Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω μεγαλο διλημα να παρω το ps4 με το το gta v η να περιμενω τον ιουανουαριο για τον υπολογιστη που θα βγει το παιχνιδι? Το θεμα ειναι οτι σιγουρα θα χρειαστει να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου για να το σηκωσει και φοβαμαι οτι θα μου ρθει πολυ πιο ακριβα ετσι. Απο την αλλη παντα επαιζα ολη την σειρα gta (κανενα αλλο παιχνιδι δεν μου αρεσει) σε υπολογιστη γιατι μου αρεσε επισης οτι εχεις δυνατοτητες για modifications,διαφορετικα cheats απο αυτα της κονσολας και επισης τα trainer που δινουν τρελλα cheat. Τελος η δυνατοτητα να παιζεις online (χωρις να πληρωνεις..καινουργιο κι αυτο.) Τι λετε για ολα αυτα δεν αξιζει να πληρωσω παραπανω για να κανω τον υπολογιστη ικανο να το παιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω μεγαλο διλημα να παρω το ps4 με το το gta v η να περιμενω τον ιουανουαριο για τον υπολογιστη που θα βγει το παιχνιδι? Το θεμα ειναι οτι σιγουρα θα χρειαστει να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου για να το σηκωσει και φοβαμαι οτι θα μου ρθει πολυ πιο ακριβα ετσι. Απο την αλλη παντα επαιζα ολη την σειρα gta (κανενα αλλο παιχνιδι δεν μου αρεσει) σε υπολογιστη γιατι μου αρεσε επισης οτι εχεις δυνατοτητες για modifications,διαφορετικα cheats απο αυτα της κονσολας και επισης τα trainer που δινουν τρελλα cheat. Τελος η δυνατοτητα να παιζεις online (χωρις να πληρωνεις..καινουργιο κι αυτο.) Τι λετε για ολα αυτα δεν αξιζει να πληρωσω παραπανω για να κανω τον υπολογιστη ικανο να το παιξει?

 

No!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 400€ (άντε 300€ αν πληρώσεις και το παιχνίδι και νέο τροφοδοτικό ίσως)σίγουρα παίρνεις αρκετά καλή vga για να το παίξεις το παιχνίδι με πάρα πολύ καλές ρυθμίσεις,από επεξεργαστή αφού είναι φτιαγμένο για ps4 δεν μπορεί να έχει μεγάλες απαιτήσεις,αν δεν έχεις καινούργιο επεξεργαστή δεν θα το παίζεις με 60fps αλλά και η ps4 το παίζει περιορισμένα στα 30fps ,και με drops κιόλα, χωρίς να μπορείς να το αλλάξεις.

Βέβαια και μια ps4 να έχεις δεν είναι άσχημα αν σου αρέσουν και άλλα παιχνίδια που βγαίνουν για αυτήν. 

Για εμένα περίμενε την έκδοση για Pc,όπως λες με τα mod θα το χαρείς ποιο πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 400€ (άντε 300€ αν πληρώσεις και το παιχνίδι και νέο τροφοδοτικό ίσως)σίγουρα παίρνεις αρκετά καλή vga για να το παίξεις το παιχνίδι με πάρα πολύ καλές ρυθμίσεις,από επεξεργαστή αφού είναι φτιαγμένο για ps4 δεν μπορεί να έχει μεγάλες απαιτήσεις,αν δεν έχεις καινούργιο επεξεργαστή δεν θα το παίζεις με 60fps αλλά και η ps4 το παίζει περιορισμένα στα 30fps ,και με drops κιόλα, χωρίς να μπορείς να το αλλάξεις.

Βέβαια και μια ps4 να έχεις δεν είναι άσχημα αν σου αρέσουν και άλλα παιχνίδια που βγαίνουν για αυτήν.

Για εμένα περίμενε την έκδοση για Pc,όπως λες με τα mod θα το χαρείς ποιο πολύ.

