Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσύ πάντως δεν βαρέθηκες. Σε όλα τα θέματα των Ps4 exclusives πρέπει να πας εσύ και ο P3tran και να αλλάζετε το θέμα τελείως. Για ποιον λόγο βρίσκεσαι σε αυτό το θέμα και για ποιον λόγο προσπαθείς να περάσεις τι πιστεύεις ως την αγια γραφή, ναι ρε φιλε κάποια άτομα δεν τους αρέσει το Forza, Halo, Gears αλλα δεν θα πάνε στο αντίστοιχο θέμα να σου πούνε γιατί το GT/Killzone/Uncharted 4 είναι καλύτερο. Κάποιοι κάνετε σαν τους κατεστραμμένους με τις ομάδες, τίποτα καλύτερο από το να λέτε πιο παιχνίδι δεν σας αρέσει δεν έχετε να κάνετε; Δεν μου αρέσει ο όρος αλλα get a life.

 

Μπαίνω εδώ γιατί με ενδιαφέρει το παιχνίδι και σκοπεύω να αγοράσω την κονσόλα. Για συγκρίσεις παιχνιδιών μιλάς εσύ όχι εγώ. Κάποιος έγραψε μια αντικειμενική άποψη εδώ μέσα ότι η MS έχει αφήσει την S σε τίτλους πίσω ευχόμενος να είναι καλό το Bloodborne και μπήκε ο άλλος "ενοχλημένος" χωρίς να αναφέρεται κανείς προς το πρόσωπο του και λέει "δεν έχω να ζηλέψω κάποιον τίτλο" και λέει και το καλύτερο "δεν με ενδιαφέρουν..." και αναφέρεται σε ΤΡΙΑ!!! διαφορετικά είδη παιχνιδιών που εντελώς τυχαία η MS έχει κορυφαίους τίτλους πάνω σε αυτά. Συγγνώμη αλλά όταν βλέπω τέτοια ποστ που δεν σέβονται την ιστορία των video games και αυτός που τα γράφει παίζει με την νοημοσύνη των άλλων δεν έχω παρά να τα σχολιάσω καυστικά.

 

Αλλά όπως ξανά είπα με τα γραφόμενα μου δεν συμφωνούν τα φιλαράκια μου που έχουμε την ίδια κονσόλα και παίζουμε co op, αλλά ολόκληρα άρθρα μεγάλων sites και ανακοινώσεις εταιριών μήνες μετά.

 

Κι εσύ red1 μην το παίζεις τροχονόμος εδώ μέσα, έχουμε διαβάσει ότι έχεις πει γελοία όλα τα Gears  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα, τώρα, που δε σέβεται την ιστορία των video games, και παίζει και με τη νοημοσύνη σου, επειδή δεν τον ενδιαφέρουν δύο macho shooters με American marines ("shit yeah", που λέει κι ο Μάρκος ο Φοίνιξ :P ) κι ένα racing game. Είπαμε, υπερβολές, αλλά όχι κι έτσι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα, τώρα, που δε σέβεται την ιστορία των video games, και παίζει και με τη νοημοσύνη σου, επειδή δεν τον ενδιαφέρουν δύο macho shooters με American marines ("shit yeah", που λέει κι ο Μάρκος ο Φοίνιξ :P ) κι ένα racing game. Είπαμε, υπερβολές, αλλά όχι κι έτσι! 

 

Πραγματικά αυτές οι απόψεις μας φάγανε. Ωραία gaming χρονιά ήταν το 14, μια χαρά το λουστήκαμε, ας συνεχίσουμε με αυτές τις απόψεις και τις επιλογές και θα λουστούμε πολλές τέτοιες χρονιές ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμφιβαλλω αν διαβασε ολοκληρο το κειμενο μου, ο φιλος. Επιλεκτικα πηρε ενα κομματι, που δεν του αρεσε και με χαρακτηρισε και ενοχλημενο...

