Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.Η χρήση του πάντα ήταν σπάνια λόγω smartphone. Άνοιγε κάθε μέρα μόνο όταν έπαιζα το san andreas.

....winer...απαιτησεις δεν βλεπω να εχεις ιδιαιτερες....εγω θα σου ελεγα να περιμενεις να βγει ΠΡΩΤΑ η PC version, και μετα να αποφασησεις........γιατι ακουγονται διαφορες φημες περι No modding support,ποσο PC optimized θα είναι,PC requirements κ.ο.κ.......από μενα απλα περιμενε....οσο για τα σχολια περι GTA IV modded vs GTA V next gen consoles....απλα είναι για γελια...εγω ηδη το παιζω στο PS4 και το εχω λιωσει ...και θα το λιωσω και στο PC μολις βγει...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με κατάλαβες.

Λοιπόν, καταρχήν να πω σε όλα τα παιδιά παρά πάνω το συλλογισμό μου για να καταλάβετε όλοι καλύτερα τι θέλω να πω.

Άμα το παιδί εδώ θέλει να παίξει απλά το gta χωρίς να είναι gamer και χωρίς γενικά να ασχολείται με παιχνίδια (κονσόλες ή αλλιώς), το καλύτερο που έχει να κάνει -ΚΑΙ ΠΑΛΙ- είναι να διαλέξει να αναβαθμίσει από το να πάρει κονσόλα την οποία μετά θα την 'πεταξει' σε καμία γωνία του δωματίου/σπιτιού του και θα την έχει να πιάνει χώρο. Το pc όπως και να το κάνεις, που στην τελική και να μην ξανά παίξει άλλο παιχνίδι για πολύ καιρό ακόμα, είναι pc. Κάνει άλλα 5.000 διαφορετικά πράγματα που σημαίνει ότι τζάμπα δεν θα πάει! Τα 500€ που δίνει budget, είναι υπέρ αρκετά για να φτιάξεις ένα αξιόλογο σύστημα να παίξεις gta στα μέτρια, προσαρμοσμένα-υψηλά γραφικά (αφού χρειάζεται μόνο τέσσερα πράγματα: cpu,gpu,ram,mobo).

Συνοψίζω. Εν κατακλείδι, εμένα η γνώμη μου είναι να αναβαθμίσεις τον υπάρχον εξοπλισμό σου που και θα παίξεις να ευχαριστηθείς παιχνίδι και θα.σου μείνει για οτιδήποτε άλλο.

 

Μία σημείωση: Σου είπα να πας στο άλλο νήμα για το λόγο ότι αν αποφασίσεις να ξεψαχνίσεις το υπολογιστή σου, θα έχεις ήδη έτοιμες αρκετές γνώμες. Επίσης, δεν είναι λίγοι που ανοίγουν εκεί θέμα με την προϋπόθεση ότι θέλουν να τους προτείνουν συστήματα για ένα συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

 

Δεν με πειραξε φιλε απλα εγραψα εδω για το gta γιατι αυτο με ενδιαφερει :-D Και εγω αυτο αποφασισα και ειχα ηδη αποφασισει και παω ως 600 ευρω απλα θελω να ξερω τι να επιλεξω ωστε να το στηριζει οσο δυνατον καλυτερα ο υπολογιστης μου. Οντως δεν ειμαι καθολου gamer.Ο υπολογιστης μου ειναι turbo x.

εγω τελικα δεν εχω καταλαβει ποτε κυκλοφορει για pc υστερα απο τοσες αναβολες

Απ οτι ειδα για 27 γεναρη λενε.

....winer...απαιτησεις δεν βλεπω να εχεις ιδιαιτερες....εγω θα σου ελεγα να περιμενεις να βγει ΠΡΩΤΑ η PC version, και μετα να αποφασησεις........γιατι ακουγονται διαφορες φημες περι No modding support,ποσο PC optimized θα είναι,PC requirements κ.ο.κ.......από μενα απλα περιμενε....οσο για τα σχολια περι GTA IV modded vs GTA V next gen consoles....απλα είναι για γελια...εγω ηδη το παιζω στο PS4 και το εχω λιωσει ...και θα το λιωσω και στο PC μολις βγει...

