Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αρρωστησει... βλεπω τα videa και τρελλαινομαι...

 

Εχω παλια GPU... θα το σηκωσει το παιχνιδι? Εστω και με γραφικα στο παρωμα δε με νοιαζει... αρκει να μη πηγαινει καρε καρε...

 

1. CPU: AMD II X6 1090T 6cores 3.2GHz

2. Nvidia 7900 GTX

3. RAM: 4GB

4. Win 7 32 bit

 

Επισης ποσο χωρο πιανει? Στο c δεν εχω χωρο... καμμια 20αρια GB το πολυ... σε αλλο partiion εχω 80Gb... μπορω να το κανω install εκει ή θα κολλαει, δε θα τρεχει κτλ κτλ ?

τερμα ολα low κατι μπορει να κανει, μην περιμενεις ομως 60fps

υποψην πως ειναι μονο για 64bit windows αρα θα χρειαστεις να περασεις αναλογη εκδοση.

υποψην #2 θελει 61gb το game, εαν το αγοράσεις. εαν το παρεις απο πουθενα αλλου υπολόγισε 120κατι gb

 

κανε ενα upgrade. θες χωρο στον hdd,

64bit windows,

κανα 2-4 gb ram ακομα

και μια ωραια gpu σαν την 260x 2gb

 

ο cpu σου εχει ακομα ψωμια, ιδικά εαν του βαλεις μια καλη ψυχτρα και του κανεις ενα ωραιο oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα πως ρε μαν? τσεκαρε τα βηματα ξανα ενα ενα.. ειναι πολυ ευκολη η διαδικασια.. τσακ μπαμ.. δε καταλαβαινω γιατι να στο κανει αυτο..

σε πολλους το κανει.κατι παιζει με τις amd καρτες και γενικα με το reshade γτ βλεπω πολλους που εχουν προβλημα..

οσο για τον φιλο απλα διεγραψε τα αρχεια που εβαλες και θα παιζει κομπλε το παιχνιδι παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τερμα ολα low κατι μπορει να κανει, μην περιμενεις ομως 60fps

υποψην πως ειναι μονο για 64bit windows αρα θα χρειαστεις να περασεις αναλογη εκδοση.

υποψην #2 θελει 61gb το game, εαν το αγοράσεις. εαν το παρεις απο πουθενα αλλου υπολόγισε 120κατι gb

 

κανε ενα upgrade. θες χωρο στον hdd,

64bit windows,

κανα 2-4 gb ram ακομα

και μια ωραια gpu σαν την 260x 2gb

 

ο cpu σου εχει ακομα ψωμια, ιδικά εαν του βαλεις μια καλη ψυχτρα και του κανεις ενα ωραιο oc.

 

O cpu έχει ψωμιά ναι, η κάρτα έχει ψοφήσει εδω και χρόνια, έχει γίνει ζόμπι, έχει ξαναψοφήσει και δεν το έχει καταλάβει.

Σωστά, 60GB αν πάρεις την φυσική έκδοση με τα dvd, 120GB αν το κατεβάσεις (σβήνονται μετά την εγκατάσταση τα extra 60GB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με half vsync δεν έχω σπασίματα στην εικόνα... Με vsync off/on, χάλια μαύρα και τελικά φταίει ο σιπιγιους... Να δούμε τι θα δούμε με τον i5.:D

 

post-260294-0-09637400-1429475622_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με half vsync δεν έχω σπασίματα στην εικόνα... Με vsync off/on, χάλια μαύρα και τελικά φταίει ο σιπιγιους... Να δούμε τι θα δούμε με τον i5. :D

 

attachicon.gifScreenshot_2015-04-19-23-29-04.png

Το αντίθετο γίνεται.με half vsync υπάρχει μόνο stuttering ενω με vsync on δεν υπάρχει κανένα stuttering

 

Επίσης το κλείσιμο του AF απο το παιχνίδι και η ενεργοποίηση απο το catalyst /nvidia προσθέτει extra stuttering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τερμα ολα low κατι μπορει να κανει, μην περιμενεις ομως 60fps

υποψην πως ειναι μονο για 64bit windows αρα θα χρειαστεις να περασεις αναλογη εκδοση.

υποψην #2 θελει 61gb το game, εαν το αγοράσεις. εαν το παρεις απο πουθενα αλλου υπολόγισε 120κατι gb

 

κανε ενα upgrade. θες χωρο στον hdd,

64bit windows,

κανα 2-4 gb ram ακομα

και μια ωραια gpu σαν την 260x 2gb

 

ο cpu σου εχει ακομα ψωμια, ιδικά εαν του βαλεις μια καλη ψυχτρα και του κανεις ενα ωραιο oc.

 

με direct x 9 θα παιξει το gta v ? εχω την εντυπωση πως οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι stutter απλά το μηχάνημα δε προλαβαίνει να φορτώσει υφες..ξεκιναει με κολλήματα στυλ αργού stutter και καταλήγει ο δρόμος να είναι μια γκρι γραμμή χωρίς φανάρια κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με direct x 9 θα παιξει το gta v ? εχω την εντυπωση πως οχι

ops σωστα, αρα θελει οπως και διποτε gpu, 64bit windows, χωρο στον δισκο καπου 130gb για download και μετα install, και κανα 2-4 gb ram ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιμενα... thnx για την γρηγορη απαντηση φιλος, να σαι καλα...

 

Παλι ο ξαδερφος μου θα τη πληρωσει... θα εγκατασταθω σπιτι του...

Να ξέρεις ότι πιάνει περίπου τα διπλάσια από τα 60GB καθώς γίνεται η εγκατάσταση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εχω μεχρι στιγμη της σπασμενη εκδοση, στο δικο μου pc 6ετιας;;; παιζει μια χαρα (αν και θελει καποιες αναβαθμισεις) και παει οπωσδηποτε για αγορα αυτη την εβδομαδα. Ειναι τοσο καλο, τοσο γεματο παιχνιδι που ειναι κριμα. Περιμενω το nuuvem να δω ποτε θα φερει στοκ για rockstar client με <30ευρω αλλιως η επομενη λυση αν δεν με διαψευσετε που να ειναι ασφαλης και οχι απο τυχαιο κλειδαδικο ειναι retail με 48-51 ευρω για rockstar client ή σε αυτα τα λεφτα με trade για steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότι πιάνει περίπου τα διπλάσια από τα 60GB καθώς γίνεται η εγκατάσταση

Αυτό έγινε σε όσους έκαναν pre load. 

 

Δεν πιάνει τα διπλάσια αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...