Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλτε τα Shadows ''Softest'' αντί για PCSS γιατί είναι χειρότερα, και κάντε και αυτό για καλύτερο LoD στις σκιές:

 

<Shadow_SplitZStart value="1.000000" />

<Shadow_SplitZEnd value="1.000000" />

Που βρισκεται το xml αρχειο?

 

edit:Το βρηκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτο και εσυ τωρα ή διεγραψε το quote. Αυτο το πραμα, spoiler δεν ειναι. 

Το βαλα. Ε δε ξερεις πως θα το παρει κανεις, εμενα δε με πειραζει γιατι τα περασα και τα δυο σημεια του παιχνιδιου που λες. Οποτε καλυτερα ετσι να χεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πολυ γαματο το παιχνιδι gta και παλι gta σταθερη αξια χΔ

βεβαια παρολο που στην μνημη της καρτας εχω βαλει να πηγαινει μεχρι 1400~mb το παιχνιδι εξακολουθει να σκαλωνει :(

εχω απενεργοποιησει και τα φιλτρα..

το εχεις βαλει σε ssd?? αν ναι εγω με το που αλλαξα τις ρυθμισεις του ssd σε maximum speed (η καπως ετσι) σταματησε να με πεταει...
δν εχω ssd :/ καμια προταση για settings?Αποστολή από το SM-G900H με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χθες εβαλα τα settings της nvidia και η μπαρα που δειχνει την memory εδειχνε 2500 ενω προφανως εχω 2gb... τεςπα μπηκα επαιξα λιγο να δω πως παει, και ενω ειχε fps καλα σε καποια σημεια ετρωγε κολληματα, μια φορα οταν ετρεχα με το αμαξι πολυ εβλεπα slideshow...κοιταξα λιγο το tast manager και ελεγε οτι χρησιμοποιει στην RAM 90% και εχω και 8gb....τωρα δεν ξερω τι στο καλο γινεται, πειραξα λιγο τα settings ετσι ωστε να δειχνει vram οτι επαρκει και κατεβασα τα shadows στο normal και πριν που επαιξα ειναι λιγο πιο κομπλε... 

 

Eπισης εχει και input lag 

Όπως είπα και λίγο πιο πριν, υπάρχει memory leak. H 770 σίγουρα δεν είναι πρόβλημα.

Δοκίμασε να κλείσεις τον launcher μόλις τρέξει το παιχνίδι.

Αν σου κρασάρει μόλις τον κλείσεις (συμβαίνει σε μερικούς) τότε βάλε στον Task Manager low priority τον launcher high + priority το GtaV. Εμένα αυτό μου πήγε τη Ram από 87% σε 70%. Α ναι, και δεν είναι τα 8GB... συμβαίνει και σε συστήματα με 16 αυτό..

 

To input lag ενδέχεται να προκαλείται από το vsync του παιχνιδιού. Κλείστο και δοκίμασε adaptive vsync από nvidia control panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω διάφορα, όχι και τόσο ενθαρρυντικά, έχει παιξει κανείς σε pentium;
Έχω τον g2030, την 7850(2gb) και 8gb ram. Το έχει τρέξει κανείς σε αντίστοιχο σύστημα; Να ξέρω να μη το αγοράσω αν είναι να με κόβει ο επεξεργστής και να είναι τελείως unplayable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είμαι στο 17,5% του παιχνιδιού και μετά το σημερινό patch το παιχνίδι μου κάνει τρελά fps drops και που και που lags, το κάνει και σε κανέναν άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η 250 ειναι πιο αργη απο τη 4870 που  αναγραφεται στις ελαχιστες απαιτησεις του παιχνιδιου

 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1838711 

 

τοσες σελιδες λες "ναι" στον καθε καθε κακομοιρη που θελει να δωσει  40 ευρω ενω διαθετει cpu αντικεμενικα χειροτερη απο C2Q Q6600  και καρτα γραφικων με επιδοσεις χειροτερες και απο 8800gt του 2007. ουτε παιρνεις ποσοστα απο τις πωλησεις ουτε θα μπει online να τον κουβαλας στο crew, σταματα λοιπον γιατι καταντας γραφικος :P

 

Ο φιλος το ειχε ηδη αγορασει το παιχνιδι οπως και την R7 250x. Δεν ζητηση την εγκριση μου, βοηθεια ζητησε για το θεμα που ειχε. Και του απαντησα.  Απ'οτι διαβασα (εδω) στη συνεχεια βρηκε ακρη και το τρεχει μια χαρα το παιχνιδι, οπως θα επρεπε να τρεχει με την καρτα αυτη.

 

Δεν κρινω με βαση τα specs που προτεινει η εταιρεια, αλλα με τα αποτελεσματα των benchmarks του παιχνιδιου που εχω δει, και απο την προσωπικη μου εμπειρια και πειραματισμο με το παιχνιδι.

Μπορεις να δεις αρκετα benchmarks και gameplay βιντεο, και θα δεις οτι η R7 250X το τρεχει πολυ καλα το παιχνιδι σε Normal settings.

 

Επισης η R7 250x ειναι στην ουσια μια HD7770, η οποια ειναι δυνατοτερη απο την 4870, (και απο την 8800gt φυσικα).

Επισης ο i3-4130 ειναι δυνατοτερος απο καθε Core 2 Quad, και απο τον Q9650.

 

Φιλικα παντα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το reshade guys αν το ζητήσετε πολλά άτομα, θα προστεθεί οδηγός στο ήδη υπάρχων topic για το SweetFX.

