Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

pBiMt4V.jpg

Πω ρε φίλε αν σου πω οτι ξαναανέβηκα πάνω να δω τον τίτλό του thread γιατι νόμιζα οτι είχα ανοίξει το θέμα για το NFS Underground 2 χαχαχα! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον Φεβρουαριο του 2018 προχώρησα σε αγορά λογαριασμού steam μέσα απο τις αγγελίες του insomnia. 
 
Χωρίς να θελω να κουράσω με λεπτομέρειες... έλαβα κωδικούς για steam login που το game είναι μέσα, χωρίς να έχω πρόσβαση όμως σε social club κωδικούς. Το game παρά ταύτα έτρεχε κανονικά και είπα ολα έχουν καλώς ας προσπεράσω ο πωλητης έχει θετικές κριτικές.  
 
Μέσα στον Αύγουστο το game μου ζήτησε ξαφνικά πάνω στο φόρτωμα κωδικούς από social club, ενώ στο παρελθόν έκανε αυτόματα login.
 
Παρόλο που τα ζήτησα απο πωλητή (το είχα κάνει και στο παρελθόν για άλλο λόγο), δεν έλαβα τίποτα.  Προσπαθώ τώρα να δω αν μπορώ να σώσω κάτι απο τα χρήματα που έδωσα & να περιορίσω την ζημιά.
 
Μπορώ έχοντας το steam account (κωδικους κτλ), το cd key, το όνομα του ήρωα κτλ. να ζητήσω να γίνει reset το συγκεκριμένο social account απο το συγκεκριμένο key & να φτιάξω αλλο social πάνω στον τίτλο. Ξέρω οτι θα σβηστουν όλα (progress κτλ.), αλλά να μείνει κάτι απο αυτη την απάτη.
 
Όποιος νομιζει ότι μπορεί να προτείνει κάτι, ας το πράξει ελεύθερα. To game τωρα  είναι broken....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έπρεπε να τους πάρεις αυτούς του κωδικούς από την αρχή αλλιώς να μην είχες προβεί σε αγορά του....
6 μήνες μετά δεν νομίζω πως θα γίνει κάτι..... στην τελική μπορεί να τους έχει ξεχάσει κιόλας....
το φταίξιμο κατά την γνώμη μου  είναι δικό σου και αν έπεσες θύμα "απάτης" έπεσες εις γνώση σου......

μετά για το θέμα του recovery των password δες εδώ.... αν έχει το ίδιο mail me to steam 
https://socialclub.rockstargames.com/profile/requestresetpassword

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, jodi είπε
Τον Φεβρουαριο του 2018 προχώρησα σε αγορά λογαριασμού steam μέσα απο τις αγγελίες του insomnia. 

Δεν αφορούν αυτή την ενότητα του forum τα όποια παράπονα έχεις από την εμπειρία σου με τις αγγελίες του insomnia ή το συναλλασσόμενο μέλος. Εξου και οι αλλαγές στο μήνυμά σου. Μην πάτε εκεί τη συζήτηση, θα διαγραφούν μηνύματα.

Επίσης η αγορά λογαριασμού Steam από άλλο άτομο ενέχει ένα σωρό κινδύνους --και για την ιστορία η μεταπώληση λογαριασμού δεν επιτρέπεται από τους όρους χρήσης του Steam. 

Δεν έχω να προσφέρω υποστήριξη για την περίπτωση σου, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση από ότι έχω καταλάβει, την υπόθεση πρέπει να την θεωρήσω καμμένο χαρτί. Εφόσον δεν έχω κάποιο email, δεν βλέπω άλλες εναλλακτικές δράσεις.  Zengar Zombolt.... τους κωδικούς τους ζήτησα παραπάνω απο μία φορά, και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι ο τίτλος δούλευε, σκέφτηκα ότι σε μελλοντικό χρόνο θα φροντίσει να μου τους δώσει (όπως εύκολα έλαβε τα χρήματα μου). Όταν ξεκινάς και βλέπεις θετικές κριτικές σε ένα χρήστη της κοινότητάς μας, πιστεύεις πάντα σε θετική εξέλιξη των πραγμάτων. Υποθέτω ότι μετά από την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται....

Praetorian μέλλημα μου σε πρώτο χρόνο ήταν να δώ αν μπορώ να δώσω λύση στο πρόβλημα μου από απόψεις χρηστών και σε δεύτερη φάση να φέρω στην επιφάνεια αυτή την απάτη. Όσο να αφορά την πολιτική του steam την γνωρίζω, αλλά σκέψου πόσες αγγελίες μπαίνουν καθημερινά & πόσοι λογαριασμοί αλλάζουν χέρια.... απλά έπεσα σε άτομο που ηθελημένα με ξεγέλασε. Ας χαρεί τα 30€....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται να είχε κάνει login απ' την αρχή στο social club σε άλλο pc χωρίς κωδικούς; Αφού είναι ξεχωριστό λογισμικό.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξεθάβω το topic για να ρωτήσω. Επειδή αυτό το διάστημα δεν έχω σταθερό pc αλλά μόνο το λαπτοπ ήθελα να ρωτήσω αν το σηκώνει το παιχνίδι. Τα χαρακτηριστικά είναι :i7-4500u, amd radeon 8850m hd, 8gb ram. Στο ίντερνετ που το έψαξα το έπαιξαν με αντίστοιχο σύστημα. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, iliasmach είπε

Ξεθάβω το topic για να ρωτήσω. Επειδή αυτό το διάστημα δεν έχω σταθερό pc αλλά μόνο το λαπτοπ ήθελα να ρωτήσω αν το σηκώνει το παιχνίδι. Τα χαρακτηριστικά είναι :i7-4500u, amd radeon 8850m hd, 8gb ram. Στο ίντερνετ που το έψαξα το έπαιξαν με αντίστοιχο σύστημα. Ευχαριστώ. 

Σίγουρα θα μπορείς να το τρέξεις, καλό λιώσιμο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, cjs13 είπε

Σίγουρα θα μπορείς να το τρέξεις, καλό λιώσιμο. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι στο can you run it που έτρεξα μου έβγαλε ότι δεν πληρεί ούτε τα minimum αλλά βλέπω ότι αντίστοιχα ή ίδια συστήματα το τρέχουν. Θα περιμένω τα steam sales για να δω αν το βγάλει αλλιώς κανονικά αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, iliasmach είπε

Update :και εκεί που έλεγα να περιμένω τα Χριστούγεννα για το steam βλέπω σήμερα το gta v - 50% στα 14.99...νομίζω είναι καλή τιμή. 

Βγαίνει συχνά σε αυτή τη τιμή. Χαμηλότερα δύσκολα να παίξει γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...