Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις το δοκίμασα στο PC της υπογραφής, πολλά crashes, όλα στο High σχετικά smooth, very high έχει μερικά frame drops για ultra αφήστε το, γίνεται πολύ κουραστικό στα μάτια. Στο high βέβαια όλα ωραία φαίνονται αλλά τα crashes είναι πολύ σπαστικά. Δεν τα είχα συναντήσει μέχρι την στιγμή που κατέβασα ένα 100% progress save game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το παιχνίδι. Μόνο τον πρόλογο έχω τελιώσει και οι υπόλοιπες ώρες ΜΟΝΟ online.

 

Από θέμα απόδοσης , δεν το περίμενα τόσο βαρύ να πώ την αλήθεια. Την 980 την γονατίζει εύκολα. Παρόλο αυτά τρέχω σε όλα full, εκτός από το γρασίδι σε HIGH, γιατί έπεφτα 35άρια (και πιο χαμηλά).

 

Επιμέρους έχω το MSAAx2, ΤΧΑΑ, Population Densinty/Variety & Distance Scaling στο full, NVIDIA PCSS, Post FX FULL, Anisotropic x16.

 

Τρέχει πάρα πολύ καλά, μερικές φορές πέφτει ~50FPS, το οποίο το αντέχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ crash ρε παιδιά το ρημάδι. random crashes.

 

Όπως και να έχει, έκανα και 2 heist (tutorial missions νομίζω) στο Online. για το story mode εκτός από τα αναβαθμισμένα γραφικά και τα fps και το overall performance, δεν έχει καμία διαφορά απο το console release (του 360) σωστά; 

 

Το first person perspective πάντως έχει χαβαλέ.

 

άρχισε και τα BSOD χθες μετά το setup, για το καλωσόρισμα. memory management μηνύματα κτλ.

 

Να σημειώσω οτι και εγω πριν λιγες μερες ετρωγα crashes ανα 15-30λεπτα,και απο τότε που άλλαξα το page file δεν εχω ξαναφαει ουτε ενα!

Τσεκάρετε τον σκληρό που εχετε το gta μεσα, και βαλτε το page file του να το ελενχουν τα Windows, κάντε ενα restart μετα καλού κακού και δοκιμάστε παλι το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το παιχνίδι. Μόνο τον πρόλογο έχω τελιώσει και οι υπόλοιπες ώρες ΜΟΝΟ online.

 

Από θέμα απόδοσης , δεν το περίμενα τόσο βαρύ να πώ την αλήθεια. Την 980 την γονατίζει εύκολα. Παρόλο αυτά τρέχω σε όλα full, εκτός από το γρασίδι σε HIGH, γιατί έπεφτα 35άρια (και πιο χαμηλά).

 

Επιμέρους έχω το MSAAx2, ΤΧΑΑ, Population Densinty/Variety & Distance Scaling στο full, NVIDIA PCSS, Post FX FULL, Anisotropic x16.

 

Τρέχει πάρα πολύ καλά, μερικές φορές πέφτει ~50FPS, το οποίο το αντέχω.

 

Κλείσε το TXAA γιατί θολώνει την εικόνα, βάλε Softest τις σκιές αντί για NVIDIA PCSS γιατί έχουν κάνει poor implementation, απενεργοποίησε το 16xAF από το παιχνίδι και κάνε force από τον driver. Α και βάλε και το ReShade(K-Putt'e preset).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ως τελείως νουμπάς στο online υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε? Γιατί ο δε φορές μπήκε μου την πέφτανε και με καθαρίζουν για πλάκα κάτι άσχετοι.

Παρεπιπτόντως υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για το online να διαβάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ως τελείως νουμπάς στο online υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε? Γιατί ο δε φορές μπήκε μου την πέφτανε και με καθαρίζουν για πλάκα κάτι άσχετοι. Παρεπιπτόντως υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για το online να διαβάσω?

αν ανατρέξεις κάτι σελίδες πίσω, ο συμφορουμίτης έχει αναρτήσει το "επίσημο" λέμε τώρα, social club crew του insomnia. Κάνε join. μετά φαίνεται και ποιος είναι online κτλ. (μεσημέρι θα είμαι σπίτι, αν θες να κάνουμε κανα duo)

 

 

Να σημειώσω οτι και εγω πριν λιγες μερες ετρωγα crashes ανα 15-30λεπτα,και απο τότε που άλλαξα το page file δεν εχω ξαναφαει ουτε ενα!

Τσεκάρετε τον σκληρό που εχετε το gta μεσα, και βαλτε το page file του να το ελενχουν τα Windows, κάντε ενα restart μετα καλού κακού και δοκιμάστε παλι το game.

