Προς το περιεχόμενο

PC 500 ευρώ με οθόνη


BmwdakiasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 500 ευρώ (εώς 600 max άμα υπάρχει μεγάλη διαφορά στα πράγματα)

Χρήση υπολογιστή : gaming (medium settings)

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: -

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Ναι καμιά 21,5-23 ίντσες κατά προτίμηση και ips

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?  από ένα όλα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? εγώ θα το στήσω με φίλο

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . όχι

Λοιπόν παιδιά είναι για το φίλο μου, ρώτησε και αν γίνεται να βάλει i5 και να παίζει με την indicated στα low-medium settings (για κανένα χρόνο) μέχρι να πάρει κάρτα... apu δεν του αρέσει επειδή οι επεξεργαστές δεν είναι τόσο δυνατοί και μετά θα πρέπει να αλλάξει και μητρική αν πάρει άλλον επεξεργαστή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από οθόνη ας κοιτάξει μια φτηνή 23'' IPS minimum.Για ενσωματωμένα γραφικά είναι πολύ καλύτερα με apu και δε χρειάζεται οπωσδήποτε αλλαγή αργότερα.

δηλαδή μπορώ μετά ασπούμε να βάλω μια καλή κάρτα γραφικών της σειράς r9 και να παίζει μια χαρά με τον επεξεργαστή;

σε apu άμα καταλήξεις φίλε μου στο τέλος, σου έκανα μια σύνθεση απλά δεν ξέρω άμα είναι η καλύτερη στα λεφτά αυτά:

 

http://prntscr.com/3t11wg

δεν ξέρω άμα πάω σε apu ακόμα...

βαλε ενα ποιο φτηνο μονιτορ

έναν ips θέλει ο φίλος μου, έχει πιο φτηνό από 140-150 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα και για ποιά κάρτα μιλάμε.Σε σύστημα των 500+ δε νομίζω να μπει κάρτα των 400.Κομπλέ είναι το monitor για τα χρήματα (και το budget).Εγώ θα προσπαθούσα να μην έπεφτα σε οθόνη γιατί θα του έμενε.Και semimodular psu χωράει στου topgamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα και για ποιά κάρτα μιλάμε.Σε σύστημα των 500+ δε νομίζω να μπει κάρτα των 400.Κομπλέ είναι το monitor για τα χρήματα (και το budget).Εγώ θα προσπαθούσα να μην έπεφτα σε οθόνη γιατί θα του έμενε.Και semimodular psu χωράει στου topgamer.

εννοούσα καμιά στα 150-200 ευρώ ... 

ωραίο monitor όντως...

το psu που έβαλε το παιδί καλό είναι; δεν θέλω να αλλάζω τροφοδοτικά στο μέλλον άμα αλλάξω gpu...

υπαρχει και η γνωστη 22αρα τον 100 ευρω, αλλα ειναι tn panel. 

https://www.skroutz.gr/s/3047986/LG-22EN33S.html

ναι φτηνή είναι και καλή απλά δεν βλέπω να έχει hdmi και ναι ips θέλει για αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χει θέμα για τέτοιες κάρτες.

 

Μνήμες πάνω στη σύνθεση του topgamer υπάρχουν και αυτές από eshop http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c11d-8gxm-8gb-2x4gb-ddr3-2400mhz-cl11-ripjawsx-dual-channel-kit-p-PER.550764 Αν ψάξει μπορεί να βρει και φθηνότερες.

 

PSU δες και αυτό αν και είναι σχετικά overkill τώρα για το σύστημα http://www.e-shop.gr/coolermaster-g550m-gm-series-550w-modular-psu-%C2%96-80-bronze-rs550-amaab1-eu-p-PER.811576

 

 

Δεν αξίζει καθόλου η 21.5'' ΤΝ.Δίχως παρεξήγηση για το παιδί που τη πρότεινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χει θέμα για τέτοιες κάρτες.

 

Μνήμες πάνω στη σύνθεση του topgamer υπάρχουν και αυτές από eshop http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c11d-8gxm-8gb-2x4gb-ddr3-2400mhz-cl11-ripjawsx-dual-channel-kit-p-PER.550764 Αν ψάξει μπορεί να βρει και φθηνότερες.

 

PSU δες και αυτό αν και είναι σχετικά overkill τώρα για το σύστημα http://www.e-shop.gr/coolermaster-g550m-gm-series-550w-modular-psu-%C2%96-80-bronze-rs550-amaab1-eu-p-PER.811576

 

 

Δεν αξίζει καθόλου η 21.5'' ΤΝ.Δίχως παρεξήγηση για το παιδί που τη πρότεινε.

ωραία, ελπίζω να μπορεί να παίζει bf4, watch dogs σε medium με το σύστημα αυτό...

 

σχετικά με τις μνήμες... τώρα πρόσεξα πως η μητρική δέχεται και 2400 απλά λέει από δίπλα O.C. τι εννοεί; πρέπει να τις κάνεις εσύ o.c. δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή του δώσανε και άλλα 50 ευρώ μου είπε, σκέφτηκα λίγο και έλεγα μήπως θα ήταν καλύτερο κάτι τέτοιο να έκανε με 50 ευρώ παραπάνω: Link.png Site: Σύνθεση  


*Δεν έβαλα την οθόνη στην σύνθεση αυτή οπότε + 150

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση και από μένα στα 650!

Εφόσον είναι για gaming πρέπει να επενδύσεις στη gpu!

Link.png Site: CASE

Link.png Site: PSU

Link.png Site: CPU

Link.png Site: M/B

Link.png Site: RAM

Link.png Site: GPU

Link.png Site: HDD

Στα 539 + την οθόνη

Θα χρειαστεί και μια aftermarket ψύκτρα

High Gaming και όχι Medium!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση και από μένα στα 650!

Εφόσον είναι για gaming πρέπει να επενδύσεις στη gpu!

Link.png Site: CASE

Link.png Site: PSU

Link.png Site: CPU

Link.png Site: M/B

Link.png Site: RAM

Link.png Site: GPU

Link.png Site: HDD

Στα 539 + την οθόνη

Θα χρειαστεί και μια aftermarket ψύκτρα

High Gaming και όχι Medium!

ωραίο! μπορώ να βάλω τον i3 αντί τον amd; μήπως είναι καλύτερος για αυτό... και gpu να βάλω r9 270 με 158 ευρώ έχει και γίνεται να την κάνεις o.c. και να γίνει σαν 270x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αλλά θα ανέβει το budget... Αν και σε αυτά τα λεφτά πας για FX 6300 και όχι για i3...

 

Σε καλύπτει και ο 270, αλλά δεν μπορείς να τον κάνεις 270X... Ο 270X έχει καλύτερη ψύκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...