Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα αντικατάστασης USB φορτιστή iPhone από την Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα νέο πρόγραμμα αντικατάστασης εξαρτήματος συγκεκριμένων μοντέλων iPhone ανακοίνωσε σήμερα η Apple για 36 συνολικά χώρες στις οποίες περιλαμβάνεται και η Ελλάδα.Η αντικατάσταση αφορά τον USB φορτιστή των 5W που βρίσκουμε στο iPhone 3GS, iPhone 4 και iPhone με το "πλακέ" σχήμα και με την ονομασία Model A1300 η οποία αναγράφεται πάνω του όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία. Σύμφωνα με την Apple, ο λόγος της αντικατάστασης είναι τα διάφορα φαινόμενα υπερθέρμανσης που παρουσιάστηκαν, κάτι που μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα στην ασφάλεια του κατόχου της συσκευής. Ο προβληματικός φορτιστής διατέθηκε με τα συγκεκριμένα iPhone μοντέλα μεταξύ Οκτωβρίου 2009 και Σεπτεμβρίου του 2012.

 

Σχετικά με τη διαδικασία ανταλλαγής, όπως αναφέρει η ίδια η εταιρεία στην ειδική ιστοσελίδα που έχει αναρτηθεί γι' αυτό το σκοπό, ο πελάτης θα πρέπει να φέρει τον προβληματικό φορτιστή αλλά και το IPhone του σε εξουσιοδοτημένο κέντρο σέρβις της Apple από τις 18 Ιουνίου 2014. Μετά την επαλήθευση του σειριακού αριθμού του iPhone ως μέρος της διαδικασίας, θα λάβει ένα νεότερο USB φορτιστή και συγκεκριμένα το Model A1400.

 

Για το κοντινότερο συνεργάτη ή εξουσιοδοτημένο κέντρο σέρβις της Apple, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να ακολουθήσουν τους παρακάτω συνδέσμους.

 

Link.png Site: Αναζήτηση Apple Service

Link.png Site: Συνεργάτες Παροχής Ασύρματων Υπηρεσιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το ειχανε απο την αρχη οι φορτιστες ή με την χρηση το παθανε; γιατι οκ δεν νομιζω να το κανανε αυτο πολλες εταιριες, αλλα μετα απο 5 χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μώρε το πολυ πολύ να ειχες καει απο καμια έκρηξη...  :ph34r:

Υπερβάλεις...ψιλοεγκαύματα. Αλλά όπως και να το κάνεις: Μπρος στα κάλλη τι 'ναι ο πόνος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 Χρόνια τώρα πάντως δεν μου χει βγάλει πρόβλημα ευτυχώς.

 

Να φανταστώ πως αμα δεν έχουμε apple service κοντά μας θα μπορούμε να τα πάμε σε vodafone,cosmote,wind χωρις προβλημά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική κίνηση και αξιόλογη..Να μπαίνεις στη διαδικασία αντικατάστασης εκατομμυρίων φορτιστών..Εδώ μιλάμε από το iphone 3gs iphone 4 iphone 4S.. Των οποίων οι φορτιστές και πάλι δεν έβγαλαν πρόβλημα.Και πάλι μετά από τόσα χρόνια τους αλλάζουν.Καμία άλλη εταιρία δεν θα το έκανε αυτό ποτέ.
___________

ΒΤW : Τόσα χρόνια ένα πρόβλημα δεν έβγαλαν αυτοι οι φορτιστές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα το 4s παρουσίαζε ένα πρόβλημα με υπερθέρμανση όταν φόρτιζε και όταν πήγα να το κοιτάξουνε μου ζήτησαν 200 ευρώ ενώ ακόμη ήταν μέσα στην εγγύηση προκειμένου να μου δώσουν νέα συσκευή.

 

Δηλαδή παίζει να έφταιγε ο φορτιστής τους και να πληρώσω εγώ τα σπασμένα?

Πότε ξανά Apple

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πήρα το 4S από Αγγλία και τσίμπησα ευρωπαϊκό φορτιστή από ebay, και είναι A1300, θα μου τον αλλάξουν?

 

Αν όχι, αν τους πάω τον αγγλικό, θα μου αλλάξουν εκείνον με έναν ευρωπαϊκό?

 

Πάντως όντως ζεσταίνεται πολύ ο φορτιστής, αλλά 2,5 χρόνια τώρα φορτίζω κάθε βράδυ το κινητό και ακόμα δεν έχω πεθάνει. Αν και το φοβάμαι λίγο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...