Γεια σου φιλε. Και εγω πιο πολυ προς εκει κλινω αλλα ειδα σε ενα γνωστο σαιτ τι απαιτησεις θα εχει για να παιξει και φοβαμαι μην πληρωσω πολλα παραπανω απο 500 ευρω. Αυτη την στιγμη για να καταλαβεις ο υπολογιστης μου ειναι με αυτες τις δυνατοτητες:

 

Intel® Pentium® D CPU 2.66 GHZ

 

RAM 3.00 GB

 

Windows 7 32-bit

 

Nvidia GeForce 8400 GS

 

Τροφοδοτικο εχω μεγαλο απ οτι θυμαμαι 550 corsair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gpu,cpu,ram&mobo στο ~500€ θα σου βγει. Εντάξει, δεν θα είναι πιθανών high-end αλλά ένα medium/high θα το πετύχεις άνετα πιστεύω (όχι μόνο στο GTA που πιθανών εκεί πας για high, αλλά και στα υπόλοιπα, κάπου εκεί στοχεύεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε. Και εγω πιο πολυ προς εκει κλινω αλλα ειδα σε ενα γνωστο σαιτ τι απαιτησεις θα εχει για να παιξει και φοβαμαι μην πληρωσω πολλα παραπανω απο 500 ευρω. Αυτη την στιγμη για να καταλαβεις ο υπολογιστης μου ειναι με αυτες τις δυνατοτητες:

 

Intel® Pentium® D CPU 2.66 GHZ

 

RAM 3.00 GB

 

Windows 7 32-bit

 

Nvidia GeForce 8400 GS

 

Τροφοδοτικο εχω μεγαλο απ οτι θυμαμαι 550 corsair

Θες νεο pc απο την αρχη, minimum 800e θα ελεγα για να παιξεις GTA σωστα. Αν ειναι να παιξεις μονο αυτο παρτο στο ps4 για εμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά έβαλαν. Minimum 800. Αλλά φίλε winer, κάνε ένα κόπο και πάνε βάλε ξανά αυτά που ρωτάς εδώ στη κατηγορία που είναι για 'νεα συστήματα και αναβαθμίσεις' για να είσαι πρώτον στο σωστό μέρος και δεύτερον να πάρεις περισσότερες γνώμες.

Στο 500-άρι πάντως, φτιάχνεις ένα mid-end μηχάνημα, άνετα. Σε τι ανάλυση παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αποφασισει τι θα κανει οποτε δεν εχει νοημα να του προτεινουν διαφορες συνθεσεις ακομα, το 500αρι ειναι εφικτο με αρκετους συμβιβασμους αλλα αν ειναι να γινει ολο αυτο για ενα παιχνιδι το ps4 παλι φτηνοτερα θα βγει και θα το παιζει και καλυτερα κατα πασα πιθανοτητα. Αν απο την αλλη θελει να ασχοληθει με pc gaming γενικα τοτε φυσικα ειναι καλυτερη επιλογη, εγω προσωπικα για ενα παιχνιδι οσο καλο και αν ηταν αυτο θα κοιτουσα την πιο φτηνη λυση η οποια atm ειναι το πακετο με το ps4 στα 399.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται το πως θες να το παιζεις. Αν θες να το παιζεις οπως το ps4 (30 fps / no draw distance / no AA) τοτε θα δωσεις μια 500αρα και θα εισαι jet. Αν θες να το maxaris τοτε θα ξοδευτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω μεγαλο διλημα να παρω το ps4 με το το gta v η να περιμενω τον ιουανουαριο για τον υπολογιστη που θα βγει το παιχνιδι? Το θεμα ειναι οτι σιγουρα θα χρειαστει να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου για να το σηκωσει και φοβαμαι οτι θα μου ρθει πολυ πιο ακριβα ετσι. Απο την αλλη παντα επαιζα ολη την σειρα gta (κανενα αλλο παιχνιδι δεν μου αρεσει) σε υπολογιστη γιατι μου αρεσε επισης οτι εχεις δυνατοτητες για modifications,διαφορετικα cheats απο αυτα της κονσολας και επισης τα trainer που δινουν τρελλα cheat. Τελος η δυνατοτητα να παιζεις online (χωρις να πληρωνεις..καινουργιο κι αυτο.) Τι λετε για ολα αυτα δεν αξιζει να πληρωσω παραπανω για να κανω τον υπολογιστη ικανο να το παιξει?

Σοβαρα τωρα εγραψες το παραπανω???Δεν σου αρεσει κανενα παιχνιδι στον υπολογιστη εκτως του GTA???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σου φιλε. Και εγω πιο πολυ προς εκει κλινω αλλα ειδα σε ενα γνωστο σαιτ τι απαιτησεις θα εχει για να παιξει και φοβαμαι μην πληρωσω πολλα παραπανω απο 500 ευρω. Αυτη την στιγμη για να καταλαβεις ο υπολογιστης μου ειναι με αυτες τις δυνατοτητες:

 

Intel® Pentium® D CPU 2.66 GHZ

RAM 3.00 GB

Windows 7 32-bit

Nvidia GeForce 8400 GS

Τροφοδοτικο εχω μεγαλο απ οτι θυμαμαι 550 corsair

Τα GTA στο PC ειναι "αλλα παιχνιδια" και εχουν πολυ πολυ μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο οτι στις κονσολες λογο των MODs, τα οποια MODs για εμενα ειναι και το καλυτερο κομματι των GTA.

