your main GPU and disable it. Then run the game. Social Club should appear and you should be able to link your account and the key. The thing is when you get to the point where your about to launch the game you have to re enable your GPU. The social club window will go white but the buttons to run the game still work. So just click where the button would normally be and the game should launch."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με gtx660 2gb με τα default settings 1080p βγαζει απο 40 -55 fps...μια χαρα παιζει

Συνηθως ειναι στα 50 ,σπανια θα παει κατω απο 47-48

 

 

Τι default settings σου δίνει με την 660;

Και τι cpu έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που δεν το ανέφερα αυτο ηταν επειδή παρα πολλοί λενε οτι τρωνε crash στο 20-30λεπτο. Μαλλον οντωε βοηθάει αλλα παιδες, you have been warned :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχει κάνει ήδη δώρο στα καλά παιδιά που έχουν windows 7 :P

 

Εγώ το έλιωσα αρκετές ώρες το game χτες.

 

Δεν έχω δει να μου γίνονται αυτά που αναφέρονται από αρκετούς. Δεν έχω stuttering. Ούτε για αστείο μέσα στην πόλη δεν έπεσε κάτω από 45 frames ακόμα και σε φάση που γινόταν χαμός με εκρήξεις κτλ.

 

Επίσης το borderless που λέτε αρκετοί ότι δεν δουλεύει σωστά, σε εμένα δίνει και κάποια frames παραπάνω, το Vsync στο off, δεν έχω tearing.

 

Ίσως στο story mode από κάποιο σημείο και μετά τα έχετε συναντήσει όλα αυτά; Γιατί χτες το πήγαινα από εδώ, το πήγαινα από εκεί, και δεν μπορώ να πω ότι δεν έτρεχε ομαλά το game.

 

Τώρα μην περιμένετε σε single gpu να το πλακώσετε στα MSAA/TXAA και με advanced shadows στα 1440p και πάνω, και το game να αποδίδει τίποτα 60αρια.

 

Είναι και open μην το ξεχνάμε αυτό.

 

ΥΓ.Πραγματικα πολύ καλό scaling μεταξύ των cores στο game.Γενικά δεν συναντάς το σύνηθες φαινόμενο

 

 

Αν πας σε 8-8.1 κ κανεις run aw win 7 δν θα πιασει?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μην περιμένετε σε single gpu να το πλακώσετε στα MSAA/TXAA και με advanced shadows στα 1440p και πάνω, και το game να αποδίδει τίποτα 60αρια.

 

Με Titan X πάει κομμάτια σε 1440P και με ΑΑ, είναι 55% πάνω από μια GTX 980. Με βλέπω μόλις βγει η 980/990Ti να παίρνει τον πούλο η 970, θα δω πως θα πάει και στο Witcher 3 όμως. Εκεί θα κριθεί για το αν θα κρατηθώ για Pascal ή αν θα πάω σε GM200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας σε 8-8.1 κ κανεις run aw win 7 δν θα πιασει?!

Δεν έχω ιδέα, καθώς δεν χρησιμοποιώ Windows 8 & 8.1. Αυτό που διαβάζω είναι ότι όσοι είστε με αυτά, θα πρέπει να περιμένετε λίγο ακόμα τον πολυαγαπημένο θείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα κόβει 10-20 fps, φταίει το GTAV ή είναι το reshade? Αν είναι να βάλω μόνο SweetFx.

Επίσης αν μπω σε fullscreen κρασάρει το παιχνίδι...

 

Τίποτα δεν κόβει(Στο performance) το ReShade που ουσιαστικά είναι το SweetFX 2.0 και βγήκε για να δουλεύει σωστά σε Win8/8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ενδιαφερονται το Install διηρκησε 1ωρα και 20 λεπτα με το συστημα της υπογραφης,παμε για τα 5 GB τωρα...καλο μεσημερι δλδ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα και ξέχασα αλλη μια αναφορά! Υπαρχουν πολλες αναφορές οτι το radio ή συγκεκριμένα ενας σταθμός δεν θυμάμαι, προκαλεί Stuttering and Fps Issues, οποτε παταμε πατημενο το Q και turn off the radio :P

 

Ακόμα και το ράδιο του παιχνιδιού έχει θέμα ; Εγώ διάβασα για custom δικό μας ράδιο ότι προκαλεί stuttering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...