μάλιστα, θα το τσεκάρω όταν πάω σπίτι να δούμε. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω επεξεργαστή πέφτουν τόσο τα frames , όχι λόγω κάρτας.

έχεις δίκιο , το διαπίστωσα απο άλλα benchmarks . με τον phenom sta 3.8 και 7950 τα έβαλα όλα στο high με tesselation και  ambient occlusion normal  και παίζω στα 35-60 καρέ. καιρός πια να το απολαύσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ως τελείως νουμπάς στο online υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε? Γιατί ο δε φορές μπήκε μου την πέφτανε και με καθαρίζουν για πλάκα κάτι άσχετοι. Παρεπιπτόντως υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για το online να διαβάσω?

 

Μπορείς να ανοίξεις το Passive mode πατώντας M στο menu που βγάζει. Επίσης υπάρχει στα Settings-Online-Options.

Έτσι δεν μπορούν να σε βαρέσουν στο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα εχθες πανω σε optional mission τα ηπιε το παιχνιδι , σταματησε χωρις σφαλμα χωρις τπτ...απλα γυρισε επιφανεια εργασιας....σον αφορα την αποδοση , νταξει παει καλα και ειναι λογικο για μενα εχοντας : Gtx 970 & i7 -3770 - 16gb ram και συν της αλλης δεν εχω και τοσο υψηλες απαιτησεις οντας κονσολας...Και εκει ειναι που καταληγω στο οτι πλεον (ασχετα των επιδοσεων) , δεν εχουν δικαιολογια οι devs γιατι η αρχιτεκτονικη ειναι ιδια... Ακομα και στο ps3 τετοια θεματα δεν ειχε το γαμιδι...Νταξ, δεχομαι οτι τα pc σαν υλοποιησεις ολες διαφερουν αλλα και παλι ρε γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορω κανονικα να παιξω online? 

Και, ποια ειναι η διαδικασια εγκαταστασης αν το παρω απο εκει.

 

Επισης ειναι safe αυτο το store? Δεν βλεπω σχολια χρηστων για αυτο ρωταω....

 

 

 

Το F310 δεν ειναι ασυρματο, αν ψαχνεις για ασυρματο. Kατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο.

Tου 360 ασυρματο πρεπει να λεει για Windows, ωστε να σου δινει και το wireless receiver.

Δηλαδη αυτο: http://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

Ή σε ενσυρματο: http://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

Παρομοιο ασυρματο ειναι και αυτο: http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-6566-bk-xeox-pro-analog-gamepad-wireless-black-p-PER.580224

 

Και DualShock 4 μπορεις να παρεις, και ενα Bluetooth usb adapter. (Και αυτο).

To Xbox One controller δουλευει μονο ενσυρματα προς το παρον καθως δεν εχει βγει ακομα το receiver του.

 

Για 15 ευρω που εχουν διαφορα το 360 ασυρματο με το ds4, μαλλον θα τα δωσω για το ds4. Αυτο ασυρματα παιζει στα windows? 

Επισης, φορτιζει μεσω usb? Δεν εχω ασχοληθει καθολου με controllers για αυτο και ολες οι ερωτησεις....

 

Επιπλεον, μπορει καποιος να μου απαντησει στις παραπανω ερωτησεις σχετικα με το καταστημα που προταθηκε πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 15 ευρω που εχουν διαφορα το 360 ασυρματο με το ds4, μαλλον θα τα δωσω για το ds4. Αυτο ασυρματα παιζει στα windows? 

Επισης, φορτιζει μεσω usb? Δεν εχω ασχοληθει καθολου με controllers για αυτο και ολες οι ερωτησεις....

 

Επιπλεον, μπορει καποιος να μου απαντησει στις παραπανω ερωτησεις σχετικα με το καταστημα που προταθηκε πιο πριν?

http://www.insomnia.gr/topic/223154-gamepads-controllers-%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-pc-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CF%80%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορω κανονικα να παιξω online αν το αγορασω απο το abcdkey.com?


Και, ποια ειναι η διαδικασια εγκαταστασης αν το παρω απο εκει.


 


Επισης ειναι safe αυτο το store? Δεν βλεπω σχολια χρηστων για αυτο ρωταω....


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε τρόπος να κάνετε skip το intro video:

 

1) Κατεβάζετε το notepad++ και κάνετε εγκατάσταση

2) Ανοίγεται το GTA5.exe με το notepad++

3) Πατάτε CTRL+F και ψάχνεται για την λέξη rockstar_logos

4) Αλλάζεται ένα γράμμα από την λέξη, π.χ rockstar_logoz (εδώ μπορεί να κολλήσει λίγο το σύστημα)

5) Κάνετε save το αρχείο

 

Γίνεται και με hex editor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...