Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με Titan X πάει κομμάτια σε 1440P και με ΑΑ, είναι 55% πάνω από μια GTX 980. Με βλέπω μόλις βγει η 980/990Ti να παίρνει τον πούλο η 970, θα δω πως θα πάει και στο Witcher 3 όμως. Εκεί θα κριθεί για το αν θα κρατηθώ για Pascal ή αν θα πάω σε GM200.

Ναι έπρεπε να αναφέρω single gpu που δεν στοιχίζει χιλιάρικο. No thx. Ο μόνος λόγος να σκάσω 1000ρι για gpu θα ήταν 4Κ 60frames. Σε ότι βγαίνει όμως για τουλάχιστον 2 χρόνια. Και να μην χρειάζεται να ρίξω ούτε μισό setting in game. Θα αργήσει όμως κάτι τέτοιο να δοθεί στην αγορά. Σε single λύση πάντα αναφέρομαι. Να δούμε και πως θα συμπεριφέρονται τα games σε dx12 και μεγάλες αναλύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως όπως αναφέρθηκε με Direct Input στα mouse settings πάει πιο smooth απ'ότι με Raw Input, εγώ που έχω και 144hz monitor φαίνεται καθαρά η διαφορά, το λένε και εδώ: http://www.reddit.com/r/GrandTheftAutoV_PC/comments/32mjkk/found_a_way_to_make_the_game_smoother_nvidia_only/

 

Βέβαια αυξάνεται λίγο το input lag. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το polling rate πάντως, αλλά περίεργο που επηρεάζει τόσο αυτή η ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όπως αναφέρθηκε με Direct Input στα mouse settings πάει πιο smooth απ'ότι με Raw Input, εγώ που έχω και 144hz monitor φαίνεται καθαρά η διαφορά, το λένε και εδώ: http://www.reddit.com/r/GrandTheftAutoV_PC/comments/32mjkk/found_a_way_to_make_the_game_smoother_nvidia_only/

 

Βέβαια αυξάνεται λίγο το input lag. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το polling rate πάντως, αλλά περίεργο που επηρεάζει τόσο αυτή η ρύθμιση.

 

Άμα έχει G-Sync το monitor σου, βάλτο και κλείσε το V-Sync. Ούτε input lag ούτε τίποτα, και η κίνηση βούτυρο όταν τα frames είναι 35+.

Ναι έπρεπε να αναφέρω single gpu που δεν στοιχίζει χιλιάρικο. No thx. Ο μόνος λόγος να σκάσω 1000ρι για gpu θα ήταν 4Κ 60frames. Σε ότι βγαίνει όμως για τουλάχιστον 2 χρόνια. Και να μην χρειάζεται να ρίξω ούτε μισό setting in game. Θα αργήσει όμως κάτι τέτοιο να δοθεί στην αγορά. Σε single λύση πάντα αναφέρομαι. Να δούμε και πως θα συμπεριφέρονται τα games σε dx12 και μεγάλες αναλύσεις.

 

Ανάλογα και τι monitor έχεις, εσύ είσαι σε 1080P οπότε τι να αλλάξεις. Σε 1440P όμως ζόρισαν τα πράγματα(Στο GTA, γιατί σε ότι άλλο έχω τρέξει είναι κομπλέ μια 970), αν δω τέτοια ζοριλίκια και στο Witcher 3 θα σκεφτώ σοβαρά την μετάβαση σε Ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιώσαμε!

με το crew κάναμε κόντρες,αποστολές και ληστεία μέχρι τις 6 το πρωί σήμερα :-D

 

να μπαίνεται raidcall παιδιά,για να μας βρείτε!

Κάποια είδα στέλνατε invites,αλλά είμασταν σε παιχνίδι εκείνη την ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το aliasing στις σκιές δεν έχει να κάνει με το MSAA, αλλά με το distance στο οποίο δείχνουν high quality(soft). Με λίγα λόγια είναι θέμα του LoD στις σκιές, και όλα τέρμα να 'ναι στα distances πάλι το έχει και φαίνεται έντονα, ειδικά στη περιοχή του Trevor.

 

Το παιχνίδι γενικά, με το ReShade(Χωρίς αυτό η ασπρίλα δεν υποφέρεται), απλά το χαζεύεις. Δείχνει πάρα πολύ καλό στα περισσότερα σημεία.

 

Επειδή γενικά ψάχνεσαι, ίσως σου φανεί χρήσιμο αυτό:

http://gearnuke.com/gta-v-pc-useful-command-line-tools-benchmark-graphics/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Πηρα και εγω την κουτατη εκδοση.Χθες αρχισα την εγκατασταση αλλα οταν μου ζητησε το 7 dvd κατι εγινε και σταματησε!!! Ξερει κανεις γιατι συνεβει αυτο? Καποιος ειπε οτι παιζει ρολο που κανεις την εγκατασταση , ισχυει ? Το εβαλα να την κανει σε αλλο σκληρο που εχω γιαυτο το λογο και οχι στον ssd Που εχω τα windows ( δεν εχει και χωρο ο ssd ) ?? τζαμπα 1μιση ωρα πηγε, ελπιζω μην το ξαναπαθω και σημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς για την non-steam έκδοση πως μπορούμε να το μεταφέρουμε από hdd σε ssd; έκανα copy paste αλλά δεν δούλεψε (όταν τρέχω το παιχνίδι πάει και φτιάχνει τον φάκελο πάλι στον hdd ενώ τον έχω διαγράψει).

 

Και για να απαντήσω και στους από πάνω εγώ κανονικά το εγκατέστησα αρχικά σε hdd ενώ το λειτουργικό το έχω σε ssd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις. Με τις ρυθμίσεις που έδωσε ο Prospector λίγες σελίδες πίσω η 670 (max OC) έχει 60αρια σταθερά παντού. Μόνο σε κάποιες περιοχές με βλάστηση πάει 52 - 55 αλλά και πάλι μια χαρά. Έχω off το vsych ingame και on το adaptive από Cp. Το advance distance scalling όταν λέει minimum εννοεί ένα κλικ πάνω από το εντελώς κλειστό; Το extended shadow... δεν μπορώ να το αλλάξω είναι grey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! εκανα download το παιχνιδι μεσω steam και το ανοιξα κανονικα..εκανα την πρωτη αποστολη(αυτη στην τραπεζα) ολα κομπλε...και μετα στη συνεχεια εκει που πρεπει να παρω ενα αμαξι μαζι με εναν αλλο ( λογικα η 2η αποστολη... μιλαω παντα για το story mode ) το παιχνιδι κολουσε αρκετα...ανοιξα το catalyst της amd  και επελεξα ''υψηλη αποδοση'' τοσο για το launcher οσο και για το exe ... το αποτελεσμα ειναι να μου βγαζει αυτο το μηνυμα...ειτε πατησω safe mode ειτε retry μου βγαζει και παλι αυτο το μυνημα... καποιος που μπορει να βοηθησει??? χρησιμοιποιω Λαπτοπ της lenovo με τα εξης: i7-4700MQ 2,4GHz        /      6GB RAM        / AMD Radeon R7 2GB ....

post-238129-0-98657700-1429181121_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...