Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας ελπίσουμε ότι δε θα φάμε άλλο delay.Είμαι μεγάλος fun της σειράς GTA.Το περιμένω καιρό τώρα και εγώ μαζί με εσάς.Στο τσακ κρατήθηκα και δεν αγόρασα κονσόλα ps3 όταν είχε βγει.

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η rockstar ετσι δεν κανει συνηθως; Λιγα trailer συγκριτικα με αλλα games, λιγα λογια γενικα, μεχρι που το game ερχεται στα χερια μας ή κατεβαινει στο pc μας.

 

Δεν νομιζω να ριξει delay. Εφοσον εδωσαν ημερομηνια θα ειναι διαθεσιμο τοτε. Στις επομενες μερες θα εχουμε και τα requirements πιστευω για να δουμε που θα κινειται και πως θα το παιξουμε.

 

Με αυτα που βλεπω και ψυχανεμιζομαι, κανω και εγω μια προβλεψη. Αν βαλουν μονο minimum/recommended και δεν προσθεσουν τιποτα αλλο σε κατηγορια, πιστευω θα ζηταει στα recommended i7 και 8Gb ram. Aπο εκει και περα σε gpu μπορει να δουμε minimum αρκετα γεναιοδωρα για πολλους. Στα recommended βλεπω 680.Ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το max payne 3 ειχε βγαλει βεβαια "φουσκωμενες" απαιτησεις και ολοι επαιζαν μια χαρα, και εγω τοτε με την 7870 επαιζα μαξαρισμενος με 4 Gb ram και τον Q9550 για cpu. Ειμαι πολυ περιεργος τι δουλεια θα εχουν κανει στο pc.

 

Ελπιζω να στενοχωρησουν κοσμο(κονσολοgamers) και το παιχνιδι να ειναι οπως ηταν και το max payne 3 οπου η εκδοση του pc ηταν αλλο game συγκριτικα με τις κονσολες..Αν παρουμε 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του gta v στο ps3, το ιδιο πραγμα στο pc πχ με την εκδοση του ps4 θα ειναι τουλαχιστον ξενερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το max payne 3 ειχε βγαλει βεβαια "φουσκωμενες" απαιτησεις και ολοι επαιζαν μια χαρα, και εγω τοτε με την 7870 επαιζα μαξαρισμενος με 4 Gb ram και τον Q9550 για cpu. Ειμαι πολυ περιεργος τι δουλεια θα εχουν κανει στο pc.

 

Ελπιζω να στενοχωρησουν κοσμο(κονσολοgamers) και το παιχνιδι να ειναι οπως ηταν και το max payne 3 οπου η εκδοση του pc ηταν αλλο game συγκριτικα με τις κονσολες..Αν παρουμε 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του gta v στο ps3, το ιδιο πραγμα στο pc πχ με την εκδοση του ps4 θα ειναι τουλαχιστον ξενερα.

Αφού το έχει αναλάβει η ομάδα που είχε αναλάβει την έκδοση του MP3 στο PC, λογικά θα 'ναι το ίδιο άψογο.Βέβαια εδώ μιλάμε για open-world, αλλά αφού και στις κονσόλες πάει μια χαρά από ότι ξέρω δεν θα 'χουμε ούτε εμείς πρόβλημα.Τώρα αν ζητάει και μια GTX780 για max settings, δεν είναι παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την vram επισης ειμαι περιεργος. Το gta εχει παντα μπολικα options και συνηθως μετα απο καποια patches μας ξεκλειδωνει και αλλα.

 

Σιγουρα θα εχει τις γνωστες μπαρες view distance κτλ οπου τρωνε αλυπητα την αναγραφομενη κατω δεξια ή και αριστερα vram. Βεβαια στο max payne που ζηταγε και καλα 3Gb vram μαξαριζες χωρις θεμα και με τα 2.

 

Θα μας φτασουν τα 3 ή 4Gb vram ή θα δουμε λετε τιποτα παραλογο; Για 1080p αναφερομαι,μαξαρισμενα ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βεβαια στο max payne που ζηταγε και καλα 3Gb vram μαξαριζες χωρις θεμα και με τα 2.

 

το max payne 3 δεν ζήταγε "και καλά" 3gb vram ζηταγε στις προτεινόμενες GTX 680 ή HD 7970, 2 και 3 GB vram κάρτες αντίστοιχα. Βέβαια το παιχνίδι μια χαρά έτρεχε και με HD 5850 1GB vram  με πολλές ρυθμισεις ανεβασμένες διοτι ειχε εξαιρετική βελτιστοποίηση και δεν του "αρεσαν" μόνο οι κορυφαίες κάρτες της εποχής οπως συμβαίνει στα ubisoft games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολους καλα πηγαινε το mp 3. Οι απαιτησεις ηταν υπερβολικες ως συνηθως(αν θυμασαι στα recommended ειχε τον i7) Τωρα βεβαια ειναι διαφορετικη περιπτωση το gta οπου και μπορει οντως να δικαιολογει αυτα που θα ζηταει.

 

Το Unity για παραδειγμα δικαιολογει απολυτα αυτα που ζηταγε, οταν το κραζαμε ολοι για τα  requirements που ειχαν βγαλει. Και οντως ολοι σερνονταν απο 780 και κατω ενω ολοι οι υπολοιποι το απολαμβαναν. Max settings παντα χωρις υποχωρησεις.

 

Αλλα για τοτε μιας και αναφερθηκες για τις προτεινομενες καρτες για το mp 3, πολλοι τσιμπησαν στο τυρακι της rockstar και πηγαν και τα εσκασαν για τις 680/7970 τοτε, νομιζοντας οτι δεν θα μπορουν να το παιξουν στα max settings.

 

Αυτο το φαινομενο βεβαια δεν ειχε συμβει μονο σε αυτο το game, βλεπε τωρα Dying Light που αλλαζαν τα επισημα requirements καθε μερα, και ειχαμε κατι να διασκεδαζουμε. Ξερεις ποσοι τσιμπησαν και νομιζαν πως θελουν ντε και καλα 16Gb ram και πηγαν και το εσκασαν το 50αρι. Yπαρχουν κατι τετοιοι και ζουν αναμεσα μας :ph34r:

 

To οτι εχει καποιος καλο συστημα δεν σημαινει απαραιτητα οτι ξερει τι του γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το unity ειναι αλλου παπά ευαγγέλιο, απο τα χειροτερα optimization της χρονιας, το τι δικαιολογεί και τι δεν δικαολογει ειναι αλλη κουβέντα πάντως σιγουρα στα περισσοτερα ειναι αδικαιολογητο. Αμα σερνεται απο GTX 780 και κάτω ειναι απαράδεκτο χωρις καν να έχει tessellation και physx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...