 

Υπόψιν ότι το new SweetFX είναι σε beta, οπότε ουσιαστικά για την εγκατάσταση του στο gta θα γίνει το guide.

 

Θα ανέβει και ένα βίντεο από μένα όταν βρω χρόνο να το κάνω record να δείτε τα settings που χρησιμοποιώ, το reshade, και φυσικά το performance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες αγορασα χθες το παιχνιδι το εγκατεστησα κανονικα και ενω παιζω σαν να κολλαει σε καποιες φασεις δηλαδη σαν να τρεμοπαιζει σε καποιες στιγμες.

Εχω το pc της υπογραφης μου. Μηπως ειναι ενεργοποιημενη καποια ρυθμιση που πρεπει να σβησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η 250 ειναι πιο αργη απο τη 4870 που  αναγραφεται στις ελαχιστες απαιτησεις του παιχνιδιου

 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1838711 

 

τοσες σελιδες λες "ναι" στον καθε καθε κακομοιρη που θελει να δωσει  40 ευρω ενω διαθετει cpu αντικεμενικα χειροτερη απο C2Q Q6600  και καρτα γραφικων με επιδοσεις χειροτερες και απο 8800gt του 2007. ουτε παιρνεις ποσοστα απο τις πωλησεις ουτε θα μπει online να τον κουβαλας στο crew, σταματα λοιπον γιατι καταντας γραφικος :P

Αρχικα προκειται για 250x :P

Οπως και να εχει στην πρωτη ωρα του παιχνιδιου (δεν εχω παει σε αυτο το σημειο με τον Trevor που λετε οτι ειναι πιο βαρυ το παιχνιδι) εμενα μου τρεχει σε 720p στα 60 fps συνηθως με ΜΕΓΑΛΕΣ βουτιες (60-40 κ σπανια 28) στις εξης ρυθμισεις:

 

DirectX 11

FXAA On

MSAA Off

Texture: Normal

Shader: Very High

Shadows: Normal

Reflections: High

Reflection MSAA: Off

Soft Shadows: AMD CHS

Particles: High

Grass: Very High

Water: High

PostFX: Normal

Pop Density: Full

Pop Variety: Τελειως αδειο (τι κανει αυτο ;)

Distance Scaling: Full

AF: x16

Ambient Occlusion: High

Tessellation: Off

 

Το εχω κλειδωσει στα 30 και ΠΟΛΥ σπανια χανει 1-3 frames. Δε λεω πως ειναι το ιδανικο, αλλα δεδομενου οτι μιλαμε για μια καρτα υπερβολικα οικονομικη βρισκω το port φανταστικο και τα minimum και recommended αποδειχθηκαν για μενα αλλη μια φορα μουφες. Εχω παιξει πολλααα παιχνιδια που δε θα επρεπε να τα παιζει το PC συμφωνα με τα system requirements.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σημερινο Patch εφτιαξαν το θεμα με τα Windows User Accounts με μη-λατινικους χαρακτηρες.
Δεν εχω βρει changelog για να δουμε τι αλλο εκαναν, παντως ειναι 207MB το Patch.

 

 

χαχα πολυ αργησε! :P
Θελω ενα Realistic Handling MOD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε πριν λίγο το update. Επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με τους μη λατινικούς χαρακτήρες και πλέον το παίζω απο τον βασικο μου λογαριασμό! Σύντομη δουλειά και μπράβο τους.Πάντως παρατηρώ κόνφλικτς στην κάτω δεξια γωνία μετά το update...ίσως όμως να φταίει το οτι δεν εχω βαλει τους τελευταίους drivers...αν και πριν δεν ειχα προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες αγορασα χθες το παιχνιδι το εγκατεστησα κανονικα και ενω παιζω σαν να κολλαει σε καποιες φασεις δηλαδη σαν να τρεμοπαιζει σε καποιες στιγμες.

Εχω το pc της υπογραφης μου. Μηπως ειναι ενεργοποιημενη καποια ρυθμιση που πρεπει να σβησω?

Μπορεις να πεις τι settings εχεις στο παιχνίδι και σε τι ανάλυση παιζεις??

 

 

Ήρθε πριν λίγο το update. Επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με τους μη λατινικούς χαρακτήρες και πλέον το παίζω απο τον βασικο μου λογαριασμό! Σύντομη δουλειά και μπράβο τους.Πάντως παρατηρώ κόνφλικτς στην κάτω δεξια γωνία μετά το update...ίσως όμως να φταίει το οτι δεν εχω βαλει τους τελευταίους drivers...αν και πριν δεν ειχα προβλημα...

Για ποιο λογο να μην έχεις/εχετε βαλει τελευταίους drivers, πραγματικότητα ωρες ωρες αναρωτιέμαι τι μπορει να σκέφτεται ο κόσμος :P Αν εννοεις οτι βλεπεις θολούρα κατω δεξια, βγαλε το Msaa..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πεις τι settings εχεις στο παιχνίδι και σε τι ανάλυση παιζεις??

Για ποιο λογο να μην έχεις/εχετε βαλει τελευταίους drivers, πραγματικότητα ωρες ωρες αναρωτιέμαι τι μπορει να σκέφτεται ο κόσμος :P Αν εννοεις οτι βλεπεις θολούρα κατω δεξια, βγαλε το Msaa..

Ευχαριστω για την απαντηση παιζω σε 1280x1024 στο windowed borderless δεν εχω πειραξει τιποτα εκτος απο την αναλυση. Σε ολα λεει very high

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...