Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν διαφωνω οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη δουλεια πανω σε αυτο. Αλλα σκεψου οτι πολλοι διαμαρτυρονται για το Unity ενω πανε να το τρεξουν σε λαπτοπ turbox του 2009, εχοντας και απαιτησεις. (ναι υπαρχουν και αυτοι)

 

Oποιοι ειχαν θεμα (κυριως amd) με τα patches και new drivers ειναι καλα τωρα. Εχουν κανει βεβαια και κατι αλλα, μπες στο section του Unity και θαυμασε τα. Εγω το δικαιολογω απο αυτο που βλεπω να εξελισσεται στο μομιτορ μου. Ε δεν ειναι δυνατον η 7770 ή η gtx 650 πχ(δεν εχω κατι με την καρτουλα) να μπορει να το τρεξει ανθρωπινα.

 

Εχει καποια features που τραβανε πολλους πορους απο την gpu και ειναι αδηφαγο και στη cpu με τετοιους αριθμους  npc που εχει.

 

Τεσπα ημαστε ΟΤ, το σταματω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη δουλεια πανω σε αυτο. Αλλα σκεψου οτι πολλοι διαμαρτυρονται για το Unity ενω πανε να το τρεξουν σε λαπτοπ turbox του 2009, εχοντας και απαιτησεις. (ναι υπαρχουν και αυτοι)

 

αυτοι με laptom του 2009 οκ αλλά άτομα πχ με GTX 770/780 (και δεν ειναι θεμα vram) που αγορασαν το παιχνιδι θέλουνε να τους σπάσουνε τα μούτρα, δεν γνωριζω εάν έχει βελτιώθει η κατάσταση μετά απο τέσσερα patch.

 

Tα περισσοτερα παιχνιδια τους έχουνε προβληματα ακομη και το F(ωλα)ar Cry 4 μεσα στα προβληματα ειναι. Ξεφτυλικι μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 780 και ανω δεν εχει κανενας θεμα στο Unity ακομα και σε 1440p μαξαρισμενο με FXAA. Για τις 770 patch δεν νομιζω να υπαρχει ακομα θεμα μετα το 1.4 patch και τους καινουριους drivers.

 

 Για την 770 μπορει να ειναι θεμα της vram της και να μην την παλευει. Ισως θα πρεπει να ριξουν τα textures. Το far cry 4 ειναι ενταξει με το τελευταιο patch. Εσυ τι συστημα εχεις BigBoss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την vram επισης ειμαι περιεργος. Το gta εχει παντα μπολικα options και συνηθως μετα απο καποια patches μας ξεκλειδωνει και αλλα.

 

Σιγουρα θα εχει τις γνωστες μπαρες view distance κτλ οπου τρωνε αλυπητα την αναγραφομενη κατω δεξια ή και αριστερα vram. Βεβαια στο max payne που ζηταγε και καλα 3Gb vram μαξαριζες χωρις θεμα και με τα 2.

 

Θα μας φτασουν τα 3 ή 4Gb vram ή θα δουμε λετε τιποτα παραλογο; Για 1080p αναφερομαι,μαξαρισμενα ολα.

ε για να μαξάρεις το view distance θα θες πολλή μνήμη, μπορεί να θες και πάνω από 4GB αλλά αυτό είναι άνευ σημασίας 

 

ούτε και το συγκεκριμένο παιχνίδι δικαιολογείται να είναι ασήκωτο, οπότε αν έχουν κάνει αυτά που πρέπει θα το ευχαριστηθούμε οι περισσότεροι ανάλογα τα συστηματά μας.

 

τα χάλια της ubisoft θέλω να νομίζω ότι ήταν το φετινό αποκορύφωμα, μέχρι το επόμενο ac δε νομίζω ότι θα ξανάχουμε τέτοια κατάσταση

 

πάντως δεν ξέρω αν θα έχουμε δραστικά διαφορετικό οπτικό αποτέλεσμα σε σχέση με το ps4, νομίζω ότι η πολλή δουλειά έγινε για τις νέες κονσόλες, στα pc άντε να έχουμε κάποια λίγα πράγματα επιπλέον, ανάλυση και fps , αλλά "τελείως διαφορετικό παιχνίδι" όπως είχε γίνει με το max payne δε νομίζω.

 

έχω την εντύπωση ότι ο παραπάνω χρόνος στα pc δόθηκε για optimization και όχι για περεταίρω βελτιώσεις, τουλάχιστον ας είναι απροβλημάτιστο από την αρχή και όχι να φτάσουμε πάσχα για να παίζεται ανθρώπινα και χαλάλι η αναμονή.. 

