Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια γιατι 4gb ram???Ειμαστε μεσα 2015 και το παιχνιδι κοστιζει πανω απο 40ευρω. Κοινως δωστε λιγα χρηματα και παρτε αλλα 4gb να εχετε κομπλε το θεμα με την Ram......


Μου θυμιζει περιπτωση ατομου οπως ειχα πει και στο Psycho, που εχει προπαραγγειλει την Collector του Witcher 3 αξιας 150ευρω και καρτα γραφικων εχει την Gtx 650ti.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα ειναι τελεια.ειδικα για παιχνιδι 2 χρονων.Δεν το εφτιαξαν απο την αρχη για να εχει τα super γραφικα,απλα τα αναβαθμησαν οσο μπορουσαν.Επισης ο κοσμος ειναι τεραστιος και εχει πολυ λεπτομερεια στο παραμικρο.Τα activities misions κτλ που εχει και το μεγεθος του μετρανε σε τετοιο παιχνιδι.Οχι μονο τα textures.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε παιδια ξερει κανεις ποιο πληκτρο παταμε γθα να ανοιξει η οροφη;; Εχω δοκιμασει ολα τα κουμπια του πληκτρολογιου και κανενα δεν δουλεψε :)

Κρατάς πατημένο το H
Ευχαριστω, εγω το παταγα μια φορα και ανοιγαν τα φωτα. :) :) :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι 4gb ram???Ειμαστε μεσα 2015 και το παιχνιδι κοστιζει πανω απο 40ευρω. Κοινως δωστε λιγα χρηματα και παρτε αλλα 4gb να εχετε κομπλε το θεμα με την Ram......

Μου θυμιζει περιπτωση ατομου οπως ειχα πει και στο Psycho, που εχει προπαραγγειλει την Collector του Witcher 3 αξιας 150ευρω και καρτα γραφικων εχει την Gtx 650ti.

 

Εχεις δικιο δεν αντιλεγω, το παιχνιδι το πηρα 48 ευρω και μια 4αρα RAM (για να εχω 8GB) εχει 35 ευρω.

Ο λογος που ρωτησα ομως ειναι για να μου επιβεβαιωσει καποιος που ξερει αν ειναι οντως η RAM το προβλημα μου.

 

Το PC αυτο το εχω απο το 2010, 5 χρονια τωρα, και δεν υπηρξε ποτε λογος να αναβαθμισω μιας και παιζει τα παντα σε 1080p και πολυ ψηλα settings. Το Farcry 4 για παραδειγμα που ειναι το πιο προσφατο open world που επαιξα το ειχα σε Very High settings και ετρεχε τελεια.

 

Αν ειναι η ram θα παω να παρω αλλα 4gb σημερα κιολας, αλλα ειναι? Γιατι ο φιλος Dj2k παραπανω λεει οτι το τρεχει κομπλε με 4GB DDR2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν και αντιστάθηκα σθεναρά τη τελευταία 5ετια έβαλα 8 GB στο γέρικο σκυλί μου

 

Και ήδη σε αυτό το παιχνίδι είδα να ξεπερνάω τα 4, εντάξει δεν είναι και τόσο φοβερό το κόστος για να είσαι πιο ανετος γενικά, ειδικά αν σκοπευεις να κρατήσεις κι άλλο το PC σου όπως τουλάχιστον σκοπεύω εγώ

 

δηλαδή μέχρι του χρόνου με το ίδιο θα παραμείνω, δεν υπάρχει λόγος για ριζική αναβάθμιση για να παίζω τα υπάρχοντα port αξιοπρεπώς σε 1080

εντελως το εχω παρατησει ηδη,τι sweetfx και μπουρδες ΜΑΠΑ-ΓΡΑΦΙΚΑ

Πραγματικά δε καταλαβαίνω μερικοί τι σκέφτεστε όταν παιζετε ένα παιχνίδι και αποθεώνετε πατάτες σαν το watch dogs και το unity.

 

Καλά μας κάνει η ubisoft..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερώτηση: Ξέρει κανείς που κατεβαίνουν τα cache αρχεία από το client της Rockstar; Θέλω να σιγουρευτώ ότι θα τα διαγράψει μετά που θα κάνει και το install γιατί τα περνάω στον SSD και δεν περισσεύει ο χώρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερώτηση: Ξέρει κανείς που κατεβαίνουν τα cache αρχεία από το client της Rockstar; Θέλω να σιγουρευτώ ότι θα τα διαγράψει μετά που θα κάνει και το install γιατί τα περνάω στον SSD και δεν περισσεύει ο χώρος.

θα τα διαγράψει, 60.6GB θα είναι η τελική εγκατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά, κι εσύ τις ίδιες μπαρούφες μας έγραφες πριν μερικά χρόνια.

Τι συνέβη, αναθεώρησες;

1ο και τελευταιο ποστ στο thread:

 

Δεν εχω λογια να περιγραψω το κλαμα που εριξα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι 4gb ram???Ειμαστε μεσα 2015 και το παιχνιδι κοστιζει πανω απο 40ευρω. Κοινως δωστε λιγα χρηματα και παρτε αλλα 4gb να εχετε κομπλε το θεμα με την Ram......

Μου θυμιζει περιπτωση ατομου οπως ειχα πει και στο Psycho, που εχει προπαραγγειλει την Collector του Witcher 3 αξιας 150ευρω και καρτα γραφικων εχει την Gtx 650ti.

 

Τα +4gb ram είναι ανούσια όταν έχεις παλιό rig. Μονόδρομος το full upgrade.

 

Σε τι αναλυση-settings το τρεχεις? Και με τι GPU και CPU?

 

1680, 570,q9550, medium-high.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με το bug-crash όταν ο franklin πυροβολεί όταν είναι πάνω στην μηχανή, στην αποστολή με την κλοπή; Υπάρχει καμία λύση, εκτός από το να μη πυροβολάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...