Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Φόρμας Αγοράς/Αναβάθμισης Η/Υ


rowain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αναβάθμιση υπολογιστή

Γεια σας, δεν ξέρω εάν ασχολήστε ακόμα με το ζήτημα αυτό αλλά εγώ θα δοκιμάσω.. Συγχαρητήρια κατ' αρχάς για τη βοηθητική αυτή ιστοσελίδα..

έχω ένα υπολογιστή, αρκετά παλιός, και θα ήθελα να τον αναβαθμήσω για να μπορώ να παίξω παιχνίδια πάνω του..τα παιχνίδια που παίζω συνήθως είνα FIFA, Call of Duty, Watch Dog, και γενικά άλλα action παιχνίδια..αλλά ο υπολογιστής θα ήθελα να είναι ικανός να τρέξει και τη Microsoft Office, αλλά και να μπορώ να δω καμιά ταινία και να σερφάρω και λίγο στο ίντερνετ..δεν θα είναι αυτός ο σκοπός του αλλά καλό είναι να μπορώ να τα κάνω και αυτά..δεν ξέρω από υπολογιστές γενικά, απλά μαθαίνω γρήγορα και θα με βοηθήσει ένας φίλος στο στήσιμο..και δεν διαθέτω και τόσα λεφτά, μέχρι 500 και σιγα-σιγά, γι' αυτό καλό θα ήταν να μου τα πείτε με σειρά προτεραιότητας, τι θα ήταν καλό για αρχή και πιο μετά κατι άλλο..αλλά σας λέω ο υπολογιστής είναι αρχαίος..τα windows θα τα βάλω εγώ ευκολα..αρχικά είναι XP Professional version 2008, Service Pack 3, System..Intel® Pendium® 4 CPU 3.00GHz 2.99 GHz, 0.98 GB RAM, 80 GB ROM..αυτά..είναι δυνατόν ο υπολογιστής αυτός να μετατραπεί σε gaming machine..?? αα..οθόνη έχω μία πολύ καλή, Philips 20'', μεγάφωνα απλά, και wireless keyboard mouse..Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@latsias17 καλωσορισες. Ανοιξε νεο θεμα Link.png Site: εδω καθως αυτο το θεμα δεν ειναι για βοηθεια αλλα για οδηγιες για το πως να ανοιξεις ενα θεμα και να ζητησεις βοηθεια/γνωμες για μια αναβαθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβάθμιση υπολογιστή

Γεια σας, δεν ξέρω εάν ασχολήστε ακόμα με το ζήτημα αυτό αλλά εγώ θα δοκιμάσω.. Συγχαρητήρια κατ' αρχάς για τη βοηθητική αυτή ιστοσελίδα..

έχω ένα υπολογιστή, αρκετά παλιός, και θα ήθελα να τον αναβαθμήσω για να μπορώ να παίξω παιχνίδια πάνω του..τα παιχνίδια που παίζω συνήθως είνα FIFA, Call of Duty, Watch Dog, και γενικά άλλα action παιχνίδια..αλλά ο υπολογιστής θα ήθελα να είναι ικανός να τρέξει και τη Microsoft Office, αλλά και να μπορώ να δω καμιά ταινία και να σερφάρω και λίγο στο ίντερνετ..δεν θα είναι αυτός ο σκοπός του αλλά καλό είναι να μπορώ να τα κάνω και αυτά..δεν ξέρω από υπολογιστές γενικά, απλά μαθαίνω γρήγορα και θα με βοηθήσει ένας φίλος στο στήσιμο..και δεν διαθέτω και τόσα λεφτά, μέχρι 500 και σιγα-σιγά, γι' αυτό καλό θα ήταν να μου τα πείτε με σειρά προτεραιότητας, τι θα ήταν καλό για αρχή και πιο μετά κατι άλλο..αλλά σας λέω ο υπολογιστής είναι αρχαίος..τα windows θα τα βάλω εγώ ευκολα..αρχικά είναι XP Professional version 2008, Service Pack 3, System..Intel® Pendium® 4 CPU 3.00GHz 2.99 GHz, 0.98 GB RAM, 80 GB ROM..αυτά..είναι δυνατόν ο υπολογιστής αυτός να μετατραπεί σε gaming machine..?? αα..οθόνη έχω μία πολύ καλή, Philips 20'', μεγάφωνα απλά, και wireless keyboard mouse..Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

καλως ορισες φιλε . δυστυχως με τοσο παλιο συστημα δεν μπορεις να τρεξεις ικανοποιητικα τα παιχνιδια που ανεφερες . θα προτεινα να τα πουλησεις(οσο πιασουν) και να συμπληρωσεις στα 500 ευρω που διαθετεις . σου εκανα μια συνθεση για ικανοποιητικο gaming και με δυνατοτητες αναβαθμισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα παιδιά

Θέλω να αναβαθμίσω τον υπολογιστή μου σιγά σιγά και δεν ξέρω με τι να ξεκινήσω,αυτή τη στιγμή έχω τα παρακάτω:

