Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Φόρμας Αγοράς/Αναβάθμισης Η/Υ


rowain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζονται λεπτομέρειες για τα παιχνίδια. Απλά ονομαστικά μας ενδιαφέρει. Τα υπόλοιπα τι είδους παιχνίδι είναι και τις specs έχει τα βρίσκουμε.

 

Αν στείλεις μια αναφορά με τι ακριβώς να γράψει δεν νομίζω να υπάρχει θέμα από κάποιο mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται ότι δεν γίνεται να μπουν λεπτομέρειες, εκτός και αν ο χρήστης δεν βαριέται. Το είδος του παιχνιδιού όπως είπες φτάνει και ίσως και ένα παράδειγμα από την πλευρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το μπατζετ ειναι περιορισμενο αυτο βοηθαει στο να προταθει κατι πιο εξειδικευμενο αντι για κατι πιο γενικο που θα του προσφερει χειροτερο αποτελεσμα σε αυτο που τον ενδιαφερει.

 

Λεμε το ιδιο πραγμα, οτι πληρωσεις θα παρεις. Σιγουρα υπαρχουν και μερικα "φρουτα" στην αγορα απο θεμα καρτας γραφικων αλλα απο την στιγμη που μιλαμε για gaming και μονο δεν νομιζω μια καρτα των 50-80 euro να κανει κατι γιατι πολυ απλα δεν εχει επιδοσεις.  Δεν εχω κατι προσωπικο με καποιον απλα ο ορος "gaming" εχει παρεξηγηθει. 

Το βρισκω πιο σωστο να σου πει καποιος οτι εχει ενα μπατζετ ΠΧ 150ε για καρτα και να του προτεινεις εσυ μια με αυτα τα λεφτα παρα να σου πει θελω να παιξω πχ ενα συγκεκριμενο game. Το θεωρω λαθος προσεγγιση. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

 

Γιατι ανακατευεσαι εκει που δεν πρεπει??? Τα παραπανω ατομα ειναι μερικα απο αυτα που συμμετεχουν στις αναβαθμισεις και η παραπανω φορμα βοηθαει παρα πολυ στο να ξερουμε τι ζηταει ο αλλος καλυτερα.

Επισης αν ησουν παλιοτερο μελος θα γνωριζες οτι απο τα περισσοτερα θεματα που ανοιγονται ειτε για pc ειτε προφανως σε καρτες γραφικων ειναι για gaming pc. Αρα καλο ειναι να μην επιμενεις αν δεν γνωριζεις 2-3 πραγματακια.

Πρωτον. Ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις τι θα γραψω και που? Δευτερον. Το οτι μερικα ατομα συμετεχουν στις αναβαθμισεις και γενικα στα θεματα αυτα δεν μου λεει κατι. Παρακολουθω πολυ καλα τι γινετε, και τα να σου πω κατι? Επειδη καποιος εχει 3000 σχολια εδω μεσα δεν σημαινει οτι ειναι και καποιος η ποσο μαλλον οτι θα πρεπει να τον ακουσεις. τα περισοτερα ειναι non sense και αχρηστα σχολια. Να μην το συζητησω παραπερα.

Τριτον. Τα θεματα που ανοιγονται τι σχεση εχουν με αυτο που λεω? Ειμαι κατα της νοοτροπιας του αγοραζω κατι μονο για να παιξω κατι συγκεκριμενο, και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για παιχνιδια που μπορει να τα παιξει κανεις και χωρις καρτα γραφικων, με onboard gpu ας πουμε  η μια καρτα των 50ε που δεν σου παρεχει τιποτα περισοτερο απο αυτο που ειχες. Ε δεν νομιζω να το λες και 'gaming pc" αυτο. 

 

 

Ερχεται καποιος και σου λεει θελω να παιξω battlefield πχ, και του λες εσυ ωραια. ποσα λεφτα διαθετεις? σου λεει 100ε, διαλεγεις την καλυτερη κρατα  και του την προτεινεις. βλεπεις οτι το game δεν εχει και τοσο σημασια, αλλα τα λεφτα που θελει να διαθεσει. Οτι δωσει θα παρει.  

Αυτος πρεπει να ειναι ο βασικος ορος. "Θες να παιζεις παιχνιδια? Ωραια, ποσα λεφτα δινεις". Αυριο μεθαυριο θα θελει να παιξει κατι αλλο γιατι ετσι του ηρθε, ειδε κατι και του αρεσε, ελα ομως που δεν θα μπορει. γιατι Καποιοι του ειπαν να αγορασει μια καρτα για ενα συγκεκριμενο παιχνιδι. Λαθος νοοτροπια. εκει θελω να καταληξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω πολυ καλα τι γινετε, και τα να σου πω κατι? Επειδη καποιος εχει 3000 σχολια εδω μεσα δεν σημαινει οτι ειναι και καποιος η ποσο μαλλον οτι θα πρεπει να τον ακουσεις. τα περισοτερα ειναι non sense και αχρηστα σχολια. 

