Προς το περιεχόμενο

Σφαλμα WINDOWS


@crysis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια..εχω ενα προβλημα με τα windows εδω και καποιο καιρο...μολις ανοιγω το pc mou βγαζει το εξης μηνυμα στην επιφανεια εργασιας

 

Το στοιχειο ''εξερευνησης των windows'' σταματησε να λειτουργει

 

μολις πατησω ''οκ'' μου βγαζει το εξης δευτερο μηνυμα

 

Εξερευνηση των windows:WerFault.exe

Η οδηγια στο 0xf6c320c2 ή 0xf79820c2 ή 0xf6c520c2 (και διαφορα αλλα τετοιου τυπου) αναφερθηκε στη μνημη στο 0xffffffff. H μνημη δεν ηταν δυνατο να ειναι read.

 

 

Βεβαια αν κανω reboot απο το κουμπι του case λειτουργει κανονικα. Αν ομως κανω επανεκκινηση απο το μενου εναρξης συνεχιζει και το κανει.

 

Αυτο συνεχιζεται αρκετες φορες ωσπου στο ακυρο πεταει το κλασσικο BSOD με διαφορα μυνηματα του τυπου ''Page Fault in non-page area'' ή κατι για την μνημη το οποιο δεν προλαβα να συγκρατησω.

 

Τελος εχω κανει και format του pc αρκετες φορες το τελευταιο διαστημα χωρις βεβαια να λυθει το προβλημα..μπορει να μην το κανει τοσο συχνα μετα απο format αλλα σιγουρα πριν το τελος της εβδομαδας θα εχω παλι τα ιδια και απο εκει και περα παλι τα ιδια καθε μερα.

 

Δεν ξερω αν φταινε οι μνημες ή το τροφοδοτικο ή το mobo ή η gpu ή κατι αλλο ή γενικα να το βαψω μπλε σαν την BSOD και να το πεταξω στην θαλασσα.

 

Προσπαθησα να τα γραψω οσο πιο αναλυτικα μπορουσα με λεπτομερειες για να εχετε κι εσεις μια ιδεα στο περιπου του τι μπορει να συμβαινει. Ελπιζω να μην  ξεχασα να αναφερω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο BSOD εμπεριεχονται καποιες πληροφοριες 

βασει των οποιων μπορεις να βγαλεις συμπερασμα

τι φταιει με το pc. τι κωδικο σφαλματος βγαζει στο BSOD?


Ριξε μια ματια και σ' αυτο το thread: 

BSOD:..και μετά τι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο BSOD εμπεριεχονται καποιες πληροφοριες 

βασει των οποιων μπορεις να βγαλεις συμπερασμα

τι φταιει με το pc. τι κωδικο σφαλματος βγαζει στο BSOD?

Ριξε μια ματια και σ' αυτο το thread: 

BSOD:..και μετά τι;

 

δεν θυμαμαι καν τον κωδικο που εβγαλε διοτι δεν ειχα απενεργοποιησει την αυτοματη επανεκιννηση μετα απο BSOD οποτε δεν προλαβα..το μονο που προλαβα ηταν αυτο με το ''PAGE FAULT.....'' που εγραψα παραπανω αλλα δεν ξερω καν αν μονο αυτο μπορει να βοηθησει

 

βασικα εκανα check τον hdd με το sentinel και μου εβγαλε αυτο

post-301646-0-15975800-1402757577_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...