Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιθανότερο να είναι unplayable βάση των χαρακτηριστικών του laptop δεν το έχω δοκιμάσει σε κανένα να σου πω με σιγουριά , αλλά κρίνοντας κυρίως από τον επεξεργαστή ( ο i7 που έχεις είναι καινούργιος αλλά είναι οικονομίας σειράς U ) αλλά και η κάρτα γραφικών δεν είναι για games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να πήρε κάπως τα πάνω του στα 3.6GHz, παίζει γύρω στα 40fps και σε οδήγηση δεν είδα κάτω από 30.

Όχι και πολύ playable ακόμα, αλλά θα την βρω την άκρη με settings..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπο και γω εχω αγχωθει. Σημερα δεν ειχα το κουραγιο να κανω εγκατασταση. Με βλεπω για αυριο ή σαββατο με το καλο.

 

Για ρυθμισεις να ξαναρωτησω τοτε η μπορειτε να πειτε τωρα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπο και γω εχω αγχωθει. Σημερα δεν ειχα το κουραγιο να κανω εγκατασταση. Με βλεπω για αυριο ή σαββατο με το καλο.

 

Για ρυθμισεις να ξαναρωτησω τοτε η μπορειτε να πειτε τωρα? :)

ρε φιλε φιλικα ετσι σοβαρα ρωτας η πλακα μας κανεις;

φαινεται οτι εχεις κορυφαιο συστημα και ρωτας για ρυθμισεις;

 

οκ εγω δλδ και οι αλλοι με χειροτερο συστημα απο μενα τι πρεπει να κανουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες δύσκολα;; Θα σερνετε η κάτι γίνεται αν το παλεψω;; ;)

 

εχω την εντυπωση οτι αυτος εδω  εχει χειροτερη καρτα απο τη δικη σου και του παιζει μια χαρα

 

λοιπον το εβαλα κι εγω και εχω σοκαριστει απο το ποσο καλα παιζει στο πισι μου (720p, MSAA x2, ολα τα αλλα νορμαλ)

 

δευτερο σοκ ο πολυ πιο καθαρος ηχος σε ολα...

 

επαιξα τις πρωτες δυο αποστολες και εκανα ενα γυρο ολο το χαρτη, νερακι

 

το χω λιωσει σε 360 και ps4 + καμια 100αρα ωρες online, αλλη αισθηση το πισι ρε πστ.......

 

υγ. η οδηγηση δεν παλευεται με πληκτρολογιο, βαλτε μοχλο να την ευχαριστηθειτε με το αναλογικο και το γκαζι φρενο με τα τριγκερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά δεν θέλω και τίποτα τρελό απλα να παίζω με Νορμάλ fps και να μην κάνει σπαστικα κολλήματα.δεν έχω θέμα με την κάρτα γραφικών η με την ram φοβάμαι τον επεξεργαστη γιατί αν και i7 είναι η οικονομική σειρα με 1.8 χρονισμό και μπορεί να μην παιζει όπως μ είπε και το παλικάρι απο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά δεν θέλω και τίποτα τρελό απλα να παίζω με Νορμάλ fps και να μην κάνει σπαστικα κολλήματα.δεν έχω θέμα με την κάρτα γραφικών η με την ram φοβάμαι τον επεξεργαστη γιατί αν και i7 είναι η οικονομική σειρα με 1.8 χρονισμό και μπορεί να μην παιζει όπως μ είπε και το παλικάρι απο πανω

 

https://www.youtube.com/watch?v=L8mTqyO8pWo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να πήρε κάπως τα πάνω του στα 3.6GHz, παίζει γύρω στα 40fps και σε οδήγηση δεν είδα κάτω από 30.

Όχι και πολύ playable ακόμα, αλλά θα την βρω την άκρη με settings..

 

 

Φυσιολογικα στα 3.6 δεν πρεπει να πειραξεις ρευματα μoνο το fsb στα 400 mhz και τον διαιρετη της μνημης και εισαι rock stable (με καλη ψυκτρα επισης) ,ειναι το πιο απλο overclock που υπαρχει αφου σιγουρα η μητρικη υποστhριζει 400mhz fsb.αρα ειναι στις προδιαγραφες της δεν βγαινεις εκτος ,μονο ο χρονισμος της μνημης πρεπει να ειναι και αυτος τυπικος με τον διαιρετη σαν να ειχες 400mhz fsb cpu

ετσι πηγα και εγω τον ι5 απο 2.66 στα 3,2 χωρις κανενα πειραγμα σε ρευμα και ειμαι rock stable 

Οδηγος για ρυθμισεις στο παιχνιδι - Τι επηρεαζει περισοτερο την αποδοση

http://in2gpu.com/2015/04/14/grand-theft-auto-v-performance-guide/

επισης καποιοι ειπαν οτι ισως να βελτιωθει η αποδοση με ορισμο προτεραιοτητας του gta5.exe σε "high" (ctr + alt+del-διεργασιες ).Υπαρχει και batch file που μπορεις να φτιαξεις για να τρεχει παντα σε high αν δεις οτι αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες ποσταρε τα settings σου,και επισης σιγα το μπουκαλι απο την 660 :P Κατι αλλο θα ευθύνεται..

 

 

GPU load 48% - CPU 100% σταθερά.

 

Ούτε η Βίσση δεν χωνεύει τέτοιο μπουκάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε φιλικα ετσι σοβαρα ρωτας η πλακα μας κανεις;

φαινεται οτι εχεις κορυφαιο συστημα και ρωτας για ρυθμισεις;

 

οκ εγω δλδ και οι αλλοι με χειροτερο συστημα απο μενα τι πρεπει να κανουμε

Τωρα αρχιζω να ασχολουμαι  με το gaming και ειλικρινα το ψαχνω-ψυριζω το θεμα.

Δεν θελω ουτε να προκαλεσω ουτε κανω πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...