No moding suport που το ακουσες? Εστω κι ετσι θα βγουν trainer που δινουν αλλες δυνατοτητες και επισης online multiplay δυνατοτητες παρομοιες με το san andreas ευελπιστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω μεγαλο διλημα να παρω το ps4 με το το gta v η να περιμενω τον ιουανουαριο για τον υπολογιστη που θα βγει το παιχνιδι? Το θεμα ειναι οτι σιγουρα θα χρειαστει να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου για να το σηκωσει και φοβαμαι οτι θα μου ρθει πολυ πιο ακριβα ετσι. Απο την αλλη παντα επαιζα ολη την σειρα gta (κανενα αλλο παιχνιδι δεν μου αρεσει) σε υπολογιστη γιατι μου αρεσε επισης οτι εχεις δυνατοτητες για modifications,διαφορετικα cheats απο αυτα της κονσολας και επισης τα trainer που δινουν τρελλα cheat. Τελος η δυνατοτητα να παιζεις online (χωρις να πληρωνεις..καινουργιο κι αυτο.) Τι λετε για ολα αυτα δεν αξιζει να πληρωσω παραπανω για να κανω τον υπολογιστη ικανο να το παιξει?

Πρεπει να κανεις αλλαξεις ολο το pc αν θες να παιζεις παιχνιδια στο ultra και οχι μονο την καρτα γραφικων. Συνολικα το κοστος θα φτασει περιπου τα 800 ευρω και ισως τα ξεπερασει αν βαλεις πολυ δυνατα κομματια.  Oμως αξιζει τα λεφτα του ενα δυνατο pc οχι μονο για τα παιχνιδια αλλα και για ενα σωρο αλλα πραγματα που μπορει να κανει ! Εγω θα σουπ προτεινα τα εξης:

 

Επεξεργαστης 

http://www.e-shop.gr/intel-core-i7-4790-360ghz-lga1150-box-p-PER.558462

 

καρτα γραφικων

 

http://www.e-shop.gr/gigabyte-geforce-gtx970-gv-n970g1-gaming-4gd-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.516546

μητρικη

http://www.e-shop.gr/msi-z97-gaming-5-retail-p-PER.523820

 

ram

http://www.e-shop.gr/adata-ax3u1866w4g10-dr-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-xpg-v1-red-dual-channel-kit-p-PER.549194

 

 

Με ενα τετοιο pc για τα επομενα 3+ χρονια θα μπορειις να παιζεις ολα τα παιχνδιια στο ultra σε αναλυση 1440 p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανεις αλλαξεις ολο το pc αν θες να παιζεις παιχνιδια στο ultra και οχι μονο την καρτα γραφικων. Συνολικα το κοστος θα φτασει περιπου τα 800 ευρω και ισως τα ξεπερασει αν βαλεις πολυ δυνατα κομματια.  Oμως αξιζει τα λεφτα του ενα δυνατο pc οχι μονο για τα παιχνιδια αλλα και για ενα σωρο αλλα πραγματα που μπορει να κανει ! Εγω θα σουπ προτεινα τα εξης:

 

Επεξεργαστης 

http://www.e-shop.gr/intel-core-i7-4790-360ghz-lga1150-box-p-PER.558462

 

καρτα γραφικων

 

http://www.e-shop.gr/gigabyte-geforce-gtx970-gv-n970g1-gaming-4gd-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.516546

μητρικη

http://www.e-shop.gr/msi-z97-gaming-5-retail-p-PER.523820

 

ram

http://www.e-shop.gr/adata-ax3u1866w4g10-dr-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-xpg-v1-red-dual-channel-kit-p-PER.549194

 

 

Με ενα τετοιο pc για τα επομενα 3+ χρονια θα μπορειις να παιζεις ολα τα παιχνδιια στο ultra σε αναλυση 1440 p.

Ευχαριστω φιλε για αυτα που μου προτεινεις. Με ενδιαφερει αυστηρα και μονο για το gta v να το παιζω ικανοποιητικα κανενα αλλο παιχνιδι.Η καρτα γραφικων πανακριβη αλλα θα μου πεις αν θελω να το παιζει χωρις προβληματα πρεπει να τα σκασω. Πολλυ ανεβηκα ομως ειναι η μονη λυση η και με λιγοτερα ισως κανω δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου ήρθε τώρα με την αφορμή που είπε ότι δεν ειναι gamer. Η καλύτερη λύση με μόνο 50€.