Περα απο τα γραφικα του GTA V, τα οποια στο PS4/Xbox ειναι αστεια μπροστα σε αυτα του MODed GTA IV, το παιχνιδι με MODs στο PC θα το απολαυσεις πολυ περισσοτερο και θα το παιξεις και για περισσοτερα χρονια.

 

Εγω το GTA IV ακομα το παιζω πολυ συχνα, και δεν σταματανε ποτε να βγαζουν νεα MODs.

 

Θα σου προτεινα να αναβαθμισεις το PC σου και να το παιξεις εκει.

(Με μια γρηγορη ματια θες Μητρικη, CPU, RAM, GPU. Και κρατας το κουτι, το τροφοδοτικο, τους δισκους σου κτλ.)

 

Αν θέλω όντως 800 ανεβαίνω πολύ παιδιά.

Το ποσα θα χαλασεις εξαρτατε απο τα γραφικα που ζητας. Και απο οτι καταλαβαινω δεν θα χρειαστει να ανεβεις εκει.

Με 380 ευρω κανεις το PC σου αρκετα δυνατοτερο απο το PS4. (i3-4160, 8GB DDR3, 1150 mobo, R9 270).

 

Για εμενα καποια MODs οπως ρεαλιστικα driving-physics-weapon-damage mechanics και ενα ENB τα θεωρω ΔΕΔΟΜΕΝΑ για να παιξω GTA, καθως παιζουν το μεγαλυτερο ρολο σε ενα open word παιχνιδι αυτου του ειδους.

Αν δεν τα ειχα εστω αυτα, θα το ειχα παρατησει εδω και πολλα χρονια το GTA IV.

GTAIV_2014_10_13_04_49_12_44.png

supercharged 1200BHP :)

Επεξ/σία από Cowboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα GTA στο PC ειναι "αλλα παιχνιδια" και εχουν πολυ πολυ μεγαλυτερη διαρκεια ζωης απο οτι στις κονσολες λογο των MODs, τα οποια MODs για εμενα ειναι και το καλυτερο κομματι των GTA.

Περα απο τα γραφικα του GTA V, τα οποια στο PS4/Xbox ειναι αστεια μπροστα σε αυτα του MODed GTA IV, το παιχνιδι με MODs στο PC θα το απολαυσεις πολυ περισσοτερο και θα το παιξεις και για περισσοτερα χρονια.

 

Εγω το GTA IV ακομα το παιζω πολυ συχνα, και δεν σταματανε ποτε να βγαζουν νεα MODs.

 

Θα σου προτεινα να αναβαθμισεις το PC σου και να το παιξεις εκει.

(Με μια γρηγορη ματια θες Μητρικη, CPU, RAM, GPU. Και κρατας το κουτι, το τροφοδοτικο, τους δισκους σου κτλ.)

 

Το ποσα θα χαλασεις εξαρτατε απο τα γραφικα που ζητας. Και απο οτι καταλαβαινω δεν θα χρειαστει να ανεβεις εκει.

Με 380 ευρω κανεις το PC σου αρκετα δυνατοτερο απο το PS4. (i3-4160, 8GB DDR3, 1155 mobo, R9 270).

 

Για εμενα καποια MODs οπως ρεαλιστικα driving-weapon-damage mechanics και ενα ENB τα θεωρω ΔΕΔΟΜΕΝΑ για να παιξω GTA, καθως παιζουν το μεγαλυτερο ρολο σε ενα open word παιχνιδι αυτου του ειδους.

Αν δεν τα ειχα εστω αυτα, θα το ειχα παρατησει εδω και πολλα χρονια το GTA IV.

