Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα μπω στην διαδικασία να συγκρίνω με WD, απλά είναι το καλύτερο GTA μέχρι τώρα και αμφιβάλλω κάποιος που το έχει παίξει θα πει το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game είναι τόσο καλο που άμα ξεκολλήσετε δυο δευτερα με τα graphs θα περάσετε άπειρες ευχάριστες ώρες. Μην γίνει και αυτό το thread optimization/will my pc run it..

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Πολλές φορές παρατηρώ ότι διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλο, κοιτάμε το δάχτυλο και όχι το δάσος, και όλα τα σχετικά που σημαίνουν ότι χάνουμε την ουσία.

 

Έπαιξα το GTA IV στο pc μου με stock cpu και την 9800GT 512Mb(προ αναβάθμισης), και μια χαρά το είχα ευχαριστηθεί, παρόλο που όλοι λένε ότι ήταν άθλιο port και η gpu μου δεν πετούσε και φλόγες.

 

Τα παιχνίδια είναι για να μας διασκεδάζουν, και ακόμα και τα settings να ρίξουμε αν πραγματικά αφεθούμε, τότε σε 10 λεπτά θα το έχουμε συνηθίσει και θα το έχουμε ξεχάσει!

 

Οπότε εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να αναβαθμίσω, ο θεός να κατέβει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα πλεον μου δημιουργηθηκε η απορια τι καρτα γραφικων αξιζει να παρεις για τετοια παιχνιδια και γενικα για ολη την γκαμα των απαιτητικων παιχνιδιων ? 

1)μια καρτα με μεγαλο Memory Interface ?

                            ή

2)μια καρτα με μεγαλη Χωρητικότητα Μνήμης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

780 και εισαι τουμπανο σε όλα :)

Εγώ θα πάρω την R9 290x θεωρώ οτι θα παίζει καλύτερα από την 780 στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....απ'το να σκάσει κάποιος 400 για κονσόλα και 70-80 για το παιχνίδι για να το παίξει σε ποιότητα γραφικών μιας κάρτας των 100....τοτε ναι ....αν και με τα μισά κάνει κάποιος την δουλειά του αξιοπρεπεστατα....τη 30(αλλά να είναι καρφομενα 30)...τη 40.........τη 50fps!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειμαι on topic οταν μιλαμε για καρτες γραφικων και για το perfomnce του παιχνιδιου οταν δεν εχουν βγει ακομα τα minimum requirements, αλλα η δικη μου αποψη ειναι :

 

Με μια 290 4gb οποιοσδήποτε θα μεινει ευχαριστήμενος στο 1080p, εφοσον ειναι σωστα optimized, οπου την βρισκουμε στα 385 εως 395€ τις καλες υλοποίησεις. Με εναν intel cpu, με ιδανικα σεναρια υπολογιζω 40fps minimum και around 55fps Average, με ολα Ultra και 4msaa. Σιγουρα αν καποιος θα ηθελε να εχει το κεφαλι του ησυχο θα εκανε επενδυση στην περισσοτερη Vram, ειδικα αν ασχοληθεί αργοτερα και με το modding. Το ιδιο ισχυει και για την αλλη open world παιχνιδαρα που μας ερχεται το Witcher 3 :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...