Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^(σαν να ακούω κάτι φωνές από υπόγεια να λένε "challenge accepted") :P

 

FIFA 15 και Lords of the Fallen τον πούλο έχουν πάρει πάντως. Για την ώρα, κάνει πολύ καλή δουλειά το Denuvo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο δεν έχει κυκλοφορήσει πολύ καιρό πάντως.

Αν θυμάμαι καλά, και το FIFA14 αργήσανε λίγο, αλλά το σπάσανε στο τέλος.

 

Όπως και να'χει, το πολύ πολύ να μη παίξω GTA V ποτέ μου. :P

Και να είχα τα λεφτά να το αγοράσω, δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω πριν το τεστάρω πάνω στο PC μου μετά την εμπειρία του IV.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν υπάρχει καλό feedback από τους χρήστες θα το αγοράσω κι ας περιμένω λίγο ακόμα.

(Προπαραγγελία για κανένα λόγο)

 

Είχα πει βέβαια ότι δε θα έδινα ξανά λεφτά στη R* , αλλά επειδή θέλω να ευχαριστηθώ όσο γίνεται το συγκεκριμένο παιχνίδι και μάλλον θα το παίζω καιρό, θέλω να έχω όλο το επίσημο support από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάστε και με τα κλειδώματα του AC 2 τι είχε γίνει τότε. Emulators για προσομοίωση σύνδεσης στους servers της Ubisoft για να μπεις και άλλα χίλια δυο αλλά μετά από λίγο καιρό, απλά ένα .dll και είναι έτοιμο. Ότι θα σπάσει, θα σπάσει. Δεν νομίζω να τα παρατήσουν μέχρι να τα καταφέρουν. Απλά μπορεί να μην είναι day-one. Fine by me!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να το κάνω pre-order αφού σίγουρα το παιχνίδι θα το λιώνω για πολλά χρόνια και τα λεφτά του θα τα βγάλει αλλά βλέπω ότι είναι ακριβό! Κοιτάω στο skroutz και πχ το έχει 8 ευρώ κάτω από τα public/Πλαίσιο αλλά με 3.5-4 μεταφορικά και άλλα τόσα αντικαταβολή και πάει ίδια τιμή με τα public/πλαίσιο οπότε δώρο άδωρο. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν τίποτα κουπόνια για public που να βοηθάνε λίγο στην τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc ειδικα μπορεις να το βρεις σε digital μορφη στα 25 ή στα 30 ευρω την πρωτη εβδομαδα που θα βγει. Τωρα αν θελεις το κουτι του κτλ, ε πρεπει να το σκασεις το 45+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το φιφα 14 εκαναν 45 μερες να το σπασουν και νομιζω ειχε το ιδιο κλειδωμα

 

To FIFA 14 ειχε Denuvo's DRM, αλλα παλιοτερη και αρκετα διαφορετικη εκδοση. Δεν προκειται για το ιδιο κλειδωμα.

Οπως και να'χει, τουλαχιστον δεν θα εχει το αθλιο GFWL.

 

Ειμαστε στην 46η μερα απο την κυλοφορια του FIFA 15 (23/9/14), θα δουμε ποσο θα αντεξει, ως τωρα παντως μια χαρα τα παει.

 

Εγω θα το κανω pre-order με το που γινει διαθεσιμο στο Steam και θα το παιζω για πολλα χρονια, οπως καθε GTA απο το GTA 3 εως το GTA IV (το οποιο παιζω μεχρι και σημερα, με 1.000 mods).

 

p.s. Για οσους ψαχνουν την οικονομηκοτερη επιλογη, η καλυτερη λυση ειναι αυτο που ειπε ο Αλεξ παραπανω. Υπαρχουν sites που πουλανε keys σε πολυ χαμηλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το ρεκορ το εχουν το Alone in the Dark του 2008 που τους πηρε αν θυμαμαι καλα κανενα 2μηνο να το κρακαρουν, και φυσικα το hawx 2 που εκανε καποια χρονια να βγει ουτε καν crack αλλα μια πατεντα για να μπαινεις μεσω του uplay με ψευτικο προφιλ online.

 

Μερικα games εχουν δυσκολα κλειδωματα, αλλα στο τελος τα καταφερνουν. Πιστευω πως τους πληρωνουν και οι ιδιοι οι publishers να τα καθυστερουν επιτηδες(λες και δεν τους ξερουν ποιοι και πως τα κανουν), για να πανε να αγοραζουν μερικοι το game τους. Ολοκληρες εταιρειες ειναι, φυσικα και ξερουν οτι τους πειρατευουν το game.

 

Τεσπα. το game βγαινει τον Ιανουαριο στο pc, το εχω αγορασει ηδη στο ps4(pre order), αρα θα δουμε και τι θα γινει και με αυτο, απο καθαρη περιεργεια και μονο, το συγκεκριμενο game δεν το παιρνω απο θειο, το αγοραζω και δυο φορες αμα λαχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GTA IV το εχω αγορασει 4 φορες. Στο PS3 retail εκδοση, Μετα στο PC retail εκδοση, μετα στο Steam μαζι με EFLC, και πριν λιγο καιρο το ειδα τυχεα 15 ευρω (PC retail) στο Media Mark που ψωνιζα και το ξανα-πειρα.

Και το GTA SA το εχω αγορασει 4 φορες. Xbox 1, PC retail, Steam, και Android :)

 

Ακομα τα παιζω και τα δυο, και ειναι απο τα all time αγαπημενα μου. Το V σιγουρα ειναι καλυτερο απο το IV, και ισως να ειναι και καλυτερο απο το SA.
 

Αν και απ' οταν βγηκε το Farming Simulator 15 εδω και μια βδομαδα δεν εχω αγγιξει αλλο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για retail έκδοση λέω πάντα για τίτλο που θα ασχολούμαι με τις ώρες και για πολλά πολλά χρόνια! 

Τελικά το έκλεισα από Games Club που είναι σχετικά κοντά σε μένα στην Γλυφάδα τελική τιμή 50,85...τώρα δεν ξέρω τι γίνεται αν πέσει η τιμή αν κάνουν επιστροφή χρημάτων...θα δείξει έχουμε 2+ μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...