 

Οκ.. τι να κατσω τωρα να ξαναγραφω το κειμενο?  #235 

 

@ΗarryGrey ξαναδιαβασε το σε παρακαλω και απαντησε που σου φανηκα εμπαθης-ενοχλημενος ή οτι αλλο θελεις. 

 

Mου προτεινες να αλλαξω χομπι. Ενα απο τα χομπι μου ειναι να μπαινω σε συζητησεις-διαλογους με επιχειρηματα και οποιες γνωσεις εχω. Μπορει να το σταματησω και αυτο (αναλογα με την απαντηση σου),  ignore να τελειωνουμε απο εδω και στο εξης. 

 

Δεν ειμαι και ο παντογνωστης εννοειται, αν πω καμια μλκια εκ παραδρομης, θα την παραδεχτω. Δεν εχω καποιο θεμα. 

 

Νομιζω οσοι εχουν διαβασει καποια απο τα κειμενα μου, καταλαβαινουν τι ηθελα να πω.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα μου αρεσουν τα racing και το βαρεθηκα εντελως το gow μετα το 3, ουτε το halo μου αρεσει αλλα δηλωνω xbox fan, μαλλον περισσοτερο xbox fan απο sony fan αν και η πρωτη next gen θα ειναι το ps4. To x1 θα ακολουθήσει οταν βγει το quantum break το οποιο περιμενω πως και πως γιατι και η remedy δεν νομιζω να απογοητεύσει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ψιλοαδικα την επεσες στον alex κατα την αποψη μου, γενικα δεν νομιζω να φανμπουζει..

 

Ας μην χαλασουμε ομως το τοπικ του game καλυτερα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν, ανιστόρητε ιερόσυλε κι εσύ, θα πέσει φωτιά να σε κάψει! Ξεκίνα το ψάρεμα ή το πλέξιμο, γιατί για video games δε σε κόβω άμα δεν υποκλίνεσαι στο Halo και στα Gears :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει ένας και γράφει στο θέμα του Bloodborne "μακάρι να είναι παιχνιδάρα..." και αναφέρει ότι η MS την έχει αφήσει πίσω την S στα παιχνίδια χωρίς ίχνος flame.

 

Μπαίνει ο Alex και γράφει ότι δεν έχει να ζηλέψει κάποιον τίτλο και ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα racing(forza) τα Halo και τα Gears.

Αναφέρει δηλαδή ΑΥΤΟΣ exclusives του one σε θέμα του ps4.

 

Τέλος μπαίνει ο Spartan και λέει ότι ΕΓΩ χαλάω τα θέματα λέγοντας ότι μπαίνω στα θέματα του ps4 και λέω ότι είναι καλύτερα τα exclusives του One, ενώ εγώ το μόνο που έκανα ήταν να παρακολουθώ τα νέα από ένα παιχνίδι που με ενδιαφέρει και να σχολιάσω καυστικά ένα ποστ που το λιγότερο έπαιζε με την νοημοσύνη των άλλων. Παρ όλα αυτά συμφωνείτε με τον Spartan.

 

Και μέσα σε όλον αυτό τον χαμό έχεις και τον "αντικειμενικό" red1 σε ρόλο πράκτορα να μιλάει για φανμποισμούς, δολοπλοκίες και συνωμοσίες, που μάλλον του λείπει πολύ το vs θέμα για να αναφέρεται συνέχεια σε αυτά.

 

Γιατί παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ξέρεις τι είναι το confirmation bias, τσέκαρε το. Θα σου λυθεί η απορία.

 

Εγώ πάντως δεν είδα καμία διάθεση για flame ούτε από τον Αλεξ σε αυτό το μήνυμα που λες. Ούτε στο "αρχικό" μήνυμα είδα flame, πριν πεις ότι τα βλέπω μονόπλευρα. 