 

Ακομα γελαω με το παραπανω,ειδικα οταν ερχεται απο ατομο με 2ψηφιο αριθμο post :lol:  :lol:

Στα αλλα το μονο που θα πω(που θα επρεπε να το γνωριζες αλλωστε)ειναι οτι υπαρχει για αυτο το λογο ξεχωριστο μερος για τις αναβαθμισεις καρτων γραφικων.Οταν ο αλλος μου λεει οτι παιζει moba παιχνιδια και pro και διαθετει 1500ευρω με βαση την δικη σου λογικη πρεπει να του προτεινουμε μια τουμπανη καρτα των 400ευρω μπας και αλλαξει γνωμη και θελει να παιζει και πιο καινουργια παιχνιδια ξερω γω στο μελλον. Και γιατι τοτε να μην του προτεινουμε τωρα μια καρτα να κανει την δουλεια του των 150ευρω πχ και αν αργοτερα γινει αυτο οπως λες και εχει αλλαξει μυαλα να μην ρωτησει στο τμημα των αναβαθμισεων καρτων γραφικων για νεα καρτα?

 

Και δεν ειναι φανταστικο σεναριο αυτο που αναφερω,εχει γινει παρα πολλες φορες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα γελαω με το παραπανω,ειδικα οταν ερχεται απο ατομο με 2ψηφιο αριθμο post :lol:  :lol:

Στα αλλα το μονο που θα πω(που θα επρεπε να το γνωριζες αλλωστε)ειναι οτι υπαρχει για αυτο το λογο ξεχωριστο μερος για τις αναβαθμισεις καρτων γραφικων.Οταν ο αλλος μου λεει οτι παιζει moba παιχνιδια και pro και διαθετει 1500ευρω με βαση την δικη σου λογικη πρεπει να του προτεινουμε μια τουμπανη καρτα των 400ευρω μπας και αλλαξει γνωμη και θελει να παιζει και πιο καινουργια παιχνιδια ξερω γω στο μελλον. Και γιατι τοτε να μην του προτεινουμε τωρα μια καρτα να κανει την δουλεια του των 150ευρω πχ και αν αργοτερα γινει αυτο οπως λες και εχει αλλαξει μυαλα να μην ρωτησει στο τμημα των αναβαθμισεων καρτων γραφικων για νεα καρτα?

 

Και δεν ειναι φανταστικο σεναριο αυτο που αναφερω,εχει γινει παρα πολλες φορες.

Εγω παλι γελαω με τον τροπο που σκευτεσαι, τα ποστ δηλαδη σε κανουν αντικιμενικο και αξιοπιστο εδω μεσα? αξιοπιστο ως προς αυτα που προτεινεις εννοω. Δεν νομιζω.

Οσο για το αλλο που ανεφερες....ωραιο παραδιγμα εδωσες. Για ποιον λογο ρε φιλε να παει να αγορασει παλι κατι απο την στιγμη που θα μπορουσε να εχει παρει ενα pc με αυτα τα λεφτα που θα του εφτανε για 5-8 χρονια ανετα και δεν θα χρειαζοταν να ασχολιθει ποτε ξανα με το θεμα?  Η οχι καταλαβα, πρεπει να ερθει εδω ωστε εσυ και μερικοι αλλοι να απαντησετε για να ανεβει ο αριθμος τον ποστ σας και να το παιζεται εγυπνοι και παλοι B)  Nαι το ξεχασα.  Καταλαβα τι ρολο βαρας και εσυ απο τον τροπο που απανατας. Πραγματικα ωρες ωρες μου περναει απο το μυαλο οτι μερικοι εχετε μαγαζια με hardware και κανετε business εδω μεσα.  Καλο απογευμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ωραία όλα αυτά που λέτε αλλά δεν είναι για αυτό το νήμα. Όποιος θέλει να προστεθει κάτι στην φόρμα , στέλνει pm στον Ailuros και το λέει. Τελευταίο σχόλιο εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ωραία όλα αυτά που λέτε αλλά δεν είναι για αυτό το νήμα. Όποιος θέλει να προστεθει κάτι στην φόρμα , στέλνει pm στον Ailuros και το λέει. Τελευταίο σχόλιο εδώ.

Πες τα μεγαλε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδες..χθες παρελαβα απο caseking.de την z97 mark S κ μια ψυκτρα π ειχα παραγγειλει...κ σημερα ενας συγγενης απο εξωτερικο μολις μ ειπε οτι εχει να μ στειλει εναν 6800κ τσαμπα σφραγισμενο...τωρα εγω τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..  :mad:  :mad:  κραταω το 4790k η τον στελνω  mazi me mobo kai rams κ παω σε χ99...ακουω γνωμες σας..το νεο cpu λογικα το εχω στα χερια μου σε 2 βδομαδες περιπου..δν ξερω αν εκανα το ποστ στο σωστο μερος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες..χθες παρελαβα απο caseking.de την z97 mark S κ μια ψυκτρα π ειχα παραγγειλει...κ σημερα ενας συγγενης απο εξωτερικο μολις μ ειπε οτι εχει να μ στειλει εναν 6800κ τσαμπα σφραγισμενο...τωρα εγω τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..  :mad:  :mad:  κραταω το 4790k η τον στελνω  mazi me mobo kai rams κ παω σε χ99...ακουω γνωμες σας..το νεο cpu λογικα το εχω στα χερια μου σε 2 βδομαδες περιπου..δν ξερω αν εκανα το ποστ στο σωστο μερος..

Άνοιξε νεο θέμα το παρόν δεν είναι για να λέει κανείς τον πόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φιλος εχει το παρακατω συστημα κ θελει να αναβαθμισει το πισι με την καρτα γραφικων SAPPHIRE R9 270 GDDR5 1GB κ με 8gb ram για να παιζει τα παιχνιδια σε νορμαλ γραφικα δηλαδη να πιανει τα 30fps,το ερωτημα ειναι αξιζει?

post-246391-0-50917800-1473353719_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...