Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέχνα το παιχνίδι αυτό.

Βαλ' το στο wishlist σου στο Steam και γύρνα στα x-mas sales του 2018-19 και τσίμπα το.

Ούτε full, ούτε half price αξίζει. Για καμιά 5-10€, το συζητάω.

Γνώμη μου πάντα.

Διαφωνω με την γνωμη σου.Για πολλους λογους.

Απλα για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη εχω δυο αποριες.

1)Το εχεις παιξει ηδη στις κονσολες?(Αν οχι τοτε προχωραμε στην δευτερη απορια)

2)Τα gta σαρεσανε ποτε?

 

θεωρείται αξίζει το pre-order? και αν ναι μεχρι ποια τιμή? τα cash που δίνει in-game ειναι σημαντικα πιστεύετε? γιατι ας πουμε αν ειναι οπως στο 4 δεν μου λενε και τιποτα

 

Το gta φετος αξιζει για το online του.Τα cash που παιρνεις στο online σε γλυτωνουνε απο ενα απαραιτητο xparisma για να αγορασεις ενα διαμερισμα.Δεν ειναι πολλα τα λεφτα.Μετα απο ενα διαμερισμα παλι γυρνας στα 0 cash και ετσι δεν σου χαλαει το game experience.Οσο για το campaign σε καθε gta ειχα απειρα λεφτα και δεν με ενοιαζε.Απλα εκανα τα στορυ και μ@λακιζομουν στον ελευθερο χρονο μου.Αρα το preorder αξιζει μονο σε περιπτωση που θα αγορασεις το παιχνιδι ετσι και αλλιως με την κυκλοφορια του.Αν οπως λεει και ο αποπανω θα περιμενεις να φτασει το 2050 και θα το σκεφτεις να το παιξεις γιατι το GTAV αξιζει με το ζορι 10 ευρω τοτε ναι...δεν αξιζει το preorder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω με την γνωμη σου.Για πολλους λογους.

Απλα για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη εχω δυο αποριες.

1)Το εχεις παιξει ηδη στις κονσολες?(Αν οχι τοτε προχωραμε στην δευτερη απορια)

2)Τα gta σαρεσανε ποτε?

 

 

Το gta φετος αξιζει για το online του.Τα cash που παιρνεις στο online σε γλυτωνουνε απο ενα απαραιτητο xparisma για να αγορασεις ενα διαμερισμα.Δεν ειναι πολλα τα λεφτα.Μετα απο ενα διαμερισμα παλι γυρνας στα 0 cash και ετσι δεν σου χαλαει το game experience.Οσο για το campaign σε καθε gta ειχα απειρα λεφτα και δεν με ενοιαζε.Απλα εκανα τα στορυ και μ@λακιζομουν στον ελευθερο χρονο μου.Αρα το preorder αξιζει μονο σε περιπτωση που θα αγορασεις το παιχνιδι ετσι και αλλιως με την κυκλοφορια του.Αν οπως λεει και ο αποπανω θα περιμενεις να φτασει το 2050 και θα το σκεφτεις να το παιξεις γιατι το GTAV αξιζει με το ζορι 10 ευρω τοτε ναι...δεν αξιζει το preorder.

Στο 1ο, όχι.

Στο 2ο, ναι. Vice City και San Andreas. Το IV ακόμα δεν έχω καταφέρει να το τερματίσω γιατί το βαριέμαι από ένα σημείο και μετά.

Sorry, αλλά εγώ τα open world παιχνίδια, θέλω να λένε μια ιστορία που να μην θέλω να σταματήσω να παίζω. Μετά το SA δεν με έχει καταφέρει να νιώσω αυτό.

Το V το έχω δει όλο το walkthrough στο PS4 από το YT. Γιατί να κάτσω να σκάσω 60€ για τη R*, έτσι απλά. Sorry RS, OXI.

Επίσης, δεν παίζω ποτέ online, κανένα παιχνίδι.

Ελπίζω μόνο μην είσαι από αυτούς τους fanboys και δυσκολευτείς να καταλάβεις τι εννοώ και απλά θες να μου δώσεις να καταλάβω και να ασπαστώ τα δικά σου πιστεύω. Just saying. Μην το πάρεις προσωπικά. Δεν σε ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι fanboy των gta γιατι παντα μαρεσανε οσο κανενα αλλο παιχνιδι.Και απο στορυ και απο οτιδηποτε αλλο που σου παρεχει σαν παιχνιδι.Fanboy oχι ομως με την αρνητικη εννοια.Δεχομαι οτι το γουστο σου δεν ταιριαζει με το στορυ του gta iv.Δεχομαι οτι ενω εγω τρελενομαι για online σε ολα τα παιχνιδια, γιατι τα singleplayers εχουνε ημερομηνια ληξης,εσυ δεν το γουσταρεις καθολου.Και δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη γιατι δεν ειμαι μ@λακας :-D

