Προς το περιεχόμενο

iphone 5s απο εξωτερικο


kokkorisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι το βρηκα και βγαινει περιπου στα 400 ευρω μαζι με ολα αυτα!

 

Ακριβως! απαντησε στην απορια μου! Αρα παιρνω verizon κι εχω το κεφαλι μου ησυχο αφου θα λειτουργει κανονικα σαν να το αγορασα απο εδω και δεν χρειαζεται τιποτα περαιτερω! και θα μπορω να κανω κανονικα τα update στο λογισμικο χωρις να κλειδωσει εε?

Σορρυ που στο λεω αλλα η τιμη που λες δεν υπαρχει σε ΚΑΜΙΑ χωρα.

Τεσπα.Μπορεις να το παρεις απο οπου θες απλα στο ειπα γτ πολυ πιθανον να πιαστεις κοροιδο.

Το verizon λειτουργει σαν ελληνικο σε ολα.

Απλα δεν ξερω αν δουλευει το 4g.

Μονο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yeap

μια τελευταια ερωτηση ομως..αν αγορασω απο αλλον παροχο..π.χ. sprint γιατι οι τιμες ειναι καλυτερες..ξεκλειδωνει το κινητο με r-sim ή jailbreak? θα μπορω να κανω κανονικα τα update στο λογισμικο χωρις να κλειδωσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μια τελευταια ερωτηση ομως..αν αγορασω απο αλλον παροχο..π.χ. sprint γιατι οι τιμες ειναι καλυτερες..ξεκλειδωνει το κινητο με r-sim ή jailbreak? θα μπορω να κανω κανονικα τα update στο λογισμικο χωρις να κλειδωσει? 

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια οπως με Verizon, για να σου απαντησω με 100% σιγουρια.

Με r-sim 9 απ οτι βλεπω θα μπορεις να το ξεκλειδωσεις. Οσον αφορα το jailbreak, μην βασιστεις καθαρα σ αυτο για ξεκλειδωμα, δεδομενου πως ναι μεν η 7.1.1 με την οποια πιθανοτατα θα το παρεις ειναι jailbreakable, αλλα δεν υπαρχει δημοσια κατι για να το χρησιμοποιησεις και δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει πως θα υπαρξει στο εγγυς μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια οπως με Verizon, για να σου απαντησω με 100% σιγουρια.

Με r-sim 9 απ οτι βλεπω θα μπορεις να το ξεκλειδωσεις. Οσον αφορα το jailbreak, μην βασιστεις καθαρα σ αυτο για ξεκλειδωμα, δεδομενου πως ναι μεν η 7.1.1 με την οποια πιθανοτατα θα το παρεις ειναι jailbreakable, αλλα δεν υπαρχει δημοσια κατι για να το χρησιμοποιησεις και δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει πως θα υπαρξει στο εγγυς μελλον.

μμμ καταλαβα..υπαρχει μηπως και η περιπτωση να μην ξεκλειδωνει ουτε με r-sim 9 ουτε με κανεναν αλλον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μμμ καταλαβα..υπαρχει μηπως και η περιπτωση να μην ξεκλειδωνει ουτε με r-sim 9 ουτε με κανεναν αλλον τροπο?

Με ενα γρηγορο google search βλεπω περιπτωσεις οπου δεν δουλευει. Λογικο αυτο, παντα υπαρχει αποτελεσμα σχεδον σε οτι και εαν ψαξεις. That said, το ερωτημα ειναι εαν μιλαμε για μεμονωμενες περιπτωσεις και εαν αξιζει το ρισκο σε περιπτωση που ισχυουν οντως. Γι αυτο σου ειπα πριν πως δεν εχω προσωπικη εμπειρια με rsim και δεν μπορω να σου πω ενα καθαρο ναι ή οχι.

Σε καποιους διορθωνεται οπως λενε (πχ με αλλαγη της rsim, reboots, κλπ), αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι προβλημα της rsim ή πχ του χρηστη που την χρησιμοποιει. Το σιγουρο ειναι πως εχουν αναφερθει προβληματα. Εσυ εχεις την πιτα εσυ και το μαχαιρι να στο πω απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα γρηγορο google search βλεπω περιπτωσεις οπου δεν δουλευει. Λογικο αυτο, παντα υπαρχει αποτελεσμα σχεδον σε οτι και εαν ψαξεις. That said, το ερωτημα ειναι εαν μιλαμε για μεμονωμενες περιπτωσεις και εαν αξιζει το ρισκο σε περιπτωση που ισχυουν οντως. Γι αυτο σου ειπα πριν πως δεν εχω προσωπικη εμπειρια με rsim και δεν μπορω να σου πω ενα καθαρο ναι ή οχι.

