Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

πολύ μακάβρια τα λες ρε τρελε μου ... 2-3 φιλαρακια εχω που παιζουν ακομα..

΄΄Έχασε την ευκαιρία του πιο διασκεδαστικού online παιχνιδιού που θα μπορούσε να παίξει....ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΟΥΣΕ ΑΕΤΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!΄΄

αχχαχαχχαχααχα ε νταξι ρε τρελε μου εαν δν βρω ατομα δεν θα πεθάνω κιολας, τωρα βρηκα χρονο στην ζωη μου τωρα θα κατσω να δοκιμασω...

ηρεμηστε λιγο καποιοι με τα games, να τα παιζεις μην σε παιζουν..

μια ερωτηση εκανα και ο αλλος εβγαλε συμπερασμα οτι εχασα την ευκαιρια της ζωης μου.. 

by the way, τα πιο διασκεδαστικα games για εμενα με βαση της εποχης - τεχνολογιας ηταν εποχες ps1-ps2... τοτε που ησουν δημοτικο-γυμνασιο κ γουσταρες... και lich king

α μωρε πλάκα σου κάνω.

Μπες συ πάντως να το ξεκινήσεις και βλέπεις πως πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ έχω δύο ερωτήσεις που θα χρειαστώ την βοήθεια όποιου ξέρει/γνωρίζει

αγόρασα για Η/Υ (PC) το GTA V Digital + Premium κτλ από το STEAM (το είχε σε καλή τιμή)

η πρώτη αφορά το GTA V Story Mode (Single Story/Campaing) και συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για mods τύπου LCPDFR όπως και μοντέλα αυτοκινήτων και μηχανών (POLICE) έχω δει αρκετά μοντέλα που κυκλοφορούν και που αφορούν την ΕΛ.ΑΣ (Ελληνική Αστυνομία) αυτοκίνητα/μηχανές/στολές.

η δεύτερη αφορά το GTA V Multiplayer/Online Mode και συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το mod FIVEM και για το λεγόμενο Role Playing (έχω δει διάφορους ελληνικούς) με ενδιαφέρει να παίξω πάλι (POLICE) μάλιστα έχουν βγάλει καλά mods με αυτοκίνητα και μηχανές της ΕΛ.ΑΣ.

επίσης με ενδιαφέρει να αγοράσω πάλι Digital το GTA IV (πλήρη έκδοση με ότι DLC) γνωρίζει κάποιος από που...γιατί θέλω να βάλω επίσης το LCPDFR Mod.

Ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, εχουμε φτιαξει ενα δυνατο κρου με τον κολλητο μου, ολα ελευθερα, 

καθως και teamspeak server , για το PC μιλώντας παντα.

Οσοι ενδιαφέρεστε PM me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπα να κανω κατευθειαν το δυσκολο criminal mastermind. Το original ακομα να το κανω (κυριως επειδη δεν εχω βρει ατομα)

899973571_Screenshot(74).png.3c500241e46e652e10ee7a177986ce82.png

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σας. εχω αγορασμενο το gta5 rockstar αν κατεβασω και το fiveM θα μπορω να παιξω στους servers ?εχω κωδικο κανονικα για online.επισης δεν ξερω τι ειναι αυτο το steam ειναι αναγκαιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, κουλτου είπε

καλησπερα σας. εχω αγορασμενο το gta5 rockstar αν κατεβασω και το fiveM θα μπορω να παιξω στους servers ?εχω κωδικο κανονικα για online.επισης δεν ξερω τι ειναι αυτο το steam ειναι αναγκαιο ?

ναι μπορείς απλά πρέπει να έχεις ανοιχτό το steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα iMac 5K 2017 με Windows 10 εγκατεστημένα μέσω Bootcamp το οποίο έχει τα εξής specs:

Intel Core i7 7700K 4.2GHz, AMD Radeon Pro 580 8GB, 16GB RAM 2400MHz, Windows εγκατεστημένα σε SSD, το παιχνίδι εγκατεστημένο σε εξωτερικό USB 3.0 7200rpm HDD.

Παίζω σε αυτό το σύστημα το παιχνίδι για περίπου 2.5 χρόνια τώρα, χωρίς κανένα θέμα.  Το έχω σε ανάλυση 1440p με τις ρυθμίσεις γραφικών σχεδόν όλες στη μέγιστη ρύθμιση και έχω σταθερά 60fps σε όλο το παιχνίδι όπου δεν έχει πολύ γρασίδι, και 50-55fps όπου έχει γρασίδι (σε βουνά, εκτός πόλης κλπ) Οι ρυθμίσεις είναι όλα αυτά τα χρόνια οι ίδιες (τις έχω και screenshot για να θυμάμαι τι είχα βάλει όταν είχα βρει τον βέλτιστο συνδυασμό)

Το πρόβλημά μου είναι, πώς εδώ και κάνα μήνα το παιχνίδι τις περισσότερες φορές χάνει 10-15fps χωρίς λόγο! Εκεί δηλαδή που στην πόλη έπαιζα με 60fps, τώρα παίζει με 45-50! Άλλες φορές πάλι πιο σπάνια, παίζει μια χαρά όπως παλιά...!

Έχω δοκιμάσει καθαρή εγκατάσταση των windows, καθαρή εγκατάσταση του παιχνιδιού, επανεγκατάσταση των driver της κάρτας γραφικών (αφαιρώντας τους πρώτα από ασφαλή λειτουργία με το DDU), επιβεβαίωση των αρχείων του παιχνιδιού από το Steam, απενεργοποίηση του Shader Cache στα AMD Settings, έλεγχος για σφάλματα στο σύστημα με την εντολή sfc /scannow, έλεγχο του HDD όπου είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι για σφάλματα, έλεγχο της θερμοκρασίας CPU και GPU (δεν έχουν θέμα).

Τίποτα όμως, το πρόβλημα παραμένει! Φυσικά τα windows είναι πλήρως ενημερωμένα, όπως και ότι λογισμικό υπάρχει εγκατεστημένο (drivers γραφικών, bootcamp drivers, steam, το παιχνίδι το ίδιο κλπ). Επίσης το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται μόνο στο GTA V! Όλα τα άλλα παιχνίδια παίζουν κανονικά χωρίς κανένα θέμα!

Είναι πολύ περίεργο διότι αυτό έγινε πολύ ξαφνικά, θυμάμαι λίγες μέρες πριν συμβεί για πρώτη φορά έπαιζα το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς κανένα θέμα, και από τότε δεν άλλαξα τίποτα, απλά συνέβη. Το μόνο που θυμάμαι ότι είχε γίνει ως αλλαγή είναι ότι είχαν εγκατασταθεί 2-3 ενημερώσεις των windows (οι δυο νομίζω ήταν cumulative) δεν θυμάμαι όμως ποιες ήταν, και μιας και έκανα καθαρή εγκατάσταση των windows δεν μπορώ πλέον να ξέρω καν ποιες ήταν...

 

Έχει καείς καμιά ιδέα?? Να φταίει κάποια ενημέρωση των windows? Αλλά σε όλο το internet που έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι... Επίσης είναι πολύ περίεργο που κάποιες φορές παίζει καλά για αρκετή ώρα, ενώ άλλες φορές με το που το ανοίγω το πρόβλημα εμφανίζεται αμέσως! Η επανεκκίνηση του υπολογιστή δεν φαίνεται να επηρεάζει το πρόβλημα ούτε την συχνότητα εμφάνισής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια απο που προτεινετε για αγορα το GTA σε καλη τιμη ωστε  να μπορω να παιζω σε ελληνικους σερβερς online ?

 

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...