Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Top μπορεί να μην είναι αλλά είναι πανέμορφο σε σχέση με τα έως τώρα open world

 

Το watch dogs ήταν πολύ πιο βαρετό με μόνη εξαίρεση τη λίγη εξοχή του, εδώ ακόμα και αν δεν υπαρχουν τα ίδια textures, έχει δοθεί πολλή προσοχή στη λεπτομέρεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 ρε παιδια εμενα γιατι ειναι με φραγη στα 30 fps ? ολο παιζει στα 29-30 ,ο ουτε πανω ουτε κατω ....με 580 gtx παιζω αυθεντικο απο steam ...

 

επισης εχουμε κανενα Crew που να μπαινουν ελληνες η insomniaδες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο online δεν έχω καταλάβει ακόμα, τί κάνουμε; Έφτιαξα χαρακτήρα και μετάέκανα κάτι αγώνες με αμάξια και τέτοια. Δεν έχει κάνα team-deathmatch να γουστάρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το παιχνιδι δεν ειναι και top απο γραφικα και απαιτησεις, δεν χρειαζεται να κανεις και πολλες υποχωρησεις σε 1440p, το watchdogs ακομα και με ολα τα fixes ηταν πολυ πιο απαιτητικο, αλλα καμια σχεση τα γραφικα το gta ειναι πολυ πισω.

καλα αν ειχε τα textures του watch dog,θα ηταν οτι καλυτερο εχει βγει σαν παιχνιδι συνολικα

εγω εχω βαρεθει και τα πολυ πηγενε ελα με τα οχηματα,θα προτιμουσα περισσοτερο πιστολιδι

 

οσοι χρισημοποιειτε vsync καντε ενα alt+tab ingame για να ξελαγαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, εμένα δεν το κατέβαζε καν μέχρι που έτρεξα το GTAVLauncher σαν admin. Δηλαδή και χωρίς το patch μπορούσα να παίξω online αλλά δεν μπορούσα να μπω σε jobs κτλ, αλλά έβλεπα παίχτες στον χάρτη.

 

Στα gtaforums κάποιος είπε πως στην R* έκδοση μπορείς να κάνεις και downgrade patch αλλά δεν  βλέπω το νόημα αν δεν μπορείς να κάνεις heists,jobs κτλ.

Ίσως σε όσους δεν το έχουν μέσω steam σε αυτό δεν μπορώ να απαντήσω...

Κανονικά για το MP δεν θα έπρεπε όλοι να έχουμε ίδια version? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αν ειχε τα textures του watch dog,θα ηταν οτι καλυτερο εχει βγει σαν παιχνιδι συνολικα

εγω εχω βαρεθει και τα πολυ πηγενε ελα με τα οχηματα,θα προτιμουσα περισσοτερο πιστολιδι

 

οσοι χρισημοποιειτε vsync καντε ενα alt+tab ingame για να ξελαγαρει

συγνώμη...GTA παίζεις,αν δεν κινήσε τότε τί να κάνεις;

Δεν είναι shootem up το παιχνίδι..αλλά σε pew pew φάση μπορείς άνετα να εμπλακείς,είτε με άλλους παίχτες,είτε με συμωρίες είτε σε αποστολές.

Δεν ξέρω που κόλλησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ρε παιδια εμενα γιατι ειναι με φραγη στα 30 fps ? ολο παιζει στα 29-30 ,ο ουτε πανω ουτε κατω ....με 580 gtx παιζω αυθεντικο απο steam ...

 

επισης εχουμε κανενα Crew που να μπαινουν ελληνες η insomniaδες ??

http://socialclub.rockstargames.com/crew/noob_greek_players

 

μονο ελληνες ειμαστε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με τον τελευταιο driver της amd που ειναι beta εχει καθολου διαφορα το παιχνιδι ή οχι;  εμενα δεν μου κραταει τις ρυθμισεις για την αναλυση της οθονης πχ το βαζω 1920χ1080  και οταν βγαινω και ξανα μπαινω με παει πισω σε 1600χ1050

 

εχω τους περσινους drivers της amd (R7 260X 2gb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο για τα damage effects.

 

για τα υπολοιπα οκ arcade ειναι.

 

για arcade ειναι αψογο. Πολυ καλυτερο απο γνωστα παιχνιδια του ειδους και αποκλειστικα racing οχι σαν το gta που ειναι λιγο απ ολα...Με μοχλο εννοειται με κβ δεν παλευεται

 

οσο για τον κοσμο του watch dogs φιλε απλα δεν εχεις παιξει το παιχνιδι δεν εξηγειται αλλιως

 

μιλαμε για το απολυτο leaving breathing world και με ασσυληπτες μικρολεπτομεριες που κανουν τη διαφορα.

Αν κ το εχω αυθεντικο,δεν εχω παιξει wd οποτε δε μπορω να προβω σε συγκριση.

Ωραιο το παιγνιο γενικα αλλα αυτο ειδικα με τα αυτοκινητα που χτυπας καδο κ πετανε κ το οτι,πολυ απλα δεν καταστρεφονται,οπως κ το περιβαλλον γενικα,με εχει απογοητευσει εντελως. Μιλαμε για 60gb χωρο κ 2015.

Ενταξει ειναι μια καλη βαση κ με τη βοηθεια των χρηστων θα γινει καλυτερο αλλα για'μενα προκειται για παιγνιδι που απευθυνεται σε κονσολοκοινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με adv settings off όλα τα άλλα max στην περιοχή desert/trevor το χορτάρι εμφανίζεται - ξεπετάγεται σιγά σιγά; στην ουσία δηλαδή άθλιο fov ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά άτομα ισχυρίζονται ότι με το τελευταίο patch έχει random framedrops και μέσα στην πόλη.  Από εκεί και πέρα πρέπει να δοκιμάσετε και μόνοι σας κάποια πράγματα. Σε κάποιους κάνει περισσότερα σε άλλους λιγότερα framedrops, σε κάποιους έχει θέμα το borderless σε άλλους (όπως και εμένα) την κάνει την δουλειά του.

 

Επίσης δώστε high priority από το Task Manager όπως έχει ήδη αναφερθεί πολλάκις στις πιο πίσω σελίδες του topic.

 

Aυτά είναι τα σίγουρα και επιβεβαιωμένα προβλήματα που έχουν αναφερθεί από μέλη εδώ και από πολλά άλλα άτομα παγκοσμίως.

 

1.Broken AF. Kάνετε force από control panel της gpu(x16) και το βάζετε στο off στα in game settings.

2.Broken PCSS (NVIDIA) Βάζεις την επιλογή ''softest'' για τα shadows στα in game settings.

3. Κάποιοι ανέφεραν και κακό LOD όπου το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις τα παρακάτω στο xml του game.

 

<Shadow_SplitZStart value="1.000000"  />
 <Shadow_SplitZEnd value="1.000000"  />

 

Kαλό θα ήταν να κάνετε και το xml και read only για να μην τα αλλάξει για κάποιο δικό του λόγο το game.

 

4.Στις περιοχές με αυξημένη βλάστηση απλά πρέπει να ρίξεις το grass quality από ultra σε very high ή και high, αναλόγως πάντα πως το διαχειρίζεται το σύστημά σου. Ακόμα και sli συστήματα ''τον πίνουν'' στην περιοχή του Trevor με όλα ανεβασμένα ακόμα και χωρίς ΑΑ.

 

Αυτά είναι πάνω κάτω, τα έβαλα όλα μαζί. Αν έχω παραλείψει κάποιο άλλο θέμα/πρόβλημα feel free to edit. ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...