Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και είχα πει ότι δε θα έσκαγα ξανα λεφτά στη R* έχω hypeαριστεί τόσο που θα πρέπει να συγκρατηθώ να μην προπαραγγείλω

 

Αν είναι καλό port θα πάω για αγορά πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι,το γράψανε για το ps3, τώρα αυτό στο pc αν είναι port από το ps3 ή αν το ξανά γράψανε από την αρχή θα φανεί στην πορεία,οι next gen έτσι κι αλλιώς pc είναι και αυτά οπότε δεν υπάρχει διαφορά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rockstar εχει σοβαρεψει οσο αφορα τις μεταφορες απο κονσολες σε pc τα τελευταια χρονια. Θελω να πιστευω οτι θα γινει οπως και το max payne 3 (το εχω χιλιοπει, i know) οπου φτιαχτηκε απο την αρχη (και αυτο φανηκε) για το pc και ηταν η μερα με την νυχτα απο το παιχνιδι που ειχαμε παιξει στο ps3 και στο 360.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα τις επομενες ημερες πιστευω να ακουσουμε και την επισημη ανακοινωση κυκλοφοριας του παιχνιδιου(νοεμβριος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://store.steampowered.com/app/271590/

 

Επίσης η R* έχει διαθέσει την προ-παραγγελία του σε ορισμένους re-tailers ήδη. Απ'ότι άκουσα το παιχνίδι δεν είναι ported. Γραμμένο εξ'ολοκλήρου για πλατφόρμα υπολογιστή. Πιο συγκεκριμένα από δική μου "επίσημα" έμπιστη πηγή το παιχνίδι ξεκίνησε να γράφεται για PC από την αρχή και η κυκλοφορία του στόχευε σχεδόν αποκλειστικά αυτή την πλατφόρμα κ μετά την έκδοση για PlayStation, δεχόμενη, κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου παράλογο, συνεχείς πιέσεις για την πρωταρχική διάθεσή της δεύτερης προς όφελος της Sony. 

 

Λίγο πριν την κυκλοφορία του PS4 είχε πάρει το αυτί μου μια συζήτηση περί συνεργασίας Sony και Rockstar έτσι ώστε να δίνεται ένα αντίγραφο του παιχνιδιού με κάθε αγορά της καινούργιας κονσόλας. Ο λόγος για τον οποίο καθυστέρησε να έρθει σε μας, και ο μόνος που βγάζει κάποιο νόημα. Δε γνωρίζω τι έγινε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οουυυυ μου αρέσουν οι φήμες,για πείτε για πείτε!Πάω να κάνω καφέ,και θα τα λέμε όσο απλώνω μπουγάδα!

 

Λίγο πριν την κυκλοφορία του PS4 είχε πάρει το αυτί μου μια συζήτηση περί συνεργασίας Sony και Rockstar έτσι ώστε να δίνεται ένα αντίγραφο του παιχνιδιού με κάθε αγορά της καινούργιας κονσόλας. Ο λόγος για τον οποίο καθυστέρησε να έρθει σε μας, και ο μόνος που βγάζει κάποιο νόημα. Δε γνωρίζω τι έγινε παρακάτω.

μαα που κολλάει αυτό και είναι και λογικό κιόλας;Δεν έγινε ποτέ exclusive του ούτε καν για bundle.

όπως και με το 4 το έδωσαν σε κονσόλα,και μετά ανακοινώθηκε για pc δεν θυμάμαι πόσους μήνες μετά βγήκε.

Να ρωτήσεις την ''επίσημα'' ''έμπιστη πηγή'' να σου πει όμως!

---

αλλά πείτε φήμες,πείτε!

http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/508063/GTA-5-Retail-leak-reveals-Xbox-One-PS4-and-PC-release-dates

πάρτε κιάλλη φήμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συγκεκριμένα από δική μου "επίσημα" έμπιστη πηγή το παιχνίδι ξεκίνησε να γράφεται για PC από την αρχή 

 

Ηθελα να 'ξερα ποιος ειναι ο ρουφιανος μεσα στη Rockstar. Θα του ξεριζωσω τα δοντια ενα-ενα. Εχει μουσι και το 1ο γραμμα του ονοματος του αρχιζει με το λατινικο Ψ?

 

Κανενας δε στεκεται στο γεγονος οτι θα πωλειται 80 ευρω? Τα αξιζει αυτα τα λεφτα? Για καποιους τα αξιζει. Για μενα Οχι. Μονο με 40-50 ευρω θα προχωρησω σε αγορα. Μπορει να φταιει και το γεγονος οτι μεγαλωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα παιχνίδι δεν αξίζει τα 80€. :)

Αν κάποιο παιχνίδι κοστίζει 80€, θέλουν να μας πουν ότι αν πάρω 10 παιχνίδια χρειάζομαι  800€. Σε έναν χρόνο πιθανό να πάρω 10 παιχνίδια. Λένε δηλαδή ότι θα κοστίσουν όσο ένα καλό Gaming PC.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα αγοραστεί όμως, γιατί δεν υπάρχει καταναλωτική συνείδηση.

 

Υ.Γ.: Γι' αυτό ας μας πούμε τσαμπατζίδες, ας μας πούνε και Μαρίκες. Download! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...