Πας seven spot ή σε άλλο παρόμοιο κατάστημα, νοικιάζεις gta & PS4 και το κρατάς δύο βδομάδες με ελάχιστο κόστος.

...και είσαι αρχηγός :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου ήρθε τώρα με την αφορμή που είπε ότι δεν ειναι gamer. Η καλύτερη λύση με μόνο 50€.

Πας seven spot ή σε άλλο παρόμοιο κατάστημα, νοικιάζεις gta & PS4 και το κρατάς δύο βδομάδες με ελάχιστο κόστος.

...και είσαι αρχηγός :D

:-D Δεν ειμαι gamer οσο αφορα αλλα παιχνιδια αλλα οσο αφορα το gta θελω να το εχω καθε μερα για παντα δεν μου φτανει για λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε για αυτα που μου προτεινεις. Με ενδιαφερει αυστηρα και μονο για το gta v να το παιζω ικανοποιητικα κανενα αλλο παιχνιδι.Η καρτα γραφικων πανακριβη αλλα θα μου πεις αν θελω να το παιζει χωρις προβληματα πρεπει να τα σκασω. Πολλυ ανεβηκα ομως ειναι η μονη λυση η και με λιγοτερα ισως κανω δουλεια?

Για λιγοτερα χρηματα βαζεις εναν κατωτερο επεξεργαστη αν και αυτος που σου προτεινα ειναι απο τους φθηνους. Για καρτα γραφικων δεν εχεις πολλες επιλογες επειδη  φετος η nvdia εβγαλε μονο  2 καρτες: την 970 και την 980 με την 970 να ειναι η πιο φθηνη.

Η πιο φθηνη 970 ειναι η Windforce 3 εκδοση οπως μπορεις να διες εδω  http://www.e-shop.gr/search?q=GTX+970&x=24&y=18

 

αλλα δεν θα στην προτεινα γιατι εχει τα χαμηλοτερα ρολογια σε πυρηνα και μνημη και πιο αργο ανεμιστηρακι. Η g1 gaming ειναι απο τις καλυτερες εκδοσεις τις 970 με μολις 20 ευρω διαφορα τιμης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο I7 μια φορά δεν είναι για παιχνίδια πόσο μάλλον για παιχνίδια που σχεδιάστηκαν για το ps4...

Με έναν G3258 είσαι καλυμμένος άντε το πολύ κάναν i3 αν φοβάσαι για το «threading» .

Για την VGΑ οκ όσο ποιο πολλά μπορείς να δώσεις τόσο καλύτερα γραφικά θα μπορείς να έχεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι 400€ VGA για να το παίξεις και να το χαρείς.

Όπως είπε και ο καουμπόις  με i3-4160, 8GB DDR3, 1155 mobo, R9 270 θα είσαι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν ξερω ποσο αξιζει αυτη την εποχη να δωσεις 800+ ευρω για να παιζεις μονο GTA ...

Εχω λατρεια φιλε με το gta αρα αξιζει και αναβαθμιζεται και ο υπολογιστης μαζι.

Ο I7 μια φορά δεν είναι για παιχνίδια πόσο μάλλον για παιχνίδια που σχεδιάστηκαν για το ps4...

Με έναν G3258 είσαι καλυμμένος άντε το πολύ κάναν i3 αν φοβάσαι για το «threading» .

Για την VGΑ οκ όσο ποιο πολλά μπορείς να δώσεις τόσο καλύτερα γραφικά θα μπορείς να έχεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι 400€ VGA για να το παίξεις και να το χαρείς.

Όπως είπε και ο καουμπόις  με i3-4160, 8GB DDR3, 1155 mobo, R9 270 θα είσαι μια χαρά.

Τα σημειωσα ηδη για να τα ζητησω στο πλαισιο. Ευχαριστω πολυ TheELF,MSSB και ολους για την πολυτιμη βοηθεια σας!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...