Προς το περιεχόμενο

Rainbow Six Siege [PC]


SlackulatoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2020 στις 9:42 ΠΜ, 7nisiotis είπε

VULCAN 💪

Το χω δοκιμάσει κ γω με τη 5700ΧΤ

Παιδιά έβγαλε στο Uplay την ultimate edition με το year 5 pass στα 46€, πιστεύετε αξίζει ή να πάρω μια από τις άλλες εκδόσεις. Είχα πάρει στο ps4 την βασική έκδοση και είχα ξεκλειδώσει όλους τους operators με renown. Επίσης έχει διαφορά αν το πάρω από steam ή Uplay?

Τέλος, στην 5700 xt τρέχει καλά ή είναι από τα παιχνίδια που εμφανίζουν προβλήματα όπως downclocking, crashes κτλ σε αυτούς που δεν έχουν θέματα με άλλα παιχνίδια;

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Παιδιά έβγαλε στο Uplay την ultimate edition με το year 5 pass στα 46€, πιστεύετε αξίζει ή να πάρω μια από τις άλλες εκδόσεις. Είχα πάρει στο ps4 την βασική έκδοση και είχα ξεκλειδώσει όλους τους operators με renown. Επίσης έχει διαφορά αν το πάρω από steam ή Uplay?

Τέλος, στην 5700 xt τρέχει καλά ή είναι από τα παιχνίδια που εμφανίζουν προβλήματα όπως downclocking, crashes κτλ σε αυτούς που δεν έχουν θέματα με άλλα παιχνίδια;

Vulcan τρέχει smooth σαν να ξυρίστηκες μόλις :P

RX 5700XT

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2020 στις 10:25 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Vulcan τρέχει smooth σαν να ξυρίστηκες μόλις :P

RX 5700XT

Το αγόρασα τελικά και όταν είμαι σε match τρέχει σωστά, αλλά στην αρχή που ανοίγω το παιχνίδι στο loading screen πριν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να συνδεθώ φτάνει 800-1000 fps και όταν κουνάω το ποντίκι κάνει κάτι οριζόντιες γραμμές σαν artifacts. Το ίδιο αλλά λιγότερο έντονο (εκει έχω κάπου 450 fps) συμβαίνει και στο τέλος του match που βλέπεις πχ αν πήρες alpha pack. Δεν ξέρω αν φταίει ότι έχω παλαιότερο driver (19.12.3) γιατί συμβαίνει και στο vulkan και στο dx11, αλλά πιο έντονα στο vulkan. Έχεις εσύ τίποτα παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Το αγόρασα τελικά και όταν είμαι σε match τρέχει σωστά, αλλά στην αρχή που ανοίγω το παιχνίδι στο loading screen πριν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να συνδεθώ φτάνει 800-1000 fps και όταν κουνάω το ποντίκι κάνει κάτι οριζόντιες γραμμές σαν artifacts. Το ίδιο αλλά λιγότερο έντονο (εκει έχω κάπου 450 fps) συμβαίνει και στο τέλος του match που βλέπεις πχ αν πήρες alpha pack. Δεν ξέρω αν φταίει ότι έχω παλαιότερο driver (19.12.3) γιατί συμβαίνει και στο vulkan και στο dx11, αλλά πιο έντονα στο vulkan. Έχεις εσύ τίποτα παρόμοιο;

Όχι

Vulkan

5700xt

20.1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, VIRUSD είπε

Σας ρίχνει το game τώρα τελευταία και σε εσάς  τα fps η σας κανει τίποτα περίεργα λαγκαρισματα

οχι δοκιμασε να σβησεις το gamesettings.ini αρχειο... Καμια φορα φταιει αυτο μετα παλιοι drivers της καρτας γραφικων...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

σε 4k με vulkan, & 5700xt για να πιασω 60αρι+ πρεπει να κλεισω το vsync απο παιχνιδι.. αλλα εχω τα σπασιματα της οθονης.. απο.τν αλλη με ανοιχτο vsync 4k πιανω στα 40-50 και μ κολλα... τι ρυθμιση πρεπει να κανω; εχω καλωδιο hdmi 2.0 και η οθονη υποστιριζει μεχρι και 120hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/05/2020 at 13:12, Tzini_Gr said:

σε 4k με vulkan, & 5700xt για να πιασω 60αρι+ πρεπει να κλεισω το vsync απο παιχνιδι.. αλλα εχω τα σπασιματα της οθονης.. απο.τν αλλη με ανοιχτο vsync 4k πιανω στα 40-50 και μ κολλα... τι ρυθμιση πρεπει να κανω; εχω καλωδιο hdmi 2.0 και η οθονη υποστιριζει μεχρι και 120hz

τελικα αποσο δοκιμασα, με vsync disabled μεσω παιχνιδου και enchased sync μεσω amd settings, seems οτι το σπασιμο.της οθονης εφυγε και εχω σταθερα απο 50-75 fps.. παρολαυτα σιγουρα πιστευω οτι υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση για να χω καλυτερα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, virginkiller είπε

πήρα το ultimate στα 27 με το promotion που παίζει τώρα.  πόσο καιρό θέλει να το συνηθίσεις; πολύ χάος!  δεν ξέρω τι μου γίνετε

καλα θελει λιωσιμο για να πεις οτι το ξερεις το παιχνιδι...εχει πολλα να μαθεις δεν ειναι μονο shooting...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω αυτό. Έχει πολύ ψωμί ακόμα και για τα βασικά. Μπήκα σε ένα δύο ματσάκια και δεν ήξερα κυριολεκτικά τι κάνω. Ποιον να διαλέξω κτλ. Πόσο καιρό θέλει να μάθω τα απολύτως βασικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, virginkiller είπε

Ναι το ξέρω αυτό. Έχει πολύ ψωμί ακόμα και για τα βασικά. Μπήκα σε ένα δύο ματσάκια και δεν ήξερα κυριολεκτικά τι κάνω. Ποιον να διαλέξω κτλ. Πόσο καιρό θέλει να μάθω τα απολύτως βασικά;

Δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς , εξαρτάται από το πόσο παίζεις , ασχολείσαι , βλέπεις streams κτλ . Όσο πιο πολύ παίζεις τόσο πιο γρήγορα θα μάθεις τους χάρτες , τους operators , τα meta tactics , τα angles και πάει λέγοντας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοντα 2000 ωρες και ακομη μαθαινω φαντασου...Αλλα για τα βασικα θες αυτο που λεει και ο αταλος ειδικα αν δεις βιντεακια στο youtube θα καταλαβεις αρκετα μεσα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...