 

Γιατί ένιωσες πως ήταν flame του Alex το μήνυμα, και, το κυριότερο, γιατί "πήρες φωτιά"; 

Γιατί, παιδί; :P

 

 

 

ΥΓ 1: Συνειδητοποιείς ότι ο μόνος που - συνεχίζει να - εκφράζεται απαξιωτικά και προσβλητικά σε αυτή τη συζήτηση είσαι εσύ, έτσι; Και απορείς για την αντίδραση.

 

ΥΓ 2: Ελα, έρχεται το σβήσιμο των τελευταίων δύο σελίδων, δεν αργεί  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να το ξεκαθαρισω αυτο και ας μου επιτραπει να βγω για λιγο OT. Την ανοχη σας κυριοι για το τελευταιο μου μνμ για αυτο το θεμα που προεκυψε χωρις λογο.

 

Harry καποια ερωτηματα απο εμενα, μιας και τελειωσες το κειμενο σου με το ''γιατι''

 

Γιατι δεν διαβασες το κειμενο μου? 

 

Γιατι παιρνεις επιλεκτικα κατι που δεν σου αρεσε στο κειμενο μου ενω αναφερω και αλλα?

 

 

Μιας και δεν το διαβασες το κειμενο απο οτι φαινεται, εγραψα οτι δεν με ενδιαφερουν οι exclusive τιτλοι του xbone τωρα και αυτοι ειναι που ειναι να βγουν φετος το 2015. Ειπα οτι θα παρω το xbone στο μελλον και οτι ληγουρευομαι Quantum Break και Tomb Raider, exclusives του Xbone.

 

Απαγορευεται να εχω μια δικη μου γνωμη/αποψη/κριση για games/κονσολες που μου αρεσουν ή δεν μου αρεσουν?

 

Τι ακριβως δεν σεβομαι περι ιστοριας? Γιατι το διαβασα και αυτο.

 

 Τα εχω παιξει ολα φιλε μου. Απλα λεω την γνωμη μου και κανω και εγω την κριτικη μου οπως ολοι μας.

 

Αν με ενδιεφεραν οι τιλοι του xbone τωρα, θα το ειχα αγορασει χτες οχι σημερα. 

Για αυτο εκανα reply στο post του Fulgore και ειπα την γνωμη μου για το αν ειναι μποστα αυτη την στιγμη το xbone σε τιτλους απο το ps4. Ειπα οτι δεν εχω να ζηλεψω τιποτα, και δεν το ειπα με κανενα σκοπο ή διαθεση εμπαθειας, φανμποισμου, flaming ή οτι αλλο. 

 

Για να στο κανω ξακαθαρο εγω πηρα ps4 γιατι ειμαι φανατικος των Infamous, Uncharted, God of War, Last of Us.

 

Εσυ το πηρες για το Forza, το Halo, το Gears of War.(απο αυτα που εγραψες, φαινεται να εισαι φανατικος fan των συγκεκριμενων)

 

Οταν βγουν παιχνιδια που θα με ενδιαφερουν στο one, το αγορασα. Kαι εσυ φανταζομαι οταν βγει το Bloodbourne αφου οπως ειπες σε ενδιαφερει, θα το παρεις το game η και την κονσολα αν δεν την εχεις ηδη.

 

Δεν ειμαι πολυ φαν  του racing(εχω μεινει στην εποχη nfs most wanted, gran turismo 3 κτλ), παιζω φανατικα μονο F1,  παρ'ολα αυτα μπες στο section του Driveclub και δες τι εχω γραψει για το Forza Horizon 2 και αν φαινεται να εχω εμπαθεια ως προς το συγκεκριμενο game.

 

Δεν με ενδιαφερει η σειρα Halo. Tι να κανουμε δηλαδη.. Ουτε το Destiny μου αρεσει..Με πιανεις τωρα?