Σε καποιους διορθωνεται οπως λενε (πχ με αλλαγη της rsim, reboots, κλπ), αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι προβλημα της rsim ή πχ του χρηστη που την χρησιμοποιει. Το σιγουρο ειναι πως εχουν αναφερθει προβληματα. Εσυ εχεις την πιτα εσυ και το μαχαιρι να στο πω απλα.

εχεις απολυτο δικιο φιλε..σε ευχαριστω παρα πολυ με εχεις καλυψει πληρως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που στο λεω αλλα η τιμη που λες δεν υπαρχει σε ΚΑΜΙΑ χωρα.

Τεσπα.Μπορεις να το παρεις απο οπου θες απλα στο ειπα γτ πολυ πιθανον να πιαστεις κοροιδο.

Το verizon λειτουργει σαν ελληνικο σε ολα.

Απλα δεν ξερω αν δουλευει το 4g.

Μονο αυτο

με μια γρηγορη ματια φιλε θα το δεις και μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δηλαδη ρε φίλε να σε ρωτήσω, πιστεύεις οτι είσαι ο έξυπνος και εμείς ας πούμε δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι να αγοράσουμε απο Αμερική κτλ και αγοράζουμε τα ακριβά απο Ελλάδα ενώ εσυ θα πάρεις το φθηνο; Να ήξερες μονο τι σε περιμένει..

 

Λες οτι θα σου βγει 400€.. Έχεις υπολογίσει οτι μπορεί να είναι χαλασμένο/εν μέρη χαλασμένο/κλειδωμενο iCloud/κλειδωμενο σε αλλο πάροχο/; Απο τελωνεία τι γνωρίζεις;; Επίσης τα 5s ξελκειδωνουν μονο με Rsim air2 και ολα αυτα με διαδικασία κτλ ίσως και απαραίτητα jb που μέχρι τωρα δεν υπήρχε σε 7.1.1. Επίσης τα Verizon είναι κεκλειδωτα αλλα δεν κάνουν 400€! Επίσης στα κλειδωμενα δεν θα δουλεύει 4G - 3G ανάλογα με την sim σου τον πάροχο κτλ κτλ, και αν σκεφτείς μετα να το κάνεις official για να ηρεμησεις, θα δεις οτι απλα δεν συμφέρει και ίσως σε κάποιους παρόχους να μην υπαρχει διαθέσιμο official unlock. Μονο που τα σκέφτομαι κουράστηκα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς? τα συγκεκριμένα είναι μεταχειρισμένα 5αρια και μόνο ευκαιρία δεν τα λες...

Έχεις δει σε πολλά μεταχειρισμένα 1 χρόνο εγγύηση απο την Apple? όντως δεν είναι ευκαιρία αλλά το θέμα είναι ότι υπάρχουν επιλογές για όσους ενδιαφέρονται για κάτι εγγυημενο. Κάποιος που ψάχνει για iPhone απο το εξωτερικό τι επιλογές έχει να βρει ξεκλειδώμενο με εγγύηση εργοστασίου?

Δείξε μου τι είναι ευκαιρία για σένα για να καταλάβω εσύ τι εννοείς. Αν εννοείς κάτι σχετικό βέβαια.....

ΥΓ. Επίσης δεν ανέφερα πουθενά ότι είναι ευκαιρία και δεν νομίζω ότι έγραψα σε τοπικ που αφορά ευκαιρίες......αλλά για κάποιον που θέλει να πάρει απο το εξωτερικό ένα iPhone μόνο που δεν είναι 5s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει σε πολλά μεταχειρισμένα 1 χρόνο εγγύηση απο την Apple? όντως δεν είναι ευκαιρία αλλά το θέμα είναι ότι υπάρχουν επιλογές για όσους ενδιαφέρονται για κάτι εγγυημενο. Κάποιος που ψάχνει για iPhone απο το εξωτερικό τι επιλογές έχει να βρει ξεκλειδώμενο με εγγύηση εργοστασίου?

Δείξε μου τι είναι ευκαιρία για σένα για να καταλάβω εσύ τι εννοείς. Αν εννοείς κάτι σχετικό βέβαια.....

Μεταχειρισμένο 5άρι με 400€ που μπορεί να περάσει και τελωνείο σόρυ δεν το θεωρώ καλή αγορά ακόμα και 5 χρόνια εγγύηση να είχε! Με αρκετά κάτω από 400€ βρίσκεις ελληνικά 5άρια και με υπόλοιπο εγγύησης και με 400€ +- βρίσκεις και 5s επίσης ελληνικό, ξεκλείδωτο με εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...