(Φιλικα συζητηση κανουμε)Αλλα γνωμη μου οτι εκανες ενα πολυ μεγαλο λαθος σε εναν τομεα.Εφοσον διωχνεις απο features του παιχνιδιου το Online και το μονο που σου μενει ειναι το στορυ.Γιατι αφησες τον εαυτο σου να spoilarei και να δει καποιον αλλο να παιζει το μοναδικο πραγμα που απεμεινε σε σενα να παιξεις?Λογικο δεν ειναι τωρα να μην αξιζει?Ουτε εγω θα το επαιρνα.Προτιμησες να δεις καποιον αλλο να παιζει και οταν ηρθε η σειρα σου δεν εχεις πια ορεξη και το βρισκω λογικο.(Φιλικα συζητηση κανουμε)

 

Οσο για την rockstar και το 60ευρω.45 βρισκεις το παιχνιδι και εχω αναφερει που.Δεν πας με κλειστα ματια να παιρνεις οτι σου πλασαρει το steam οπως και δεν πας στην Opel να φτιαξεις το αμαξι σου και πας σε γειτονικο συνεργειο γιατι θα σε κλεψει η Opel.

 

(Γνωμη μου προσωπικη δεν θελω να σε πεισω)Και επισης θεωρω τα παιχνιδια της rockstar αριστουργημα σε σχεση με μεγαλες εταιριες.Συμφωνω να πεις "δεν δινω λεφτα στην EA και στην ubisoft" γιατι ολοι ξερουμε τα κακα τους.Η rockstar μου τα χαλασε λιγο με το delay στην PC εκδοση.Θεωρητικα για να βγει τελειο απο την πρωτη μερα.Αν το παιχνιδι βγει και εχει θεματα την πρωτη μερα...θεωρω οτι μας δουλευουνε και θα βγω εδω πρωτος πρωτος να κραξω.Ειμαι ανοιχτος σε κολοτουμπες :ph34r: (Γνωμη μου προσωπικη δεν θελω να σε πεισω)

Επεξ/σία από zisis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι funboy των gta γιατι παντα μαρεσανε οσο κανενα αλλο παιχνιδι.Και απο στορυ και απο οτιδηποτε αλλο που σου παρεχει σαν παιχνιδι.Funboy oχι ομως με την αρνητικη εννοια.Δεχομαι οτι το γουστο σου δεν ταιριαζει με το στορυ του gta iv.Δεχομαι οτι ενω εγω τρελενομαι για online σε ολα τα παιχνιδια, γιατι τα singleplayers εχουνε ημερομηνια ληξης,εσυ δεν το γουσταρεις καθολου.Και δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη γιατι δεν ειμαι μ@λακας :-D

(Φιλικα συζητηση κανουμε)Αλλα γνωμη μου οτι εκανες ενα πολυ μεγαλο λαθος σε εναν τομεα.Εφοσον διωχνεις απο features του παιχνιδιου το Online και το μονο που σου μενει ειναι το στορυ.Γιατι αφησες τον εαυτο σου να spoilarei και να δει καποιον αλλο να παιζει το μοναδικο πραγμα που απεμεινε σε σενα να παιξεις?Λογικο δεν ειναι τωρα να μην αξιζει?Ουτε εγω θα το επαιρνα.Προτιμησες να δεις καποιον αλλο να παιζει και οταν ηρθε η σειρα σου δεν εχεις πια ορεξη και το βρισκω λογικο.(Φιλικα συζητηση κανουμε)

 

Οσο για την rockstar και το 60ευρω.45 βρισκεις το παιχνιδι και εχω αναφερει που.Δεν πας με κλειστα ματια να παιρνεις οτι σου πλασαρει το steam οπως και δεν πας στην Opel να φτιαξεις το αμαξι σου και πας σε γειτονικο συνεργειο γιατι θα σε κλεψει η Opel.

 

(Γνωμη μου προσωπικη δεν θελω να σε πεισω)Και επισης θεωρω τα παιχνιδια της rockstar αριστουργημα σε σχεση με μεγαλες εταιριες.Συμφωνω να πεις "δεν δινω λεφτα στην EA και στην ubisoft" γιατι ολοι ξερουμε τα κακα τους.Η rockstar μου τα χαλασε λιγο με το delay στην PC εκδοση.Θεωρητικα για να βγει τελειο απο την πρωτη μερα.Αν το παιχνιδι βγει και εχει θεματα την πρωτη μερα...θεωρω οτι μας δουλευουνε και θα βγω εδω πρωτος πρωτος να κραξω.Ειμαι ανοιχτος σε κολοτουμπες :ph34r: (Γνωμη μου προσωπικη δεν θελω να σε πεισω)

"(Γνωμη μου προσωπικη δεν θελω να σε πεισω)" μία φορά έφτανε, το κατάλαβα! :D

Εντάξει, όλα καλά. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσουν τα gta και καποια στιγμη θα το αγορασω (οχι το 2050 οπως ο MSSB, που δεν καταλαβαινω για ποιο λογο γραφει σε αυτο το thread)