 

Το gears οf War μεχρι το 3 εφτασα και δεν θελω να ξανασχοληθω, εκτος αν δω κατι πρωτοποριακο και με ξαναβαλει στο τρυπακι να το ξαναπιασω. Γουστα ειναι αυτα.

 

Διαφωνησα σε κατι που ειπε ενα μελος εδω γιατι ολα ειναι θεμα γουστου.  Ποιος ειναι μπροστα? 

 

Το ps4 ή το xbone σε exclusives που εχει ή που θα εχει? Για μενα ειναι το ps4 αλλιως δεν θα το αγοραζα. Τοσο απλα. Για σενα και για αλλους το xbone γιατι εχει games που σας αρεσουν. 

 

Γιατι δεν το δεχεστε αυτο ορισμενοι εδω? Ειναι τοσο δυσκολο να το αποδεχτειτε ?

 

Sorry και παλι για το OT,  ζητω απο την ομαδα των moderators να μην σβησουν το κειμενο μου, δεν προκειται να το συνεχισω.

 

Μια τελευταια τοποθετηση ηταν για να μην παρεξηθουν καποια πραγματα που γραφτηκαν ειτε απο εμενα ειτε απο αλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ 1: Συνειδητοποιείς ότι ο μόνος που - συνεχίζει να - εκφράζεται απαξιωτικά και προσβλητικά σε αυτή τη συζήτηση είσαι εσύ, έτσι; Και απορείς για την αντίδραση.

 

 

Μαζί με κανα 1-2 άτομα ακόμη είστε οι μόνιμοι shit-posters του forum, μπηχτές, ειρωνίες , εξυπνάδες και άγιος ο Θεός...Άλλαξε φόρουμ.

 

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Καλημέρα σε όσους ξύπνησαν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα μου αρεσουν τα racing και το βαρεθηκα εντελως το gow μετα το 3, ουτε το halo μου αρεσει αλλα δηλωνω xbox fan, μαλλον περισσοτερο xbox fan απο sony fan αν και η πρωτη next gen θα ειναι το ps4. To x1 θα ακολουθήσει οταν βγει το quantum break το οποιο περιμενω πως και πως γιατι και η remedy δεν νομιζω να απογοητεύσει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ψιλοαδικα την επεσες στον alex κατα την αποψη μου, γενικα δεν νομιζω να φανμπουζει..

 

Ας μην χαλασουμε ομως το τοπικ του game καλυτερα.. :P

Χαχα για το ιδιο λογο μου φαινεται παιρνουμε τις κονσολες μας

 

 

 

 
 

 

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Καλημέρα σε όσους ξύπνησαν τώρα.

 

Ναι μονο που με αλλους μιλουσες και οχι με αυτον που εκανες quote.

 

Το "αλλαξε χομπι" για οποιον δεν αρεσουν καποια παιχνιδια ειναι fail απαντηση.Εμενα που μου αρεσει μονο το gears μου επιτρεπεις να συνεχισω το χομπι μου?

 

Οσο για τα μηνυματα τυπου "flame" μια ματια να ριξει κανεις στο ιστορικο μπορει ευκολα να καταλαβει πολλα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πραγματικά, το έχω λατρέψει αυτό το παιχνίδι! Ό,τι μας έχουν παρουσιάσει μέχρι στιγμής φαίνεται απίθανο! Μετά από τη συνέντευξη του Hidetaka Miyazaki στο GameWorld.gr, φαίνεται πόση δουλειά έχουν ρίξει στο παιχνίδι! Διαβάστε και εσείς τη συνέντευξη, γιατί πιστεύω πως συμφωνείτε μαζί μου! :P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-30 ωρες μονο?? Περιμενα 50+ για να πω την αληθεια..

 

Αρκετα πραγματα μου αρεσουν απο αυτα που εχω δει και αλλα δεν μου αρεσουν καθολου, δεν μου αρεσει για παραδειγμα ο τροπος που κανεις health regen γιατι σε αναγκαζει να παιζεις aggressive..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...