Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου εδωσε γνωστος μου την εκδοση για ps3 να παιξω γιατι πολυ φοβαμαι οτι απο τα πολλα Delay που βλεπουμε για το καλοκαιρι,ισως να φαει και το Gta delay για πχ το Μαρτιο.


καμια GTX 760 με 4gb vram δεν χρειάζεται το  Call of Duty: Advanced Warfare τα 2 gb φθάνουν και περισσευουν.

Ναι δεν ειπα οτι χρειαζεται αλλα τι απαιτησεις ειχε βγαλει η εταιρια συγκεκριμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα λογω Open World πιθανως να εχει και αυτο Recommended i7 οπως το προσφατο Metal Gear.

Μακάρι να είναι σα το πρόσφατο metal gear το οποίο σε καμιά περίπτωση δε χρειάζεται i7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PORT απο PS4 που να χρειαζεται i7.... LOL

 

To METAL GEAR V Ground Zeroes εχει στα reccomended specs:

CPU: Core i7-4790 (3.60GHz) or better (το or better δεν το σχολιαζω...)
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 760

 

Τον i7-3770K μου δεν το φτανει ουτε στο 35% average CPU Usage. Και παιζω σε 1440p MAX settings με GTX970.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@overpower 

 

δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξεις με max γραφικά για κανένα λόγο, η 6950 έχει σταματήσει να μαξάρει παιχνίδια εδώ και χρόνια, αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσεις να  το παίξεις ικανοποιητικά για να το ευχαριστηθείς.

 

τηλεχειριστήριο εννοείς ασύρματο controller; αν ναι το ασύρματο του xbox 360 κατά 99.9999999% θα παίζει τέλεια

Παιζω max bf4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PORT απο PS4 που να χρειαζεται i7.... LOL

 

To METAL GEAR V Ground Zeroes εχει στα reccomended specs:

CPU: Core i7-4790 (3.60GHz) or better (το or better δεν το σχολιαζω...)

Memory: 4 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 760

 

Τον i7-3770K μου δεν το φτανει ουτε στο 35% average CPU Usage. Και παιζω σε 1440p MAX settings με GTX970.

 

Πολλοι το λενε αυτο, επιδοκιμαζοντας της κονσολες (και καλα με 400 ευρω παιρνεις επιδοσεις i7) οπως και τη VRAM που ζητανε. Η συγκριση ομως ειναι υπερβολικα ανιση, γιατι σε open world παιχνιδια (δες για παραδειγμα το farcry 4) το draw distance των 2 εχει τραγικες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω max bf4

Max δεν ειναι ολα στο high, χωρις AA, Post και τα συναφή.. Αλλιως παιζεις με 20fps. Just saying

 

Και δευτερον ποιος συνδυαζει GTX760 και 4GB RAM.... με i7?? Ουτε στο Πλαισιο δεν κανουν τοσο αθλιες συνθεσεις.

Θα μπορούσα να σου παραθέσω πολλα λινκ οπου το Πλαίσιο εχει κανει χειρότερα build αλλα βαριέμαι :D
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_4_vga_graphics_performance_benchmark,7.htmlΦαντάσου κιολας οτι το τεστ ειναι στο single player οπου το game ειναι πολυ πιο ελαφρύ. 

 

Καλως man, παω πασο. Θα εισαι καινούργιος στο χώρο μαλλον. Αλλο παιζω το game πιο κατω και απο κονσόλα (<30fps) και αλλο τρέχει νερακι στα 60fps που ειναι τα pc. Εμεις μιλαμε για την δεύτερη περίπτωση.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_4_vga_graphics_performance_benchmark,7.htmlΦαντάσου κιολας οτι το τεστ ειναι στο single player οπου το game ειναι πολυ πιο ελαφρύ. 

 

Καλως man, παω πασο. Θα εισαι καινούργιος στο χώρο μαλλον. Αλλο παιζω το game πιο κατω και απο κονσόλα (<30fps) και αλλο τρέχει νερακι στα 60fps που ειναι τα pc. Εμεις μιλαμε για την δεύτερη περίπτωση.. 

Kαλα δεν νομιζω να εχει κατω απο 30 fps, αναμεσα σε 7870 και 7850 δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 35fps δεν παιζεις  BF εκτος αν γουσταρεις να εχεις 0.5 KD και 8% accuracy μια ζωη :P

 

εχει καταντησει χαζο αυτο το   "μια χαρα μου τρεχει" χωρις να γραφουμε  πουθενα  για minimum fps και  average ετσι ωστε να  εχουν οι υπολοιποι που διαβαζουν μια ιδεα και να μπορουν να συγκρινουν αμεσα με τα δικα τους  συστηματα,.

 

το σκηνικο μου θυμιζει εναν απατεωνα στην γειτονια που ειχε μαγαζι με υπολογιστες και δουλευε τον κοσμο, εν ετει 2007 πηγαινε και μου ελεγε οτι μπορει να μου φερει  radeon 2900 pro  σε AGP slot και πως δεν εχει νοημα να αλλαξω την 1900XT παρα μονο αν φυγω απο τα windows XP πρωτα ( :S )

 

μετα ελεγε με καμαρι σε εμενα και εναν αλλο διπλα οτι το ταδε μηχανηματακι  με την onboard gpu τρεχει oblivion τζαμαουα  σε 1024*768 με bloom  και τα λοιπα on,. φορτωσε το παιχνιδι για να μας το δειξει, εγω  εβλεπα στην οθονη εμφανεστατα σπασιματα και μετα ανοιξα την  κονσολα να ενεργοποιησω τον μετρητη για τα frames, ετρεχε λοιπον   με 12fps σταθερα xD

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...