GTAIV_2014_10_13_04_49_12_44.png

supercharged 1200BHP :)

Καλημερα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Σε απορια του φιλου fulgore πιο πάνω ναι όντως δεν μου αρέσει κανένα άλλο παιχνίδι και πιο παλιά που είχα κάνει αποπειρα και πήρα μια κονσόλα μετά από λίγες βδομάδες την πούλησα. Στο smartphone htc one m8 δεν έχω ούτε ένα για να καταλάβεις.Το gta san andreas από την άλλη το μόνο παιχνίδι που με κέρδισε το είχα λιώσε στο pc με τα mods και στις διαφοροποιημένες πίστες online που μπορείς να βρεις. Πιστευω οτι έιμαι στο σωστό θέμα γιατί ο σκοπός μου είναι η αγορά του gta v σε pc κατα μεγάλη προτίμηση και η βοήθεια από εσάς να κάνω ικανό τον υπολογιστή μου να το παίξει ικανοποιητικά.. Αυτά που γράφεις φίλε με 380 ευρω μπορείς μήπως να τα γράψεις αναλυτικά ώστε να τα αναζητήσω? Δεν έχω πρόβλημα πάντως και μέχρι 600 maximum και ο υπολογιστής καλό θα ήταν να αναβαθμιστεί.Η χρήση του πάντα ήταν σπάνια λόγω smartphone. Άνοιγε κάθε μέρα μόνο όταν έπαιζα το san andreas. Επεξ/σία από winer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Σε απορια του φιλου fulgore πιο πάνω ναι όντως δεν μου αρέσει κανένα άλλο παιχνίδι και πιο παλιά που είχα κάνει αποπειρα και πήρα μια κονσόλα μετά από λίγες βδομάδες την πούλησα. Στο smartphone htc one m8 δεν έχω ούτε ένα για να καταλάβεις.Το gta san andreas από την άλλη το μόνο παιχνίδι που με κέρδισε το είχα λιώσε στο pc με τα mods και στις διαφοροποιημένες πίστες online που μπορείς να βρεις. Πιστευω οτι έιμαι στο σωστό θέμα γιατί ο σκοπός μου είναι η αγορά του gta v σε pc κατα μεγάλη προτίμηση και η βοήθεια από εσάς να κάνω ικανό τον υπολογιστή μου να το παίξει ικανοποιητικά.. Αυτά που γράφεις φίλε με 380 ευρω μπορείς μήπως να τα γράψεις αναλυτικά ώστε να τα αναζητήσω? Δεν έχω πρόβλημα πάντως και μέχρι 600 maximum και ο υπολογιστής καλό θα ήταν να αναβαθμιστεί.Η χρήση του πάντα ήταν σπάνια λόγω smartphone. Άνοιγε κάθε μέρα μόνο όταν έπαιζα το san andreas.

Δεν με κατάλαβες.

Λοιπόν, καταρχήν να πω σε όλα τα παιδιά παρά πάνω το συλλογισμό μου για να καταλάβετε όλοι καλύτερα τι θέλω να πω.

Άμα το παιδί εδώ θέλει να παίξει απλά το gta χωρίς να είναι gamer και χωρίς γενικά να ασχολείται με παιχνίδια (κονσόλες ή αλλιώς), το καλύτερο που έχει να κάνει -ΚΑΙ ΠΑΛΙ- είναι να διαλέξει να αναβαθμίσει από το να πάρει κονσόλα την οποία μετά θα την 'πεταξει' σε καμία γωνία του δωματίου/σπιτιού του και θα την έχει να πιάνει χώρο. Το pc όπως και να το κάνεις, που στην τελική και να μην ξανά παίξει άλλο παιχνίδι για πολύ καιρό ακόμα, είναι pc. Κάνει άλλα 5.000 διαφορετικά πράγματα που σημαίνει ότι τζάμπα δεν θα πάει! Τα 500€ που δίνει budget, είναι υπέρ αρκετά για να φτιάξεις ένα αξιόλογο σύστημα να παίξεις gta στα μέτρια, προσαρμοσμένα-υψηλά γραφικά (αφού χρειάζεται μόνο τέσσερα πράγματα: cpu,gpu,ram,mobo).

Συνοψίζω. Εν κατακλείδι, εμένα η γνώμη μου είναι να αναβαθμίσεις τον υπάρχον εξοπλισμό σου που και θα παίξεις να ευχαριστηθείς παιχνίδι και θα.σου μείνει για οτιδήποτε άλλο.

 

Μία σημείωση: Σου είπα να πας στο άλλο νήμα για το λόγο ότι αν αποφασίσεις να ξεψαχνίσεις το υπολογιστή σου, θα έχεις ήδη έτοιμες αρκετές γνώμες. Επίσης, δεν είναι λίγοι που ανοίγουν εκεί θέμα με την προϋπόθεση ότι θέλουν να τους προτείνουν συστήματα για ένα συγκεκριμένο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...