 

άλλωστε έφαγε ήδη ένα γερό facelift (θυμηθείτε για τι βγήκε αρχικά), να φάει και δεύτερο μου φαίνεται σπατάλη χρημάτων από μέρους τους.. τα πολλά λεφτά έχουν βγει ήδη, δε θα κερδίσουν περισσότερα αν το βελτιώσουν κι άλλο. για αυτό λέω ότι το μόνο που κάνουν είναι να βεβαιωθούν ότι θα είναι εντάξει για να μη φάνε το κράξιμο που τρώνε οι άλλοι με τις προχειρότητες τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, Γινετε να παιχτει με τηλεχειριστηριο σε pc?

gta με χειριστηριο;ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ; :-D  :devil:

 

Γινεται κανονικα αν εχεις xbox ή logitech χειριστηριο,αν εχεις κανα unnamed τωρα πρεπει να το ψαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@overpower 

 

δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξεις με max γραφικά για κανένα λόγο, η 6950 έχει σταματήσει να μαξάρει παιχνίδια εδώ και χρόνια, αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσεις να  το παίξεις ικανοποιητικά για να το ευχαριστηθείς.

 

τηλεχειριστήριο εννοείς ασύρματο controller; αν ναι το ασύρματο του xbox 360 κατά 99.9999999% θα παίζει τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6950 ούτε καν το IV δεν παίζει max άνετα.

μια χαρά το παίζει ρε σύ, είπαμε :lol:

(max, max με distance τέρμα όχι, αλλά σε όλα τα άλλα ναι ) 

 

εγώ με 4890 το είχα τερματίσει, απλά δεν είχα κάνει το λάθος να το παίξω με  dual core, εκεί γινόταν το θέμα ήθελε quad 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το IV δεν θελει μονο πυρηνες, θελει να ειναι και ΓΡΗΓΟΡΟΙ 

 

η AMD εχει μεινει πισω στις συγκρισεις  clock for clock 8 χρονια σχεδον. 

 

http://www.hardocp.com/article/2009/01/07/amd_phenom_ii_x4_model_940_black_edition_processor/4#.VKA_psgA

 

ειχα παρει μια εκδοση το πασχα του '9, με χαρτινο κουτι απο Ινδια μεσω ebay,  στα 14 ευρω ~

 

το καλο ητανε οτι επειδη  δεν ητανε στο steam μπορουσα να παιξω οποια εκδοση ηθελα, θυμαμαι χαρακτηριστικα  οτι μετα τιην 1.0.0.3  το παιχνιδι βαρυνε αποτομα και γκρινιαζανε ολοι  στα φορουμ(+ οτι χαθηκε προσωρινα το compatibility για ολα τα mod που ειχανε ηδη βγει τοτε), επισης ειχε γινει ενα  update στο καρκινιαρικο GFWL που προκαλουσε stuttering χωρις λογο καθε 20-30 secs (τραγικο)

 

το επαιζα σε gtx 260 με C2D E6600 στα 3.3ghz και 4gb ram στα  1280*960 100hz ( ναι 19αρα CRT :D ) δεν ειχα μαξαρει τα sliders αλλα θυμαμαι οτι  ειχα βαλει κατι settings που υποτιθεται κανανε  simulate την εκδοση για 360 :P frames ειχα ποτε 60 ποτε 80, γενικα  ετρεχε ανετα, επισης βοηθαγε οτι ειμουνα σε  dual boot με XP( δοκιμαστε arma 2 dayz σε XP και θα με θυμηθειτε )  το παιχνιδι ζοριζοτανε ( = 28-32fps, παλι καλυτερα απο τις κονσολες που ειχανε χειροτερα drops )  οταν οδηγουσα μεσα στην μεγαλη γεφυρα  ή/και  με ακολουθουσανε 10 περιπολικα οπου γυριζα την καμερα 180 μοιρες  επιτηδες. 

 

υπηρχε επισης ενα  bench στα options αλλα δεν πρεπει να ητανε πολυ αξιοπιστο, γιατι μου εβγαζε  τα ιδια frames με αρκετα διαφορειτκες ρυθμισεις καθε φορα. γενικα δεν ητανε κακο port, θυμαμαι  οτι το mouse ειχε νορμαλ αποκριση και μπορουσες να εχεις surround με ακουστικα κανονικα  (γραψτε στο youtube GTA cmss3d  ) 

 

δεν το εχουνε σε τιποτα να βγαλουνε το V χωρις mod tools παντως, το βασικο ειναι να βγει με υποστηριξη για mantle  αλλιως αν κρινω απο το IV, θα πεσει απειρο κλαμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα λογω Open World πιθανως να εχει και αυτο Recommended i7 οπως το προσφατο Metal Gear. Για καρτα γραφικων πιστευω και εγω οτι λογικα θα δουμε απο 770 4Gb και πανω(βλεπε 760 4Gb συγκεκριμενη στο CoD).Ναι η 780 και R9 290 ειναι αρκετα πιθανο να τις δουμε και αυτες σαν επιλογες για Full ρυθμισεις.

Βεβαια μια 7970/R9 280x(φτηνες και καλες καρτες σε αγγελιες)μια χαρα θα το παιξουν σε ψηλες ρυθμισεις με σχετικα μικρο κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...