OS Version: Microsoft Windows XP Professional, Service Pack 3, 32 bit

Processor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, x86 Family 15 Model 4 Stepping 1

Processor Count: 2

RAM: 2038 Mb

Graphics Card: Intel® G33/G31 Express Chipset Family, 384 Mb

Hard Drives: C: Total - 156319 MB, Free - 136095 MB;

Motherboard: ASRock, G31M-VS2

 

Πρώτο πράγμα που πιστεύω πως χρειάζεται είναι 4GB RAM και έπειτα λέω να πάρω έναν τετραπύρινο επεξεργαστή κατά προτίμηση τον Q6600..Tι με συμβουλεύετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ρωτάμε σε αυτό το νήμα για συμβουλές.  :)

 

Πάμε στην αντίστοιχη ενότητα αναβαθμίσεων, αναφέρωντας ότι επιθυμούμε + συμπληρώνοντας τη φόρμα ή ότι άλλο θέλουμε ανοίγωντας καινούργιο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε αυτη τη μητρικη θα μπορουσα να εγκαταστησω εναν επεξεργαστη 4πυρηνο της σειρας Q9XXX H Q6XXX και να βαλω windows 7 64 bit? Την RAM την αναβαθμισα σε 4GB 800mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ρωτάμε σε αυτό το νήμα για συμβουλές.  :)

 

Πάμε στην αντίστοιχη ενότητα αναβαθμίσεων, αναφέρωντας ότι επιθυμούμε + συμπληρώνοντας τη φόρμα ή ότι άλλο θέλουμε ανοίγωντας καινούργιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

i) Το ποσό που διαθέτουμε:200 ευρω

 

ii) Tη χρήση του υπολογιστή (αναφέρετε επίσης αν θα ασχοληθείτε με το mining ή όχι : http://www.insomnia....-για-αρχάριους/  )Οffice,ταινίες ,κανα λολ που και που,

 

iii) Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν:matlab,autocad

 

iv) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε? Υπάρχει πιθανότητα για μελλοντική αγορά άλλης?ΟΧΙ υπάρχει ίδη μια

 

v) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?οχι υπαρχουν

 

vi) Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα (διευκρινίστε ποιο) ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? (Αναφέρετε και την περιοχή στην οποία βρίσκεστε για περαιτέρω διευκόλυνση)Διαφορετικα καταστήματα Αλλα να είναι απο Αθήνα

 

vii) Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα (στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?Θα συναρμολογηθεί απο εμένα

 

viii) Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Αν ναι ποιο?οχι.ειμαι φοιτητης και δικαιούμαι μεσω MSDN

 

ix) Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? Αν ναι, υπάρχει πιθανότητα για διπλές κάρτες γραφικών (sli/crossfire)? -> ΝΑΙ

 

x) Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? Αν ναι σε τί μέγεθος? (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) ->

Υπάρχει ψύκτρα http://www.e-shop.gr/coolermaster-rr-t4-18pk-r1-hyper-t4-cooler-p-PER.806877

 

xi) Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Αν ναι θα γίνει με πείραγμα της τάσης για stability (μεγάλο oc) ή απλά θα ανεβάσετε λίγο τις συχνότητες με stock voltage? -> ΟΧΙ

 

xii) Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα:Μόνο το τροφοδοτικό που είναι 400W.O σκληρός δίσκος που έχει αγοραστεί πριν απο ένα χρόνο.Ενας wd blue.Ενα φάν 12αρης της coolermaster


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα θέλω να προσθέσω επιπλέον ραμ στον υπολογιστή μου. μπορει κανείς να με συμβουλέψει τι να αγοράσω για να ταιριάζει με αυτές που ήδη έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά δεν ρωτάμε σε αυτό το νήμα για συμβουλές.  :)

 

Πάμε στην αντίστοιχη ενότητα αναβαθμίσεων, αναφέρωντας ότι επιθυμούμε + συμπληρώνοντας τη φόρμα ή ότι άλλο θέλουμε ανοίγωντας καινούργιο θέμα.

 

Πραγματικα ωρες ωρες αναρωτιεμαι για τα ατομα που ειναι πισω απο το Pc που δεν μπορουν να διαβασουν  μεγαλα γραμματα ???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γεια σας κ απο μένα...θα ήθελα να προβώ στην αγορά mb cpu ram case...

Πολλοί μου λένε να αγοράσω επεξεργαστή τον Intel 4670K εγω είδα και τον 5820Κ...

Μητρική είδα την Asus Rampage V Extreme

https://www.skroutz....-V-Extreme.html

Ram δεν ξέρω τι να πάρω...

Και κουτί έχω τα εξής:

1) http://www.e-shop.gr...ck-p-PER.501983

2) https://www.skroutz....ck-Edition.html

3) http://www.e-shop.gr...ck-p-PER.806244

4) https://www.skroutz....agon-Rider.html

5) https://www.skroutz....acker-935.html

Τα λεφτά προς το παρόν που έχω ειναι 1000€ αλλα θα μαζέψω κ αλλά...

Η χρήση τους είναι για παιχνίδια και σερφάρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...