οσον αφορα το παιχνιδι και γω πιστευω οτι τουλαχιστον στο μη-online κομματι τα φραγκα που δινουν θα μου χαλασουν την εμπειρια

οσο για τιμη ουτε εγω θεωρω οτι καποιο παιχνιδι αξίζει 60€ και θα το χτυπισω οταν πεσει στα 30-40 που ειναι μια τιμη που δικαιολογεί τις ωρες παιχνιδιου που σου προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω retail ck key, δε θα μπορώ να το παίζω μέσω steam και δε θα έχω κάποιο bonus να υποθέσω, άλλο μείον υπάρχει;

 

 

το retail θα παίζει σίγουρα μέσω steam;

 

 

το χουμε απαντήσει κάποιες σελίδες πίσω,όχι δεν θα παίζει σε steam!

Μόνο η steam έκδοση θα παίζει σε steam.

 

Η retail και η έκδοση από κάποια κλειδάδικα,θα είναι μόνο για το rockstar client

 

http://www.rockstarwarehouse.com/store/tk2rstar/en_IE/pd/productID.311292300#

 

εδώ μέσα το αναφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσουν τα gta και καποια στιγμη θα το αγορασω (οχι το 2050 οπως ο MSSB, που δεν καταλαβαινω για ποιο λογο γραφει σε αυτο το thread)

οσον αφορα το παιχνιδι και γω πιστευω οτι τουλαχιστον στο μη-online κομματι τα φραγκα που δινουν θα μου χαλασουν την εμπειρια

οσο για τιμη ουτε εγω θεωρω οτι καποιο παιχνιδι αξίζει 60€ και θα το χτυπισω οταν πεσει στα 30-40 που ειναι μια τιμη που δικαιολογεί τις ωρες παιχνιδιου που σου προσφερει

1. Ο Zisis είπε 2050. Εγώ είπα σε 2-3 χρόνια.

2. Γράφω σε αυτό το νήμα, γιατί μπορώ και δεν μου το απαγορεύει κανείς.

Για GTA τα 60€ είναι απολύτως ανάλογα σε σχέση με τις ώρες παιχνιδιού που θα σου προσφέρει. Είτε πας διαδικτυακά είτε τοπικά.

Δεν παίζεις BF, βγάζεις τις κυρίως αποστολές και μετά υπάρχει μόνο το new game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζεις BF, βγάζεις τις κυρίως αποστολές και μετά υπάρχει μόνο το new game.

 

Και στο BF αυτο ισχυει αν παιζεις μονο offline.Εδω παμε σε θεμα "Αυτος ειναι ο λογος που υπαρχει το online".Γιατι ΑΝ εχεις παρεα δικη σου θα παιζετε για παααρα πολυ καιρο.Αν ειναι να παιξεις gta με τρολλς.Καλυτερα offline και uninstall μετα το περας της τελευταιας αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο BF αυτο ισχυει αν παιζεις μονο offline.Εδω παμε σε θεμα "Αυτος ειναι ο λογος που υπαρχει το online".Γιατι ΑΝ εχεις παρεα δικη σου θα παιζετε για παααρα πολυ καιρο.Αν ειναι να παιξεις gta με τρολλς.Καλυτερα offline και uninstall μετα το περας της τελευταιας αποστολης.

Τραβάει τώρα το νήμα με άκυρα πράγματα. Το τελευταίο που θα πω off topic.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα. Τo BF, είναι μόνο οι κύριες αποστολές και μετά uninstall όταν παίζεις τοπικά. Το GTA δεν είναι μόνο οι κύριες αποστολές και ας είσαι τοπικά.

Προσπαθώ να θίξω ότι το GTA για κάποιον που θέλει να το παίξει, αξίζει 40-60€ ακόμα και αν παίξει μόνο τοπικά. Το BF, όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβεντα κανουμε.Εχεις δικιο καταλαβα λαθος.

Αυτα ειναι offtopic?Εχω δει συζητησεις/τσακωμους για GTX931287 132890fps να παιρνουνε πανω απο 3 σελιδες συνεχομενες. :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχοντας παίξει όλα τα τα GTA (όλα) θεωρώ το V το καλύτερο γιατί πολύ απλά είχε άπειρα πράγματα να κανεις και οι τρεις χαρακτήρες δώσαν κάτι φρέσκο στο gameplay και το έχω παίξει σε PS3, PS4 και θα το πάρω για PC για το online (μισω online σε consoles). Παρόλα αυτά αντιπαθώ την Rockstar στο PC politics και ποσο γραμμένο το έχει. Από εκεί και πέρα άμα υποθέσουμε ότι πληρώνουμε full price για 4 ώρες campaign αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω αλλα θα περιμένω sale. Φυσικά η Rockstar,Naughty Dog και η CDPR έχει αποδείξει ότι δεν είναι το hardware που κάνει την διαφορα αλλα το developing και δεν αρμέγουν κάθε engine με 3 sequels, τουλάχιστον άμα το κάνουν είναι τελείως διαφορετικό game (Max Payne).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...