Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εγώ νομίζω (αν και μακάρι βέβαια) ότι θα πιάσουν 60άρια κρίνοντας από το ιστορικό της σειράς. Ειδικά εαν η μηχανή είναι απλά αναβάθμιση της προηγούμενης.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως προτιμώ rock solid 30fps παρά 40-60 variable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μονη πτωση που ειδα ηταν σε ενα σημειο.

 

Στο σημειο της μεγαλη πυρκαγιας, που ειχε και το μεγαλυτερο πληθος των NPC's.

 

Αυτο φανταζομαι μεχρι το τελικο προιον με καλυτερο καταμερισμο των πορων μπορει και να διορθωθει.

 

Δε ξερω, θα χαλαστω αν τελικα ειναι 30αρι μετα απο αυτο που επαιξα στην Alpha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ας είναι παιχνίδαρος και ας έχει 30 καρέ. Παιχνίδι είναι με όλη την σημασία της λέξης. Gameplay, gameplay και gameplay. Ούτε scripties, ούτε FMV, ούτε τίποτα. Μετά το new game plus++++++++++ του Dark Souls στο 360 ένα αντίστοιχης σκοτεινίλας παιχνίδι είναι παραπάνω από καλοδεχούμενο.Πάμε για Deprived class στο DS εεεεεεεεεεεεεεεε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ νομίζω (αν και μακάρι βέβαια) ότι θα πιάσουν 60άρια κρίνοντας από το ιστορικό της σειράς. Ειδικά εαν η μηχανή είναι απλά αναβάθμιση της προηγούμενης.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως προτιμώ rock solid 30fps παρά 40-60 variable.

 

Προσωπικα προτιμω variable 40-60 αν το μικροτερο dip που κανει ειναι ως τα 40. Βεβαια εξαρταται -ποσο- variable. Στο PC το DS λογο μηχανης δεν εχει ποτε καρφωμενα 60 καρε (με το patch φυσικα) και οι στιγμες που πεφτει το framerate ουτε καν τις δινεις σημασια που δεν ειναι και λιγες. Το θεμα ειναι το παιχνιδι να μην εχει juter και frame skipping οταν εχει αυτες τις πτωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ikaruga δεν ειχε τετοια θεματα, απλα καταλαβαινες οτι πεφτει το Frame rate.

 

Το παιχνιδι ηταν υποδειγμα Alpha εκδοσης.

 

Δηλαδη αν η ALpha ηταν τοσο stable τοτε δε μπορω να φανταστω πως θα ειναι το Final Release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμω variable 40-60 αν το μικροτερο dip που κανει ειναι ως τα 40. Βεβαια εξαρταται -ποσο- variable. Στο PC το DS λογο μηχανης δεν εχει ποτε καρφωμενα 60 καρε (με το patch φυσικα) και οι στιγμες που πεφτει το framerate ουτε καν τις δινεις σημασια που δεν ειναι και λιγες. Το θεμα ειναι το παιχνιδι να μην εχει juter και frame skipping οταν εχει αυτες τις πτωσεις.

 

Αυτό ακριβώς φοβάμαι με το variable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος και αν εχω χασει επεισοδια 30fps θα ειναι το παιχνιδι.
 
 
Εν τω μεταξυ στο δευτερο boss της δοκιμαστικης εκδοσης ακουγεται και μια γνωστη λεξη απο το παρελθον 

UMBASA!

 

 

:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τη σαβούρα που φάγαμε με το Dark Souls 2 (θυμηθείτε πώς ήταν τα demo videos - ακόμα και στο official PS channel - , πώς ήταν το alpha test και πώς τελικά κατέλειξε το παιχνίδι να είναι και στα γραφικά που δεν είχαν καμοία σχέση και στο gameplay που ήταν εντελώς ξενερουά) δεν έχω ΚΑΜΟΙΑ μα ΚΑΜΟΙΑ εμπιστοσύνη σε ότι δείχνουν... 

 

Είμαι μεγάλος fan της FROM και ειδικά στα *Souls που τα διπλο-τριπλοαγόρασα , αλλά τέτοια απάτη που παίξανε για εμένα δεν έχουν πλέον αξιοπιστία... άμα πέφτει το χρήμα (bamco) στη μέση τότε χαλάει η συνταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους θελουν να παρουν αλλη μια γευση απο boodborne, η τριτη μερα της alpha test beta που ειχε αναβληθει θα είναι διαθεσιμη απο της 20.00 - 23.00 την κυριακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει η Bamco με το Bloodborne; Της Sony ειναι το παιχνιδι (και το χρημα) που το τρεφει. 

 

 

α. ο developer είναι ο ίδιος: FROM SOFTWARE

β. η ίδια η SONY παρουσίαζε στο κανάλι της το ψεύτικο gameplay video που φυσικά δεν είχε σχέση με το παιχνίδι που πουλήθηκε 1 μήνα μετά (μιλάω για το dark souls 2)

 

μόνο η bamco λείπει που ήταν ο publisher - τώρα είναι η sony .

 

Ούτε το alpha test είναι εγγύηση για το παιχνίδι, το darksouls 2 aplha ήταν διαφορετικό (καλύτερο στα γραφικά) από το retail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει, θεωρο οτι θα εχει λιγο καλυτερα γραφικα το full game απο την alpha, εξαλου μιλαμε για αποκλειστικο παιχνιδι, οχι για multiplatform οπως ηταν το dark souls 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...