Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια σορρυ αν ειμαι off-topic αλλα θελω την βοηθεια σας...χθες κατεβασα και γω το GTA 5 και παιζω μια χαρα αλλα υπαρχει ενα θεματακι....ενω το παιχνιδι τρεχει αρκετα smooth με πολλα fps(50-55) σε καποια σημεια εχει ενα μικρο lag και τα fps πεφτουν στιγμιαια! Εγω λεω οτι μπορει να φταιει ο δισκος επειδη το εχω εγκαταστησει σε εναν hdd αρκετα γεματο! Επισης ισως φταινε και καποια settings που δεν ξερω να τα πειραζω! πχ FXAA,MSAA κτλ....το vsync το εχω οn...αλλα και στο off παλι υπαρχει το προβλημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το update είναι χειρότερα σε μένα , δεν μπορώ πλέον να παίζω σε Very High επειδή έχω πολλά frame drops 

 

Ποιο update  να μην βαλουμε? Εχουν βγει 2. Ερχεται το παιχνιδι και θα το εχω αυριο το πρωι. Εχουμε ιδιο αρα το παιχνιδι θα τρεχει ακριβως το ιδιο καλα οπως και σε εσενα. Σε τι settings παιζεις εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να γίνεται να μην βάλεις κάποιο update.

 

Γίνεται, εμένα δεν το κατέβαζε καν μέχρι που έτρεξα το GTAVLauncher σαν admin. Δηλαδή και χωρίς το patch μπορούσα να παίξω online αλλά δεν μπορούσα να μπω σε jobs κτλ, αλλά έβλεπα παίχτες στον χάρτη.

 

Στα gtaforums κάποιος είπε πως στην R* έκδοση μπορείς να κάνεις και downgrade patch αλλά δεν  βλέπω το νόημα αν δεν μπορείς να κάνεις heists,jobs κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση είναι η 331 . Με τις ρυθμίσεις αυτές είμαι οκ :

MSAA: 2X ,

FXAA-V-SYNC OFF ,

Texture : Very High ,

Shader: High ,

Shadow: High ,

Reflection: Ultra

Reflection MSAA: OFF

Water & Particles : Very High 

Grass : HIgh

Soft Shadows: Softer 

 

Μόλις βάλω τα Shader & Shadow στο Very High τότε δεν κρατάει 60 fps με τίποτα , ενώ πριν το έπαιζα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους αύριο επιστρέφω και θα μπω και εγώ στο παιχνίδι μετά από σχεδόν μια βδομάδα αναμονής! Ερώτηση να πάρω τη θεωρητική δόση μου: με i5, gtx660ti 2gb και 16gb ram να περιμένω ομαλή εμπειρία out of the box; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το install απο τους δίσκους αλλά τώρα μου κάνει update το social club το οποίο το είχα βάλει απο το βράδυ και είναι ακόμα στην μέση..πόσες ώρες σας πήρε εσάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση είναι η 331 . Με τις ρυθμίσεις αυτές είμαι οκ :

MSAA: 2X ,

FXAA-V-SYNC OFF ,

Texture : Very High ,

Shader: High ,

Shadow: High ,

Reflection: Ultra

Reflection MSAA: OFF

Water & Particles : Very High 

Grass : HIgh

Soft Shadows: Softer 

 

Μόλις βάλω τα Shader & Shadow στο Very High τότε δεν κρατάει 60 fps με τίποτα , ενώ πριν το έπαιζα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα . 

Εγω θα το βαλω ολα utra 1440p και ας μην κραταει 60 fps για να εχω τα καλυτερα γραφικα. Δοκιμασε το και εσυ με ολα ultra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα γινεται το εξης κουφο, καποια στιγμη μετα το update σε καποια εντελως ασχετη στιγμη το παιχνιδι κλειδωνει τα fps στα 30 και μετα τα ξεκλειδωνει και τα επαναφερει. ακομα και ακινητος να εισαι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν άντεξα, πήγα σε i5 4460 & 16GB ram.

20 fps μου έδωσε το upgrade, δεν έχω δει κάτω από 48 μέχρι τώρα, με τον Q9650 είχα drops κάτω από 30 συνέχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το παιχνιδι δεν ειναι και top απο γραφικα και απαιτησεις, δεν χρειαζεται να κανεις και πολλες υποχωρησεις σε 1440p, το watchdogs ακομα και με ολα τα fixes ηταν πολυ πιο απαιτητικο, αλλα καμια σχεση τα γραφικα το gta ειναι πολυ πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...